Dobrze dobrane drzwi tarasowe potrafią z miejsca sprawić, że nasz salon nabierze wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Nie ma więc co się dziwić, że modele przesuwne cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Czy wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów? A może niektóre kwestie warto rozważyć już na etapie planowania budowy domu? Zapraszamy do artykułu! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Taras to niewątpliwie jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku właścicieli domów jednorodzinnych. Aby móc korzystać z uroków przydomowej przestrzeni nie tylko podczas słonecznych dni, ale również w czasie niepogody niezbędne będzie zadaszenie tarasu. Zanim jednak zabierzemy się za realizację tej inwestycji warto dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie prawne. Dzięki temu będziemy mogli czuć się bezpiecznie, a co za tym idzie unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Czy budowa zadaszenia nad tarasem wymaga pozwolenia na budowę? Z jakich materiałów można wykonać zadaszenie tarasów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dla wielu osób taras jest miejsce odpoczynku i chwil spędzanych na świeżym powietrzu. Dlatego właściciele domów przykładają dużą wagę do aranżacji tej przestrzeni. Ostre, bezpośrednio padające słońce może przeszkadzać w tarasowym relaksie. Dlatego warto w tym miejscu zainstalować markizę tarasową, która będzie osłaniał ten obszar przed ekspozycją na promienie słoneczne. Czym zatem kierować się dokonując wyboru tego rodzaju zadaszenia? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Każdy, kto ma domek z ogrodem i tarasem, to marzy o tym, by mieć przepięknie ozdobiony taras o każdej porze roku. Dlatego dobrze jest mieć takie pergole, które pomogą nam zachować estetykę oraz osłoni nas od wiatru, deszczu i promieni słonecznych. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Nowoczesne pergole tarasowe cechuje atrakcyjny wygląd i duża funkcjonalność. Wykonuje się je z aluminium oraz stali nierdzewnej, co sprawia, że są stabilne i wytrzymałe. Mogą być wolnostojące, jak tradycyjne altany lub stanowić poszerzenie przestrzeni tarasu. Ponieważ mają zadaszenie, można pod nimi przyrządzić grilla lub zorganizować spotkanie towarzyskie niezależnie od pogody. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wygodny leżak to gwarancja dobrego wypoczynku na przydomowym tarasie. Dobrze jednak, gdy wygoda idzie w parze z estetycznym wyglądem. Ze względu na swoje przeznaczenie, leżaki są narażone na ciągłe działanie wilgoci i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Nawet jeśli po każdym użyciu przechowujesz w zadaszonym i suchym pomieszczeniu, ich tkanina z czasem się przeciera, a nawet się niszczy. Leżaki stanowią ważny element dekoracyjny na tarasie, będąc meblem tarasowym stanowi jego wizytówkę, dlatego jego wygląd jest tak ważny. Ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję leżaki można w prosty sposób odnowić przez wymianę materiału. Jakie tkaniny na leżaki wybierać i na co zwracać uwagę? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 3.7]