Kiedy nabywamy działkę, zwykle w głowie szybko pojawiają się nam plany jej zagospodarowania. Myślimy o domu mieszkalnym, garażu, ogrodzeniu, zielonych nasadzeniach i innych obiektach. Oczywiście nasze marzenia muszą spotkać się z rzeczywistością. Wtedy okazuje się często, że rozmieszczenie planowanych obiektów na posesji musi być zmodyfikowane. W grę bowiem wchodzą przepisy o odpowiednich odległościach obiektów od granicy z innymi działkami czy od drogi. Warto poznać wcześniej przepisy w tym zakresie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
odwodnienie działki

Wilgoć przedostająca się do fundamentów czy zalana piwnica to tylko niektóre problemy, jakie mogą pojawić się bez odpowiedniego systemu odwadniania działki. Jego stworzenie jest więc niezbędne, a do Twojej dyspozycji jest kilka rozwiązań. My polecamy szczególnie odwodnienie liniowe, które jest stosunkowo proste w montażu i doskonale sprawdza się na przestrzeni wielu lat. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Czysta toaleta nie tylko uprzyjemnia codzienne z niej korzystanie, ale również sprawia, że z jej wnętrza nie wydostają się chorobotwórcze bakterie. Ma to ogromne znaczenie dla zachowania zdrowia. W jaki sposób na co dzień prawidłowo dbać o higienę muszli klozetowej, aby czynność mycia nie przysparzała trudności i nie zabierała zbyt wiele czasu? Kilka najważniejszych porad znajdziecie poniżej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
zraszacz automatyczny - nadawdnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu to niezwykle ważna rzecz. Zwłaszcza w naszym klimacie, który w ciągu ostatnich kilku lat lubi zaskakiwać falami niespodziewanych upałów. Życie w biegu jednak nie zawsze sprzyja regularnemu podlewaniu. Wymaga to nie tylko czasu, ale czasem również i wysiłku. Dlatego też warto rozważyć zautomatyzowanie tego procesu. Dzięki temu letnie upały nie wywołają spustoszenia w Twoim ogrodzie. Zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj zalety różnych systemów zautomatyzowanego nawadniania. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wybór sposobu ogrzewania nowobudowanego domu bądź zmiana sposobu ogrzewania już istniejącej nieruchomości to bardzo istotna decyzja. Decyzja, która będzie miała wpływ nie tylko na jakość późniejszego zamieszkania, codzienne użytkowanie, komfort cieplny, ale również na koszty eksploatacyjne czy wpływ na środowisko naturalne. Mając na względzie ekonomiczność oraz coraz silniej zaznaczający się trend ekologiczny, z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się kotły na pellet. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego pieca powinniśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę i która, spośród dostępnych na rynku propozycji, będzie tą najodpowiedniejszą. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, także pod względem jego odpowiedniego ogrzewania. Rozwiązań możliwych do zastosowania jest wiele, natomiast dzisiaj podpowiadamy, czym się kierować w wyborze grzejnika łazienkowego. 

Co wpływa na poziom temperatury w łazience?
Jak wyliczyć, ile mocy grzejnika łazienkowego potrzebujemy?
Jaki grzejnik łazienkowy powinniśmy wybrać? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]