Stal jest materiałem o bardzo powszechnym zastosowaniu. Wykorzystuje się ją w budownictwie, w konstrukcjach maszyn i pojazdów, przedmiotów użytkowych i mebli, a także do produkcji narzędzi. Cechą, która ją wyróżnia, jest możliwość modyfikowania parametrów, dzięki czemu dany gatunek stali zyskuje właściwości niezbędne przy jej konkretnym przeznaczeniu. Jakie są rodzaje stali konstrukcyjnej i gdzie znajdują zastosowanie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Co jest potrzebne do wykonywania prac w domowym warsztacie? Podstawą są oczywiście odpowiednio dobrane narzędzia. Kompletując swój własny niezbędnik majsterkowicza na początek sięgniemy zapewne po przybory służące do prostych napraw. Podstawowy zestaw warto stopniowo rozbudowywać o kolejne przydatne akcesoria. Oprócz wkrętaków, kluczy, młotków, papieru ściernego, pił, pilników, noży, ścisków stolarskich (imadeł), wiertarki, lutownicy i latarki bardzo pomocne będą także warsztatowe narzędzia pomiarowe. Są one przeznaczone do mierzenia, porównywania z sobą wartości oraz sprawdzania zgodności wymiarów obrabianego przedmiotu z założeniami projektowymi. Dlatego jeśli tworzenie lub naprawianie rzeczy jest twoją pasją, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Obecnie w powszechnym użyciu są zarówno sprężarki tłokowe, jak i śrubowe. Między nimi występują jednak konkretne różnice, a wybór sprzętu do pracy jest zależny od zapotrzebowania technicznego, trybu pracy urządzenia, ale też od osobistych preferencji. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Zdarza ci się mylić wentylację z klimatyzacją? A może zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego systemu do domu i nie wiesz, w co zainwestować? Wyjaśniamy, czym jest wentylacja oraz czy klimatyzacja może ją zastąpić. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chcąc rozpocząć działalność w zakresie serwisu samochodowego, warto zwrócić uwagę na jeden z najbardziej perspektywicznych obszarów — myjnie samochodowe. Liczba samochodów rośnie z każdym rokiem, więc ten biznes jest bardzo opłacalny, zwłaszcza jeśli chodzi o myjnie modułowe. Większość ekspertów ocenia rentowność takich projektów na około 35-40%.

Okres zwrotu inwestycji myjni zależy od dwóch ważnych czynników: lokalizacji myjni oraz terminu jej budowy. W pierwszym przypadku najbardziej opłaca się wybierać obszary miasta z dużym przepływem samochodów. Jeśli chodzi o szybkie budowanie, nie ma nic lepszego niż prefabrykowane myjnie mobilne. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Profile stalowe służą przede wszystkim do budowania stelaża, który stanowić będzie szkielet całej konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Takie płyty mają bardzo szeroki wachlarz możliwości, czyli można z nich wykonać praktycznie wszystko co zaprojektuje architekt. Wiele wariantów tego typu wyrobów pozwala na dokładne dopasowanie ich do potrzeb każdej inwestycji. Sprawdzą się podczas wykańczania mieszkań, domów jednorodzinnych czy obiektów użyteczności publicznej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]