slaby granitowe

Granit, dzięki swoim wyjątkowym cechom, jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów w budownictwie i projektowaniu wnętrz. Oto dlaczego slaby granitowe stanowią doskonały wybór dla tych, którzy poszukują nie tylko trwałości, ale również niepowtarzalnej estetyki. (więcej…)

Kobieta owinięta kocem sprawdza temperaturę kaloryfera

Odpowiednia temperatura pieca na ekogroszek jest podstawową wartością, której trzeba pilnować, ustawiając to źródło ciepła. Nieodpowiednia temperatura może skutkować zagotowaniem się wody w kaloryferach, a w skrajnych przypadkach wybuchem pieca. Warto pamiętać, że prawidłowy płomień w piecu na ekogroszek oraz jego temperatura są inne od urządzeń grzewczych na węgiel czy gaz. Jaka jest minimalna temperatura kotła na ekogroszek? Jaki jest maksymalny czas przerwy w podtrzymaniu temperatury? (więcej…)

Elektryk przytwierdzający kable do ściany

Montaż kabli na ścianie to popularne i praktyczne rozwiązanie przy aranżacji przestrzeni, zwłaszcza w dzisiejszym świecie pełnym elektroniki i technologii. Niezależnie od tego, czy chcemy schować przewody zasilające, Ethernet czy kable HDMI, odpowiednie mocowanie kabli do ściany jest kluczowe, aby zapewnić schludny i bezpieczny wygląd wnętrza. W tym artykule omówimy różne metody mocowania przewodów do ściany oraz narzędzia, których można użyć do tego celu. (więcej…)

Zbliżenie na olchową deskę

Olcha jest drzewem liściastym, rosnącym naturalnie na terenach podmokłych, w półcieniu Jej drewno, kora oraz liście mają szerokie zastosowanie, dlatego warto przyjrzeć się im dokładniej. Olchy często rosną w skupiskach, zwanych olszynami. Miękkie drewno olchy (olszy) nie jest proponowane jako drewno opałowe.  (więcej…)

Dom z otwartą kuchnią w ramach części dziennej

Otwarte przestrzenie mieszkalne z funkcjonalnym podziałem na część wypoczynkową, jadalnianą oraz kuchenną to układy, które cieszą się dużą popularnością Inwestorów. Strefa dzienna z otwartą kuchnią jest rozwiązaniem, które podkreśla charakter wnętrza i wizualnie dodaje mu przestronności, idealnie sprawdza się więc także w mniejszych domach. Planując budowę i poszukując projektów, które spełniają różne upodobania estetyczne i założenia funkcjonalne, także w zakresie rozwiązań w ramach otwartej strefy dziennej, warto poznać bliżej kolekcję Pracowni ARCHON+. (więcej…)

Wysoka klatka schodowa z drewnianymi stopniami

Nasze domy to miejsca, w których chcemy gustownie zaplanować aranżację. Zależy nam na tym, żeby wszystko prezentowało się elegancko i cenimy sobie funkcjonalność. Czasem jest tak, że urządzanie przestrzeni stanowi pewne wyzwanie ze względu na nietypowy rozmiar czy wysokość pomieszczeń. Dobrym przykładem na to może być wysoka klatka schodowa w domu. Jak wykorzystać jej przestrzeń? (więcej…)