Z uwagi na rosnące rachunki za energię, fatalny stan powietrza i klimatu, Polacy coraz chętniej decydują się na założenie w swoich gospodarstwach domowych instalacji fotowoltaicznej. Wciąż jednak dla wielu z nich jest to wydatek, którego nie są w stanie spieniężyć. Zazwyczaj w ciągu kilku lat wszystkie koszty się zwracają, jednak istnieją pewne programy finansowania, które mocno wpływają na obniżenie wkładu pieniężnego z własnej kieszeni. Co to za dofinansowania i dotacje oraz jak z nich skorzystać? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Z usług biura księgowego może skorzystać każda osoba, zarówno fizyczna jak i prawna, która szuka doradztwa i pomocy w zakresie rachunkowości, płac i dokumentacji kadrowej. Współpraca rozpoczyna się poprzez dostosowania indywidualnej oferty do wymagań klienta. Podstawowe pytanie brzmi, na co lepiej się zdecydować – zatrudnić księgowego na pełen etat czy skorzystać z usług biura księgowego? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
kredyt na budowę domu

Kredyt hipoteczny to określenie, które zawiera w sobie wszystkie rodzaje kredytów, zabezpieczonych hipoteką. Przy jego pomocy można kupić mieszkanie lub dom. Tylko niektóre kredyty dają możliwość samodzielnej budowy domu. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się w przypadku domów z bali. Tylko niektóre banki mają ten typ kredytów w swojej ofercie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Każdemu zdarzają się czasami takie momenty, że szybko potrzeba konkretnej kwoty. Niespodziewany wydatek (np. awaria jakiegoś sprzętu w domu) może zdarzyć się w każdej chwili. Zaczynamy wtedy szukać możliwości na zyskanie szybko gotówki. Oto kilka sposobów na poradzenie sobie z nagłymi wydatkami. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
notariusz

Nieodłącznym punktem zakupu mieszkania oraz nabycia do niego praw własności jest notarialne potwierdzenie dokonania tejże czynności. Za sporządzenie stosownego dokumentu w postaci aktu notarialnego, notariuszowi przysługuje wynagrodzenie wedle obowiązującej taksy. Jakich kosztów możemy się spodziewać podczas wizyty w kancelarii notarialnej?
(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]