Specjalistyczne narzędzia do obróbki metalu czy stali muszą być wykonywane z najlepszych materiałów. To przedmioty, co do których nie może być wątpliwości, że w najważniejszym momencie zadziałają dobrze. Dlatego tak ważne jest, by wszystkie tego typu urządzenia były przygotowywane przez renomowanych dostawców. Warto także zwrócić uwagę na gilotyny do cięcia blach oraz parametry, na podstawie których należy je wybierać. (więcej…)

Jak wybrać obuwie robocze, które spełni nasze oczekiwania? Dlaczego wybór butów roboczych jest tak ważny i jakie modele polecamy? Zobacz nasz poradnik, w którym rozwiejemy Twoje wątpliwości! (więcej…)

Jednym z najszerzej stosowanych i najważniejszym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa jest oświetlenie awaryjne i odpowiednie oznakowanie dróg ewakuacyjnych. To dzięki nim ludzie mogą uciec z płonącego budynku nawet wtedy, gdy zostanie odcięte zasilanie, a korytarze spowite są gęstym dymem. (więcej…)

Wraz z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15.12.2017 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych, które weszło w życie 10 sierpnia 2018 roku, aby uzyskać uprawnienia na wózki widłowe, konieczne jest odbycie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji nadanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

(więcej…)

Obiekty budowlane wykorzystywane w branży produkcyjnej muszą spełniać rygorystyczne normy oraz standardy. Ważne jest to, aby hala była bezpieczna, solidna, a także funkcjonalna. Musi ona być w stu procentach dopasowana do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Z tego względu nie można jednoznacznie powiedzieć, która technologia sprawdzi się najlepiej. Podjęcie ostatecznej decyzji wymaga dogłębnej analizy. (więcej…)

Nietrudno zauważyć, że jakość powietrza w Polsce jest coraz gorsza, jednocześnie rachunki za ogrzewanie i prąd znacząco rosną. Dlatego należy podejmować takie działania dzięki którym można zaoszczędzić, a przy tym dorzucić cegiełkę do ekologii. Dlatego prowadząc firmą należy zastanowić się na modernizacją budynku. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam jak to zrobić. Bardzo potrzebne będą odpowiednie materiały budowlane, ale również świetlówki led. (więcej…)