Każdy, kto planuje budowę własnego domu, już na wczesnym etapie musi podjąć decyzję, jaki sposób ogrzewania wybrać. Od tej decyzji zależy nie tylko komfort użytkownika, ale także poziom zanieczyszczeń, jakie będą emitowane. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Niemal wszyscy, czy to dopiero budując nowy dom, czy to już po przeprowadzce, prędzej czy później rozważają ogrodzenie swojej posiadłości. Ogrodzenie wyznacza, jaki teren zajmuje działka, rozdziela ją od innych działek i zabezpiecza przed wtargnięciem różnych zwierząt. Jednak, stawiając ogrodzenie, pojawia się problem, dotyczący podmurówki. Nie każdy chce mieć na obrzeżach swojej działki betonową konstrukcję, chociażby ze względów estetycznych. Jakie są rodzaje podmurówek i czy jest ona konieczna? Czy istnieją inne rozwiązania oraz jakie są ich zalety i wady w porównaniu z tradycyjną podmurówką? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej na ten temat! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Geowłóknina to materiał geosyntetyczny o dużej wytrzymałości na obciążenia. Wykazuje odporność na działanie substancji chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. Geowłóknina zyskuje coraz większą popularność m.in. w budownictwie i ogrodnictwie, gdzie jest wykorzystywana w celu utrwalenia lub wzmocnienia niestabilnego podłoża. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Profile stalowe służą przede wszystkim do budowania stelaża, który stanowić będzie szkielet całej konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Takie płyty mają bardzo szeroki wachlarz możliwości, czyli można z nich wykonać praktycznie wszystko co zaprojektuje architekt. Wiele wariantów tego typu wyrobów pozwala na dokładne dopasowanie ich do potrzeb każdej inwestycji. Sprawdzą się podczas wykańczania mieszkań, domów jednorodzinnych czy obiektów użyteczności publicznej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Obróbka metalu to złożony proces związany z przerabianiem materiału pod względem kształtu, wymiaru, a także właściwości fizycznych i chemicznych. Do tego wymagana jest nie tylko odpowiednia wiedza i umiejętności, ale także warsztat wyposażony w wiele specjalistycznych urządzeń. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kiedy dysponujemy działką na nierównym terenie, może pojawić się problem z aranżacją ogrodu. Wbrew pozorom pochyły teren daje nam wiele możliwości. Jeżeli dobrze zagospodarujemy wolną przestrzeń, możemy otrzymać ciekawy efekt. Jak zaaranżować ogród dwupoziomowy na pochyłym terenie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]