Miejsce montażu paneli fotowoltaicznych jest uzależnione m.in. od dostępnej powierzchni, kształtu dachówki kąta nachylenia połaci dachowej, miejsca naziemnego i braku przeszkód, które ze względu na swoją wysokość mogłyby zacieniać, czyli osłabiać moc całej instalacji. W jakich miejscach można montować panele fotowoltaiczne, by pobierać energię z promieniowania słonecznego i wykorzystywać ją na własny użytek? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Do podstawowych czynności podczas stawiania budynku mieszkalnego należy doprowadzenie mediów, w tym często również gazu. Choć w niektórych nowych blokach nie ma gazu, na wielu osiedlach wciąż odgrywa on ważną rolę. Ponadto, instalacje gazowe są powszechnie wykonywane w domach jednorodzinnych, między innymi ze względu na oszczędność finansową. Jakie są rodzaje instalacji gazowych? Co warto o nich wiedzieć? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zakłady, w których odbywa się produkcja seryjna na zamówienie, powinny dysponować odpowiednim zapleczem technologicznym. Twoja oferta nie będzie konkurencyjna ani nawet ciekawa, o ile nie zaproponujesz swoim klientom dostępu do profesjonalnej narzędziowni. Jak powinna być ona wyposażona? Na czym polega obróbka CNC w takim miejscu? Wyjaśniamy! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W wyniku pojawiającej się wilgoci czy też, co gorsza, stojącej wody w piwnicy, na ścianach może zacząć pojawiać się pleśń, grzyb, nieprzyjemne zapachy. W takich sytuacjach warto podjąć natychmiastowe kroki, aby szybko pozbyć się wody z piwnicy. O jakich metodach mowa? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zarówno budynki mieszkalne, jak i inne obiekty użyteczności publicznej można zrównać z ziemią poprzez rozbiórkę lub wyburzenie. Te dwie metody, mimo że mają wspólny cel, różnią się od siebie. Wybór metody usunięcia konstrukcji budowlanej zależy od jej rozmiarów (zwłaszcza wysokości), a także indywidualnych potrzeb i oczekiwań właściciela. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Nie da się ukryć, że prowadzenie własnego sklepu stacjonarnego, wymaga odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim kreatywności. W naszym kraju można zaobserwować znaczący rozwój, szczególnie w zakresie marketów budowlanych. Jak łatwo można się więc domyślić, konkurowanie z potężnymi markami i sklepami o już ugruntowanej pozycji na rynku może być niezwykle ciężkie. Warto więc korzystać z nietuzinkowych rozwiązań, które mogą wyróżnić dany sklep budowalny na tle innych supermarketów. W tym celu można postawić na detale i zaoferować klientom w sklepie budowlanym, papierowe torby, dodatkowo z nadrukiem na drobne zakupy. Dlaczego to rozwiązanie jest niezwykle korzystne? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]