Beton to materiał kompozytowy, składający się głównie z cementu portlandzkiego, wody i kruszywa ( żwir, piasek lub skała). Po zmieszaniu tych materiałów tworzą urabialną pastę, która z czasem stopniowo twardnieje.

Beton jest najczęściej używanym materiałem budowlanym na Świecie. Jest to ważny materiał konstrukcyjny, szeroko stosowany w całym budownictwie, m.in. budynkach, mostach, drogach i tamach. Jego zastosowania obejmują zarówno konstrukcje, jak i chodniki, krawężniki, rury i odpływy oraz wiele, wiele więcej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Stal jest materiałem o bardzo powszechnym zastosowaniu. Wykorzystuje się ją w budownictwie, w konstrukcjach maszyn i pojazdów, przedmiotów użytkowych i mebli, a także do produkcji narzędzi. Cechą, która ją wyróżnia, jest możliwość modyfikowania parametrów, dzięki czemu dany gatunek stali zyskuje właściwości niezbędne przy jej konkretnym przeznaczeniu. Jakie są rodzaje stali konstrukcyjnej i gdzie znajdują zastosowanie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Niemal wszyscy, czy to dopiero budując nowy dom, czy to już po przeprowadzce, prędzej czy później rozważają ogrodzenie swojej posiadłości. Ogrodzenie wyznacza, jaki teren zajmuje działka, rozdziela ją od innych działek i zabezpiecza przed wtargnięciem różnych zwierząt. Jednak, stawiając ogrodzenie, pojawia się problem, dotyczący podmurówki. Nie każdy chce mieć na obrzeżach swojej działki betonową konstrukcję, chociażby ze względów estetycznych. Jakie są rodzaje podmurówek i czy jest ona konieczna? Czy istnieją inne rozwiązania oraz jakie są ich zalety i wady w porównaniu z tradycyjną podmurówką? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej na ten temat! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zastanawiacie się gdzie zakupić materiały budowlane przed remontem domu lub mieszkania? W tym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie

Przed rozpoczęciem każdej budowy lub remontu konieczne jest nabycie niezbędnych materiałów budowlanych. Cena ich nabycia będzie jednym z głównych czynników kształtujących ostateczny koszt inwestycji. Z tego względu warto dowiedzieć się, jak kupić tanio materiały budowlane Nowy Sącz jest dobrym do tego miejscem? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zaprawy naprawcze PCC, czyli beton polimerowo-cementowy, to rodzaj mieszanek przeznaczonych do odbudowy konstrukcji betonowych i żelbetowych, także sprężonych. Sprawdzają się doskonale w przypadku powierzchni, które są narażone na duże obciążenia dynamiczne. Są wodoszczelne i mrozoodporne, można je aplikować na powierzchnie pionowe i poziome. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej konkretnym przykładom zapraw naprawczych PCC do odbudowy otuliny prętów zbrojeniowych. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Profile stalowe służą przede wszystkim do budowania stelaża, który stanowić będzie szkielet całej konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Takie płyty mają bardzo szeroki wachlarz możliwości, czyli można z nich wykonać praktycznie wszystko co zaprojektuje architekt. Wiele wariantów tego typu wyrobów pozwala na dokładne dopasowanie ich do potrzeb każdej inwestycji. Sprawdzą się podczas wykańczania mieszkań, domów jednorodzinnych czy obiektów użyteczności publicznej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]