odpowietrzanie grzejnika

Jeżeli grzejniki znajdujące się w naszym mieszkaniu lub domu nagle przestają grzać, przyczyną takiej sytuacji może być ich zapowietrzenie. Jest to usterka prosta do usunięcia, która nie wymaga specjalistycznych narzędzi czy wiedzy. Warto jednak pospieszyć się z naprawą, ponieważ powietrze znajdujące się wewnątrz kaloryfera przyspiesza znacznie korozję niektórych jego elementów. Co jest przyczyną zapowietrzania się grzejników? Jak się odpowietrza grzejniki? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
mycie elewacji budynku ze zwyżki

Mycie i malowanie elewacji i ścian budynku to działania, o których powinien pamiętać każdy właściciel lub zarządca nieruchomości. Prace te mogą się jednak okazać nieco przytłaczające, szczególnie kiedy nie wiadomo, od czego zacząć. Poniżej przedstawimy więc kiedy myć i malować elewację budynku oraz jak się do tego zabrać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
wymiana uszczelek w oknach

Wymiana uszczelek w oknach jest ważnym procesem, który przyczynia się do lepszej izolacji termicznej budynku i zmniejsza koszty ogrzewania. Jeśli zauważysz jedną z pięciu oznak, o których mówimy w tym artykule, powinieneś zastanowić się nad wymianą uszczelek, aby poprawić ich funkcjonalność i zwiększyć efektywność energetyczną Twojego domu. Możesz to zrobić samodzielnie lub w przypadku braku doświadczenia w tego typu pracach skorzystać z usług specjalisty. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ogrzewanie w domu można zainstalować na wiele sposobów. Najpopularniejsze są ogrzewania gazowe, elektryczne i olejowe. Ogrzewanie gazowe jest najczęściej wybieranym sposobem ogrzewania domu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ogrzewanie wody latem oraz zimą i ogrzewanie całego domu stanowi ponad połowę wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Czy da się ogrzać dom w sposób efektywny i tani? Oczywiście! Wystarczy wybrać odpowiedni sposób ogrzewania domu. Instalacja grzewcza powinna charakteryzować się wysoką izolacyjnością cieplną. A naszym podstawowym obowiązkiem powinno być dbanie o instalację, by działała sprawnie i prawidłowo przez dłuższy czas. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Twój dom ma własne ujęcie wody w postaci studni i podłączonej do niej pompy hydroforowej? Najlepsze lata ma ona za sobą i obawiasz się, że niebawem odmówi posłuszeństwa? Jeżeli tak, to najwyższa pora, aby rozejrzeć się za zupełnie nową pompą, która posłuży Ci wiele lat. Na rynku dostępne jest wiele urządzeń hydroforowych, jak i całych zestawów, obejmujących pompę wraz ze zbiornikiem. Jaki produkt wybrać dla siebie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]