Kiedy nabywamy działkę, zwykle w głowie szybko pojawiają się nam plany jej zagospodarowania. Myślimy o domu mieszkalnym, garażu, ogrodzeniu, zielonych nasadzeniach i innych obiektach. Oczywiście nasze marzenia muszą spotkać się z rzeczywistością. Wtedy okazuje się często, że rozmieszczenie planowanych obiektów na posesji musi być zmodyfikowane. W grę bowiem wchodzą przepisy o odpowiednich odległościach obiektów od granicy z innymi działkami czy od drogi. Warto poznać wcześniej przepisy w tym zakresie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Na placu budowy powszechnie wykorzystuje się nie tylko maszyny, ale również urządzenia pomiarowe. Jakie przyrządy cieszą się największą popularnością wśród fachowców? Prezentujemy 3 narzędzia, które są na wyposażeniu każdej dobrej firmy budowlanej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
odwodnienie działki

Wilgoć przedostająca się do fundamentów czy zalana piwnica to tylko niektóre problemy, jakie mogą pojawić się bez odpowiedniego systemu odwadniania działki. Jego stworzenie jest więc niezbędne, a do Twojej dyspozycji jest kilka rozwiązań. My polecamy szczególnie odwodnienie liniowe, które jest stosunkowo proste w montażu i doskonale sprawdza się na przestrzeni wielu lat. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kruszywo jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Dzielimy je nie tylko ze względu na pochodzenie, ale również metodę wytwarzania oraz właściwości jakimi się charakteryzuje. W trakcie budowy dróg, wykorzystuje się tak zwany kliniec drogowy, który należy do kruszyw naturalnych, pochodzących ze skał. W trakcie procesu obróbki mechanicznej ulega rozdrobnieniu dzięki specjalnym maszynom. Firmy oferujące kliniec współpracują z przedsiębiorstwami specjalizującymi się w budowie dróg. Co warto wiedzieć o tym materiale? Jakie korzyści oferuje i gdzie jeszcze może być wykorzystywany? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Plac budowy jest miejscem, z którym związanych jest wiele zagrożeń. Dlatego też trzeba stosować na nim niezbędne oznaczenia, które pomogą pracownikom w uniknięciu przykrych konsekwencji, a nawet zapobiegną utracie życia. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jedną z ważniejszych czynności na placu budowy jest odpowiednie zagospodarowanie terenu. Dzięki użyciu specjalistycznych maszyn proces ten przebiega szybciej i łatwiej. Sprawdźmy, jakie są ich rodzaje oraz do jakich prac ziemnych można ich użyć.  (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]