Możliwość zrelaksowania się przy kominku z pięknie palącym się drewnem to marzenie wielu osób. Niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić, chociażby ze względu na warunki, w jakich mieszka. Nie oznacza to wcale, że jest się od razu na straconej pozycji. Na rynku dostępne są różne alternatywne rozwiązania, które z pewnością pozwolą na równie udany relaks, mimo że w palenisku nie będzie żywego ognia. Do wyboru są kominki elektryczne i biokominki. Które z urządzeń są lepsze? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Temat fotowoltaiki dla biznesu budzi ostatnio ogromne emocje. Czy rozwiązanie takie jest opłacalne? A jeżeli tak, to ile można na nim zyskać? Przede wszystkim jednak, czy nie okaże się mylną decyzją? Warto więc dokładniej i z szerszej perspektywy przyjrzeć się temu zagadnieniu – tak, by przedsiębiorca przed podjęciem decyzji mógł zapoznać się ze wszystkimi „za” i „przeciw”. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Garaż może pełnić wiele funkcji – oprócz schronienia dla naszego samochodu, może być miejscem, w którym przechowujemy np. narzędzia, rowery, kosiarkę i wiele więcej. Obecnie najczęściej spotyka się garaże wykonane z blachy, tzw. blaszaki, a także garaże murowane. Podejmując decyzję dotyczącą wyboru rozwiązania, możemy mieć dylemat, ponieważ obie opcje mają spore grono swoich zwolenników. Który z nich wybrać? Garaż blaszany czy garaż murowany? W tym artykule postaramy się przybliżyć wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Światło naturalne, nie dość, że jest najzdrowsze, to do tego najtańsze. Odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenia jest bardzo ważne, a świetliki dachowe bez problemu je zapewniają. Mogą one stanowić zarówno samodzielny element służący do rozświetlenia pomieszczenia, jak i być dodatkiem do zwykłych okien. Wykorzystanie świetlików dachowych pozwala na ciekawe urozmaicenie designu pomieszczenia. Ze względu na to idealnie pasują do współczesnych biur. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Panele podłogowe, stanowią podstawę w wykończeniu większości mieszkań. Nie tylko prezentują się one elegancko i są wytrzymałe, ale w dodatku są tanie, dostępne w różnych kolorach, a także łatwe w montażu. Stały się one popularne i szeroko dostępne. Większość z nas, dodatkowo chcę oszczędzić i zamiast profesjonalnej ekipy, próbuje ułożyć panele podłogowe samemu. Nic dziwnego, ponieważ nie wymaga to żadnych większych czy specjalistycznych umiejętności. Co warto wiedzieć o układaniu paneli podłogowych? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Drewniany domek to inwestycja na długie lata, a do tego wygodne rozwiązanie ogrodowe. Co nie bez znaczenia, może on stanowić swoistą ozdobę naszego zielonego terenu. Jego funkcjonalność jest jednak kluczowa. Możemy składować w nim narzędzia, wykorzystać go jako drewutnię czy nawet miejsce dla letnich gości. Współczesne budownictwo pozwala na pominięcie najbardziej problematycznej kwestii, mianowicie budowy. Modułowe rozwiązania są coraz bardziej popularne i szerzej dostępne. To z kolei skutkuje tym, że wreszcie świadomie traktujemy środowisko i staramy się spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]