Zbliżenie na olchową deskę

Olcha jest drzewem liściastym, rosnącym naturalnie na terenach podmokłych, w półcieniu Jej drewno, kora oraz liście mają szerokie zastosowanie, dlatego warto przyjrzeć się im dokładniej. Olchy często rosną w skupiskach, zwanych olszynami. Miękkie drewno olchy (olszy) nie jest proponowane jako drewno opałowe.  (więcej…)

płyty tarasowe

Przed rozpoczęciem projektu patio, tarasu czy miejskiego placu pojawia się pytanie, jaką płytę tarasową wybrać podczas realizacji. Istnieje wiele dostępnych materiałów, z których każdy ma swoje unikalne cechy. (więcej…)

Dobrze dobrane drzwi tarasowe potrafią z miejsca sprawić, że nasz salon nabierze wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Nie ma więc co się dziwić, że modele przesuwne cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Czy wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów? A może niektóre kwestie warto rozważyć już na etapie planowania budowy domu? Zapraszamy do artykułu! (więcej…)

Taras to niewątpliwie jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku właścicieli domów jednorodzinnych. Aby móc korzystać z uroków przydomowej przestrzeni nie tylko podczas słonecznych dni, ale również w czasie niepogody niezbędne będzie zadaszenie tarasu. Zanim jednak zabierzemy się za realizację tej inwestycji warto dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie prawne. Dzięki temu będziemy mogli czuć się bezpiecznie, a co za tym idzie unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Czy budowa zadaszenia nad tarasem wymaga pozwolenia na budowę? Z jakich materiałów można wykonać zadaszenie tarasów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku! (więcej…)

Dla wielu osób taras jest miejsce odpoczynku i chwil spędzanych na świeżym powietrzu. Dlatego właściciele domów przykładają dużą wagę do aranżacji tej przestrzeni. Ostre, bezpośrednio padające słońce może przeszkadzać w tarasowym relaksie. Dlatego warto w tym miejscu zainstalować markizę tarasową, która będzie osłaniał ten obszar przed ekspozycją na promienie słoneczne. Czym zatem kierować się dokonując wyboru tego rodzaju zadaszenia? (więcej…)

Każdy, kto ma domek z ogrodem i tarasem, to marzy o tym, by mieć przepięknie ozdobiony taras o każdej porze roku. Dlatego dobrze jest mieć takie pergole, które pomogą nam zachować estetykę oraz osłoni nas od wiatru, deszczu i promieni słonecznych. (więcej…)