Krzesła to jeden z najważniejszych domowych mebli. Trudno bez nich wyobrazić sobie jadalnię czy stół kuchenny z prawdziwego zdarzenia. Aby stanowiły one naprawdę funkcjonalny element wyposażenia, dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest materiał, z którego krzesła do kuchni czy jadalni zostały wykonane, oraz ich ogólna estetyka. Poza tym kluczowe znaczenie ma również konstrukcja oraz ergonomia, dzięki której spożywanie posiłków i inne działania będą komfortowe i korzystne dla kręgosłupa. Liczy się wysokość i głębokość siedziska oraz położenie oparcia. Co natomiast jest kluczowe z punktu widzenia aranżacyjnego?

1. Krzesła kuchenne i do jadalni – style
2. Jak dobrać krzesła do stołu?
3. Materiały

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Co jest potrzebne do wykonywania prac w domowym warsztacie? Podstawą są oczywiście odpowiednio dobrane narzędzia. Kompletując swój własny niezbędnik majsterkowicza na początek sięgniemy zapewne po przybory służące do prostych napraw. Podstawowy zestaw warto stopniowo rozbudowywać o kolejne przydatne akcesoria. Oprócz wkrętaków, kluczy, młotków, papieru ściernego, pił, pilników, noży, ścisków stolarskich (imadeł), wiertarki, lutownicy i latarki bardzo pomocne będą także warsztatowe narzędzia pomiarowe. Są one przeznaczone do mierzenia, porównywania z sobą wartości oraz sprawdzania zgodności wymiarów obrabianego przedmiotu z założeniami projektowymi. Dlatego jeśli tworzenie lub naprawianie rzeczy jest twoją pasją, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów AGD w całym domu. Trudno wyobrazić sobie, by ktoś funkcjonował bez niej nawet w czasie zimy. Chłodziarko-zamrażarka pozwala utrzymać świeżość żywności, a także ochłodzić napoje w upalne dni. Dzięki niej można również zamrozić jedzenie, jeśli zrobiło się duże zakupy. Zanim wybierzesz się do sklepu po lodówkę, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jej zakupem.

  1. Pojemność lodówki
  2. Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?
  3. Funkcje dodatkowe w lodówkach
  4. Energooszczędność

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Budowa nowego domu wiąże się z wieloma oczekiwaniami i przede wszystkim wyzwaniami. Od samego początku prac budowlanych, trzeba podejmować kluczowe decyzje. XXI wiek przyniósł wiele nowych trendów oraz ugruntował pozycje sprawdzonych rozwiązań. Można śmiało stwierdzić, że kominek w domu to połączenie obu tych opcji. Kominki są technologią znaną od dawna, jednak w ostatnich latach zaliczyła ona bardzo dynamiczny rozwój. Dzisiaj, kominek w domu to jednocześnie efektowny element wystroju wnętrza, ale również wydajne źródło ciepła, które generuje oszczędności i sprzyja środowisku. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kominki są eleganckim i przyjemnym źródłem ciepła. Przed wyborem warto jednak poznać najpopularniejsze rodzaje kominków. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Kabiny sanitarne stosowane są wszędzie tam, gdzie panuje wysoka wilgoć i woda. Głównym zadaniem kabin jest stworzenie w miarę prywatnej przestrzeni osobistej w warunkach społecznych. Szkoła jest jednym z tych miejsc, gdzie istnieje konieczność zastosowania kabin sanitarnych. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]