Wygodny leżak to gwarancja dobrego wypoczynku na przydomowym tarasie. Dobrze jednak, gdy wygoda idzie w parze z estetycznym wyglądem. Ze względu na swoje przeznaczenie, leżaki są narażone na ciągłe działanie wilgoci i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Nawet jeśli po każdym użyciu przechowujesz w zadaszonym i suchym pomieszczeniu, ich tkanina z czasem się przeciera, a nawet się niszczy. Leżaki stanowią ważny element dekoracyjny na tarasie, będąc meblem tarasowym stanowi jego wizytówkę, dlatego jego wygląd jest tak ważny. Ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję leżaki można w prosty sposób odnowić przez wymianę materiału. Jakie tkaniny na leżaki wybierać i na co zwracać uwagę? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Sezon na prace ogrodowe trwa! Właściciele przydomowych ogródków i działek sieją, sadzą i przycinają rośliny, a ciepłe czerwcowe wieczory zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto pomyśleć zatem nie tylko o kwiatach, krzewach i warzywach, ale również o tarasie oraz przygotować przestrzeń do picia porannej kawy, odpoczynku czy grillowania z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli Twój taras nie zmienił się zbyt wiele od momentu budowy domu to może przyszedł czas na jego odświeżenie. Nowoczesne płyty tarasowe to najlepszy sposób na wykończenie powierzchni tarasu: są proste w montażu, funkcjonalne i jednocześnie doskonale uzupełniają aranżację domu i ogrodu. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza płyty betonowe na taras. Co warto o nich wiedzieć oraz gdzie sprawdzą się najlepiej? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Płytki, które mają znaleźć się w garażu, znacznie różnią się od odpowiedników układanych w pomieszczeniach typu łazienka. Przede wszystkim muszą być na tyle wytrzymałe, aby znieść spore obciążenie. Na dalszy plan schodzą kwestie estetyczne, gdyż główną rolę grają odpowiednie parametry techniczne, gwarantujące długą żywotność i bezproblemowe użytkowanie. W niektórych przypadkach może się również okazać, że potrzebne będą usługi glazurnicze. Fachowcy mogą zająć się docięciem płytek, co niewątpliwie ułatwi ich układanie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Nawet mały balkon może stać się miejscem, gdzie można wypoczywać na świeżym powietrzu i oddawać się relaksacji. Wystarczy fotel wiszący, leżak albo hamak, kilka pachnących roślin i romantyczne oświetlenie, aby w centrum miasta poczuć się jak w letnim ogrodzie. Podpowiadamy, w jaki sposób wyczarować na balkonie strefę do wypoczynku i spotkań. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wykonanie daszku nad naszą werandą, tarasem lub na balkonie to nie takie proste zadanie. Oczywiście bardzo wielu z nas automatycznie zdecyduje się na zatrudnienie fachowca, co naturalnie wydaje się słusznym tokiem rozumowania. W bardzo wielu przypadkach jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dość małymi nakładami finansowymi, a także posiadając jedynie podstawowe umiejętności techniczne będziemy w stanie wykonać całą pracę samodzielnie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
profil tarasowy

Obróbka blacharska balkonów i tarasów to jeden z najważniejszych elementów ich konstrukcji. To właśnie dzięki niej dana powierzchnia nie ulega przemakaniu i niszczeniu w wyniku działania czynników atmosferycznych. Wobec tego, jakie rozwiązanie w tym przypadku sprawdzi się najlepiej i o czym warto pamiętać wybierając je? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]