Bungalow

Bungalow jest jednokondygnacyjnym budynkiem, posiadającym duże przeszklenia i taras lub werandę, przedłużające powierzchnię użytkową domu o strefę zewnętrzną. Charakterystyczną cechą parterowych domów typu bungalow jest łatwość dostępu do zewnętrznej strefy budynku, zapewniająca nieograniczony kontakt z naturą. Domy parterowe bungalow najczęściej powstają na terenach podmiejskich, gdzie za oknami rozciąga się widok na niezmąconą ludzką ingerencją naturę. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Malowanie fug

Fugi po upływie czasu zawsze tracą na swoim wyglądzie. Dziś jednak nie ma już konieczności ich wymiany na nowe. Wystarczy je pomalować. To sprawdzony sposób na stare, przebarwione, zabrudzone, czy wyblakłe spoiny. Co więcej, odnowienie fug przeprowadzić można samodzielnie. Oczywiście wiedzieć trzeba jak to zrobić właściwie i jaką farbę do tego dobrać. Zatem, jak i czym pomalować fugi? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
elewacja budynku

Elewacja domu pełni niezwykle ważne funkcje. Oprócz tego, że musi się estetycznie prezentować, a zatem pełnić funkcję dekoracyjną, powinna również chronić budynek przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego wybór konkretnego rodzaju elewacji i jej właściwie wykonanie jest bardzo istotne. Na pewno dokonując ostatecznego wyboru, pod uwagę wziąć należy takie elementy jak styl domu, kolor dachu i otoczenie. Jakie zatem rodzaje elewacji cieszą się dziś największym zainteresowaniem? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
budynek gospodarczy

Budynek gospodarczy to obiekt budowlany, który pełni różne funkcje gospodarcze, jak magazynowanie, składowanie, produkcyjne czy hodowlane. Ten typ budynku charakteryzuje się specyficznymi wymaganiami technicznymi, dlatego przed jego budową warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektowania, budowy i eksploatacji. W niniejszym artykule przedstawimy wszystko, co warto wiedzieć o budynku gospodarczym, aby móc przeprowadzić inwestycję zgodnie z przepisami, a także zagwarantować mu odpowiednie warunki funkcjonowania i bezpieczeństwo. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Czym wykończyć elewację nowego domu

Każdy właściciel domu marzy o tym, by jego nieruchomość była nie tylko wygodna, ale też piękna. Dobrze zaprojektowane i wykonane wykończenie budynku to klucz do osiągnięcia tego celu. Jednym z najważniejszych elementów w takim przypadku jest elewacja. Musi ona spełniać nie tylko estetyczne wymagania, ale także chronić powierzchnię domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Często do wykończenia elewacji wykorzystywana jest farba fasadowa akrylowa. W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie związane z wyborem i aplikacją tego produktu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
księga wieczysta

Decydując się na zakup nieruchomości, warto przejrzeć zapisy księgi wieczystej. Pozwoli to na weryfikację stanu prawnego kupowanej działki, domu czy mieszkania. Dzięki temu unikniemy kłopotów i ze spokojem będziemy mogli przejść do podpisania umowy w formie aktu notarialnego. Jak założyć oraz jak sprawdzić księgę wieczystą? Czym dokładnie jest? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]