Instalacja kotłów grzewczych w kotłowniach przydomowych bez względu na ich rodzaj wymaga spełnienia wielu warunków technicznych. Jednym z nich są kwestie bezpieczeństwa. Obejmują one kilka obszarów, począwszy od właściwie zaprojektowanego komina i systemu wentylacji, a na użyciu odpowiednich materiałów instalacyjnych kończąc. Sprawdźmy zatem najważniejsze kryteria bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować przy montażu i eksploatacji kotłów. (więcej…)

Posiadasz drewniane deski na tarasie? Masz drewnianą altankę w ogrodzie? Dowiedz się, jak pielęgnować drewno, by móc cieszyć się jego pięknem przez długi czas.

Drewno w ogrodzie

Drewno jest naturalnym surowcem używanym do produkcji rozmaitych przedmiotów. Jest łatwe w obróbce, ekologiczne oraz trwałe. Cechuje się odpornością na działanie wielu czynników chemicznych, a także atmosferycznych. Dodatkowo wykazuje właściwości izolujące termicznie i elektrycznie. Jego zaletą jest również niebanalny, piękny wygląd, a także jego szeroki wybór. Drewno doskonale prezentuje się w swoim naturalnym środowisku, czyli pośród zieleni. Dlatego też często wykorzystywane jest do tworzenia konstrukcji ogrodowych, takich jak altany, garaże czy narzędziownie. (więcej…)

Wbrew pozorom, zakup lustra łazienkowego wcale nie należy do najprostszych. Wynika to bowiem z faktu, iż każdy z domowników posiada różne potrzeby i różne oczekiwania nie tylko względem samego lustra, ale całej łazienki. (więcej…)

Wznoszenie każdej konstrukcji budowlanej rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania placu budowy, a kolejny krok to niemalże zawsze wykonanie wykopów. To wykopy tymczasowe lub stałe, o różnych gabarytach, w przeróżnych gruntach, wykonywane różnymi technikami – od użycia prostych narzędzi po wykopy potężnymi maszynami. Wykop koniecznie powinien być odpowiednio zabezpieczony i nie mówimy tu tylko barierkach, oznaczeniach. Jedną z metod zabezpieczenia wykopu – przede wszystkim przed obsuwaniem ścian – są ścianki szczelne, którym przyjrzymy się bliżej. (więcej…)

W naszym kraju większość mieszkań z rynku pierwotnego oddawana jest kupującym w stanie deweloperskim. Oznacza to, że mieszkanie wymaga wykończenia. Czy warto zdecydować się na taką opcję? A może lepiej wybrać mieszkanie wykończone pod klucz? (więcej…)

Mając na uwadze środowisko naturalne, coraz więcej Polaków decyduje się na montaż na dachach paneli fotowoltaicznych. Opracowana przez specjalistów technologia umożliwia znacząco zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. O tym czym są panele fotowoltaiczne, a także czy można ubiegać się o dofinansowanie do inwestycji, można wyjaśnić w kilku punktach. (więcej…)