Od czasu do czasu wielu z nas potrzebuje sprzętu do pompowania cieczy zanieczyszczonych, ale i całkowicie czystych. Wszystko zależy od danej sytuacji. To dotyczy właścicieli gospodarstwach rolnych, domowych, a także przedsiębiorców. Warto więc dowiedzieć się, jakie pompy ściekowe sprawdzą się najlepiej w konkretnym przypadku. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego domu, który bezpośrednio wpływa nie tylko na wygląd budynku ale także na komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy wyborze materiałów okiennych do domu. Pamiętaj materiał, z którego wykonane są okna ma wpływ na efektywność energetyczną i koszty utrzymania ciepła w domu. Jakie okna wybrać? PCV, drewniane, a może aluminiowe? Poniżej przedstawiamy zalety i wady poszczególnych typów okien. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zdecydowałeś się na izolację fundamentów z wykorzystaniem styroduru XPS? Zapewne potrzebujesz informacji na temat tego, jak ciąć, układać i kleić materiał. Nie będzie to zbyt skomplikowane, gdy przeczytasz nasz poradnik. To wystarczy, abyś był gotowy do samodzielnego przeprowadzenia prac izolacyjnych. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Mówi się, że wymagania przemysłu są wyższe od wymagań użytkowników domowych – przynajmniej jeśli chodzi o pewne rozwiązania techniczne. To do pewnego stopnia prawda, ale im tańsze stają się rozwiązania znane z zastosowań profesjonalnych, tym większe jest pole do stosowania ich także w domach. Oto kilka prostych przykładów. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Oświetlenie elewacji jest ważnym elementem dekoracji domu. Uatrakcyjnia wygląd budowli, podkreśla jej architekturę, wprowadza przyjemną atmosferę po zmroku i zapewnia bezpieczeństwo poruszania się. Na elewacjach coraz częściej spotykamy eleganckie kinkiety zewnętrzne. Ich główną rolą jest oświetlenie samego budynku, jak i przestrzeni takich jak taras, balkon czy weranda. Lampy ścienne znajdą również zastosowanie w ogrodzeniach, przy drzwiach wejściowych czy wjeździe do garażu. Stworzenie pięknego pejzażu świetlnego wokół domu to niełatwe zadanie, lecz możliwe do zrealizowania. Czasami warto po prostu poświęcić tej czynności nieco więcej czasu. Zobacz jak efektownie, funkcjonalnie i z pomysłem rozświetlić dom jednorodzinny i jego bezpośrednie otoczenie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podejmując się postawienia domku letniskowego, musisz dokładnie przemyśleć, jak będziesz pozbywać się wszelkich nieczystości. Najlepszym sposobem jest postawienie na zbiorniki szamba, które będziesz musiał sukcesywnie opróżniać. Przedstawimy Ci kilka najważniejszych wskazówek, które ułatwią Ci organizację całego procesu! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]