Współczesne miasta, zarówno te większe jak i te mniejsze inwestują w wygląd swoich przestrzeni publicznych. Niejednokrotnie przebijają się pomysłami i rozwiązaniami architektonicznymi. Często rywalizują ze sobą o miano najbardziej atrakcyjnej przestrzeni nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów. (więcej…)

Długotrwałe utrzymywanie pozycji stojącej może powodować dyskomfort, a z upływem czasu – problemy z układem kostno-stawowym oraz układem krążenia. Istnieją jednak zawody, w których niemożliwe jest zapewnienie pracownikom innej pozycji do pracy. Konieczne staje się znalezienie kompromisu i wyposażenie stanowiska pracy w odpowiedni sprzęt. (więcej…)

Najprostszy sposób na przeprowadzenie gruntownego remontu w domu czy mieszkaniu to po prostu zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej, która zrobi wszystko za nas. To również najlepsza gwarancja solidności i rzetelności – w końcu profesjonaliści posiadają szeroką wiedzę z zakresu budownictwa, podchodzą więc do swoich obowiązków w sposób fachowy i potrafią umiejętnie zadbać o każdy szczegół podczas wykonywanych prac. Amatorzy takiej wiedzy nie posiadają, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją zdobyli. Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Poniżej przedstawiamy najlepsze i najłatwiej dostępne źródła wiedzy o remontach. (więcej…)

melioracja pól

Ulewne opady powodują niszczenie upraw w skutek zbierania się wody na polu. Idealnym rozwiązaniem okazuje się melioracja gruntów. Sprawdź, jakie usługi melioracyjne poradzą sobie z nieodpowiednią pogodą i poprawią zdolności produkcyjne gleb. (więcej…)

Wszystkie odpady, które powstają podczas rozbiórki czy też remontu budynku, nazywane są odpadami budowlanymi. Celem każdego działania związanego demontażem powinien być recykling. Materiały takie jak beton, cegły, płytki itp. można przetwarzać np. na materiał do budowy dróg. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Do czego jeszcze można wykorzystać gruz? (więcej…)

czyszczenie kostki brukowej

Płyty tarasowe i kostka brukowa są bardzo mocnymi materiałami, ale jak każde z tego typu nawierzchni, są podatne na przebarwienia z różnych przyczyn. Jeśli zależy nam na tym, by kostka brukowa była nie tylko funkcjonalna, ale także stała się ozdobą posesji, powinniśmy zadbać o jej regularne czyszczenie, bez względu na to, jaki kolor kostki się wybierze. Warto także pomyśleć o właściwej impregnacji płyt i kostki. Zabieg ten nie tylko chroni powierzchnie, ale także znacznie obniża koszty konserwacji. (więcej…)