Fundament budynku stanowi podstawę konstrukcji budynku. Jest to część budynku, która bezpośrednio styka się z gruntem i bezpiecznie przenosi obciążenia budynku na grunt. Wyróżniamy dwa rodzaje fundamentów: bezpośrednie (płytkie), czyli ławy, stopy czy płyty fundamentowe, oraz fundamenty pośrednie (nazywane również głębokimi) ściany szczelinowe, pale żelbetowe oraz studnie fundamentowe. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Praca na placu budowy nie należy do tych najprostszych. Ponadto, jeśli nie przestrzega się pewnych zasad, może być również niebezpieczna. W celu zapobiegania niebezpieczeństwu stosuje się ubrania ochronne. O jakich ubraniach mowa? Czym tak właściwie są ubrania ochronne? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Budowa domu stawia przed przyszłymi właścicielami wiele wyzwań jak między innymi wybór rodzaju dachu. Wiązary dachowe to popularny element wykorzystywany do ich budowy. Produkty te są coraz chętniej wybierane, z uwagi na swoje liczne zalety i właściwości. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dzisiejsze przestrzenie magazynowe od ich dawnych odpowiedników różnią się między innymi zastosowaniem dużo lepszych jakościowo materiałów. Nowoczesne przestrzenie to nie tylko nowe zagospodarowanie przestrzenne. Ważna rolę odgrywają materiały budowlane, w tym różnego rodzaju płyty warstwowe, które podnoszą jakość oraz komfort użytkowania hal produkcyjnych. Warto postawić na innowacyjne produkty, pozwolą one na uzyskanie lepszych warunków pracy, co zdecydowanie przełoży się na wydajność pracowników. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zdecydowałeś się na izolację fundamentów z wykorzystaniem styroduru XPS? Zapewne potrzebujesz informacji na temat tego, jak ciąć, układać i kleić materiał. Nie będzie to zbyt skomplikowane, gdy przeczytasz nasz poradnik. To wystarczy, abyś był gotowy do samodzielnego przeprowadzenia prac izolacyjnych. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W momencie, kiedy decydujemy się na budowę domu jednorodzinnego, jednym z największych wyzwań jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. W przypadku, kiedy nie zajmowaliśmy się wcześniej takimi sprawami, może to sprawiać trochę trudności. W przypadku projektu budowlanego, warto znać najnowsze przepisy, które weszły w życie w październiku 2020. Niezwykle ważne jest opieranie się na aktualnych dokumentach prawnych, aby sprawy formalne móc załatwić bez problemu – w innym przypadku konieczne będzie donoszenie dokumentów, a sytuacja taka generuje dodatkowy niepotrzebny stres. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]