Co jest potrzebne do wykonywania prac w domowym warsztacie? Podstawą są oczywiście odpowiednio dobrane narzędzia. Kompletując swój własny niezbędnik majsterkowicza na początek sięgniemy zapewne po przybory służące do prostych napraw. Podstawowy zestaw warto stopniowo rozbudowywać o kolejne przydatne akcesoria. Oprócz wkrętaków, kluczy, młotków, papieru ściernego, pił, pilników, noży, ścisków stolarskich (imadeł), wiertarki, lutownicy i latarki bardzo pomocne będą także warsztatowe narzędzia pomiarowe. Są one przeznaczone do mierzenia, porównywania z sobą wartości oraz sprawdzania zgodności wymiarów obrabianego przedmiotu z założeniami projektowymi. Dlatego jeśli tworzenie lub naprawianie rzeczy jest twoją pasją, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Rynek sterowników grzewczych jest gigantyczny. Czasem ciężko się połapać, który producent specjalizuje się w jakich urządzeniach, a także który z nich jest wart uwagi. Na pewno trzeba uważać na importowane z dalekiego wschodu urządzenia nieznanych marek, które nie posiadają żadnych atestów, a często mają także problemy z serwisowaniem. Wybierając dużą, sprawdzoną markę mamy pewność, że urządzenie zostało skonstruowane zgodnie z najwyższymi, europejskimi standardami i w razie usterki, będziemy mogli liczyć na pomoc serwisową. Pamiętajmy – sterowniki grzewcze są odpowiedzialne nie tylko za nasz domowy komfort, ale także bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować kilka złotych więcej i zabezpieczyć swoją rodzinę przed wypadkami. Którzy producenci są warci uwagi i na które produkty warto zwrócić uwagę? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Każdy, kto planuje budowę własnego domu, już na wczesnym etapie musi podjąć decyzję, jaki sposób ogrzewania wybrać. Od tej decyzji zależy nie tylko komfort użytkownika, ale także poziom zanieczyszczeń, jakie będą emitowane. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Zdarza ci się mylić wentylację z klimatyzacją? A może zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego systemu do domu i nie wiesz, w co zainwestować? Wyjaśniamy, czym jest wentylacja oraz czy klimatyzacja może ją zastąpić. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Warto mieć świadomość, że w przypadku wystąpienia zawilgocenia ścian fundamentowych, wykonanie izolacji pionowej może nie być wystarczające może nie rozwiązać całkowicie problemu. Należy mieć świadomość, że może wtedy dojść do podciągania kapilarnego. Rekomendowane jest zatem w wykonywaniu izolacji poziomej zastosowanie technologie iniekcji niskociśnieniowej, która w najprostszym możliwym ujęciu będzie polegała na wykonaniu określonego rzędu otworów na właściwej wysokości. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chcecie sprawić aby wasz dom prezentował się wyjątkowo, nietuzinkowo? Może warto zatem zainteresować się elementami sztukaterii zewnętrznej takimi jak bonie elewacyjne

Bonie elewacyjne to nic innego jak elementy dekoracyjne, które zdobią budynek z zewnątrz. Nadają mu nowego charakteru, podnoszą jego walory estetyczne. Nie są czymś niezbędnym, ale z pewnością zwiększają atrakcyjność domu, dlatego warto zastanowić się nad ich wykonaniem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]