Popularność cegieł klinkierowych jako materiału do wykończenia elewacji budynków rośnie z każdym rokiem. Nawiązując wyglądem do ceglanych konstrukcji z minionej epoki, klinkier dostarcza intrygujących i oryginalnych walorów estetycznych. Jest również materiałem o ponadprzeciętnej trwałości. Co warto wiedzieć o elewacji klinkierowej? Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze cegły klinkierowej? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Centralne ogrzewanie w naszym domu wymaga stałych przeglądów. Czy wiesz, że taki przegląd jest szczególnie ważny przed sezonem grzewczym? Koniecznie w trakcie przeglądu kotły, kominy i cała instalacja centralnego ogrzewania powinna zostać dokładnie sprawdzona przez specjalistę. Dzięki takim przeglądom nie tyko mamy pewność, że wszystko działa w jak najlepszym porządku ale i centralne ogrzewania zapewnia mniejsze koszty eksploatacji! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kostka brukowa to materiał często wybierany zarówno do wykonywania przydomowych podjazdów czy tarasów, jak również do realizacji większych inwestycji budowlanych. Jest estetyczny, łatwo dostępny i wytrzymały, ale na tym jego zalety się nie kończą. Dlaczego warto zainwestować w kostkę brukową? Podpowiadamy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pellet jest bardzo popularnym paliwem grzewczym, które zaliczamy do kategorii biomasy. W dobie konieczności ograniczania emisji szkodliwych spalin do atmosfery coraz więcej właścicieli budynków rozważa zakup ekologicznego kotła lub pieca na pellet. Jest to bardzo dobry pomysł, jednak przed zdecydowaniem się na konkretne urządzenie radzimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Budowa domu to zazwyczaj bardzo stresujący czas, który wymusza na inwestorze podejmowanie wielu kluczowych decyzji, które zaważą na przyszłym użytkowaniu domu i życiu jego domowników. Nie ma co ukrywać, nic nie denerwuje tak jak źle dobrane posadzki, krzywo zamontowane drzwi lub źle rozplanowane włączniki świateł. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Miejsce montażu paneli fotowoltaicznych jest uzależnione m.in. od dostępnej powierzchni, kształtu dachówki kąta nachylenia połaci dachowej, miejsca naziemnego i braku przeszkód, które ze względu na swoją wysokość mogłyby zacieniać, czyli osłabiać moc całej instalacji. W jakich miejscach można montować panele fotowoltaiczne, by pobierać energię z promieniowania słonecznego i wykorzystywać ją na własny użytek? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]