Świadectwo efektywności energetycznej

Z perspektywy firm planujących inwestycje w obszar wydajności energetycznej dokumentem o sporym znaczeniu mogą okazać się białe certyfikaty. Sprawdźmy, czym są i jakie korzyści można dzięki nim odnieść. (więcej…)

Szybka sprzedaż kłopotliwych nieruchomości

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości jest bardzo niestabilny. Ceny mieszkań rosną, więc coraz trudniej jest znaleźć osoby zainteresowane ich kupnem. Problem ten dotyczy wielu mieszkań czy domów, a w szczególności tych, posiadających dodatkowo nieuregulowany status prawny czy inne podobne problemy. (więcej…)

księga wieczysta

Decydując się na zakup nieruchomości, warto przejrzeć zapisy księgi wieczystej. Pozwoli to na weryfikację stanu prawnego kupowanej działki, domu czy mieszkania. Dzięki temu unikniemy kłopotów i ze spokojem będziemy mogli przejść do podpisania umowy w formie aktu notarialnego. Jak założyć oraz jak sprawdzić księgę wieczystą? Czym dokładnie jest? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule. (więcej…)

Z uwagi na rosnące rachunki za energię, fatalny stan powietrza i klimatu, Polacy coraz chętniej decydują się na założenie w swoich gospodarstwach domowych instalacji fotowoltaicznej. Wciąż jednak dla wielu z nich jest to wydatek, którego nie są w stanie spieniężyć. Zazwyczaj w ciągu kilku lat wszystkie koszty się zwracają, jednak istnieją pewne programy finansowania, które mocno wpływają na obniżenie wkładu pieniężnego z własnej kieszeni. Co to za dofinansowania i dotacje oraz jak z nich skorzystać? (więcej…)

Z usług biura księgowego może skorzystać każda osoba, zarówno fizyczna jak i prawna, która szuka doradztwa i pomocy w zakresie rachunkowości, płac i dokumentacji kadrowej. Współpraca rozpoczyna się poprzez dostosowania indywidualnej oferty do wymagań klienta. Podstawowe pytanie brzmi, na co lepiej się zdecydować – zatrudnić księgowego na pełen etat czy skorzystać z usług biura księgowego? (więcej…)

kredyt na budowę domu

Kredyt hipoteczny to określenie, które zawiera w sobie wszystkie rodzaje kredytów, zabezpieczonych hipoteką. Przy jego pomocy można kupić mieszkanie lub dom. Tylko niektóre kredyty dają możliwość samodzielnej budowy domu. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się w przypadku domów z bali. Tylko niektóre banki mają ten typ kredytów w swojej ofercie. (więcej…)