Rolety dzień-noc – czym się charakteryzują?

rolety dzien noc

Rolety dzień-noc cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Jest to niezwykle praktyczny, a przy tym wygodny sposób na osłonięcie lub oświetlenie wnętrza, zgodnie z naszymi potrzebami w danym momencie. To znaczna różnica w porównaniu do klasycznych rolet, które wyróżniają się ograniczonymi możliwościami regulacji światła. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Czym wyróżniają się rolety?

Opisywane modele różnią się od klasycznych zarówno budową, jak i możliwościami. Wynika to z obecności poziomych pasów, które są wykonane z dwóch rodzajów tkaniny. Jedna jest odpowiedzialna za przepuszczanie światła, a kolei druga za jego blokowanie. Rolety dzień-noc są wyposażone w specjalny mechanizm. Wystarczy pociągnąć za odpowiedni sznurek, aby regulować dopływ światła do pomieszczenia. W ciągu dnia, gdy chcemy, aby pomieszczenie zostało dobrze doświetlone, należy ustawić mechanizm w taki sposób żeby pasy mogły na siebie nachodzić. Dzięki temu promienie słoneczne dotrą do środka poprzez część tkaniny umożliwiającej przepuszczanie słońca.

Jeśli z kolei zależy nam na prywatności lub chcemy ograniczyć dostęp światła z powodu dużych upałów, pasy rolety muszą zostać ustawione naprzemiennie. W tym momencie okno będzie całkowicie zasłonięte. Oprócz tych dwóch przeciwstawnych ustawień mamy także możliwość regulowania oświetlenia w mniejszym i większym stopniu.

Rolety dzień-noc – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Wybierając takie rozwiązanie dopasujemy ilość światła wpadającego do pomieszczenia w 100% do swoich potrzeb, które zmieniają się w ciągu dnia. Możemy także uzyskać wyjątkowy klimat w pomieszczeniu oraz uzyskać miły dla oka efekt. Jest to zatem świetna opcja dla wszystkich, którzy stawiają przede wszystkim na uniwersalność. Rolety dzień-noc są szczególnie polecane osobom, które posiadają mieszkania na niższych kondygnacjach lub gdy wnętrze domu jest widoczne z ulicy i zależy nam na zachowaniu prywatności.

Zapraszamy: Multirolety – rolety dzień noc Łódź

Informacja prawna