Dzisiaj nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować bez dostępu do energii elektrycznej. Między innymi dlatego dużą popularnością cieszą się agregaty prądotwórcze, czyli urządzenia generujące prąd. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem agregatów prądotwórczych? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zarówno budynki mieszkalne, jak i inne obiekty użyteczności publicznej można zrównać z ziemią poprzez rozbiórkę lub wyburzenie. Te dwie metody, mimo że mają wspólny cel, różnią się od siebie. Wybór metody usunięcia konstrukcji budowlanej zależy od jej rozmiarów (zwłaszcza wysokości), a także indywidualnych potrzeb i oczekiwań właściciela. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Realizacja niemal każdej inwestycji budowlanej związana jest z koniecznością zastosowania specjalnych maszyn. Do takiego sprzętu zaliczyć trzeba tytułowe zagęszczarki, które mają dosyć specyficzne, ale jednak istotne zadanie. Jakie rodzaje zagęszczarek znajdziemy na rynku i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Wszystkie te kwestie omówimy w dzisiejszym artykule. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Przepływ powietrza w kanałach wentylacyjnych generuje hałas. Żeby zminimalizować uciążliwości z tym związane, niezbędna jest izolacja. Na rynku są dostępne różne materiały do wygłuszania dźwięków. Na jakie rozwiązania warto postawić? Nadmierny hałas negatywnie wpływa na samopoczucie użytkowników budynku. Jak zapobiec tym niedogodnościom? Dobrym sposobem jest izolacja akustyczna kanałów wentylacyjnych. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie produkty? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Budynki powstają nierzadko w szczerym polu. A nawet, jeśli inwestycja dotyczy gęsto zaludnionej miejscowości, to wciąż mogą pojawić się problemy z dostępem do sanitariów. Nie można więc tego zostawiać przypadkowi. Co więcej, sytuację przewidział też ustawodawca. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby uniknąć nieprzyjemności. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Montaż ogrodzenia to dużo pracy, a także konieczność posiadania wiedzy i umiejętności. Te zawsze są w cenie – jak się jednak okazuje, w niektórych miastach bardziej od innych. Rybnik, Wrocław i Szczecin – gdzie najbardziej opłaca się inwestować w ogrodzenia? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]