mycie elewacji budynku ze zwyżki

Mycie i malowanie elewacji i ścian budynku to działania, o których powinien pamiętać każdy właściciel lub zarządca nieruchomości. Prace te mogą się jednak okazać nieco przytłaczające, szczególnie kiedy nie wiadomo, od czego zacząć. Poniżej przedstawimy więc kiedy myć i malować elewację budynku oraz jak się do tego zabrać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Co zrobić z gruzem i kłopotliwymi odpadami po remoncie

Kiedy rozpoczynamy remont mieszkania czy domu, zwykle planujemy takie kroki jak kolejność wykonywanych prac, zakup materiałów czy termin robót. Warto jednak wziąć pod uwagę również nagromadzone w trakcie prac odpady budowlane. Mowa tu m.in. o gruzie, fragmentach glazury czy cegłach. W jaki sposób można się pozbyć gruzu legalnie i bez szkody dla środowiska? Ile wynosi mandat za wyrzucenie gruzu do lasu? Dlaczego warto zamówić specjalny kontener na gruz? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pojawienie się na rynku pianek montażowych okazało się dużym przełomem. Od tego momentu wykonywanie uszczelnień stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Choć pianki montażowe są stosowane powszechnie, dosyć często pojawiają się wątpliwości dotyczące ich właściwości i sposobu użycia. Dzisiaj wyjaśnimy, czy z pianki zamkniętej w jednej puszcze można korzystać więcej niż raz. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Malowanie to jedna z prac remontowych, którą z powodzeniem można wykonać samemu. Odświeżanie warstwy farby na ścianach jest w stanie nadać urody wszystkim wnętrzom. Warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować ściany do malowania oraz czym różni się malowanie pędzlem i wałkiem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4.5]
wypożyczalnia urządzeń

Branża budowlana coraz prężniej się rozwija, a firmy, świadczące usługi budowlane na brak zleceń nie narzekają. Zdarza się jednak, że praca wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, takiego jak np. dźwigi czy żurawie, a akurat firma nie posiada ich w swoim parku maszynowym. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Okładziny z drewna dają mnóstwo korzyści. Bardzo łatwo jest nimi wykończyć ściany oraz uniknąć wszelkich mokrych prac, które często wymagają mozolnego przygotowania zapraw, precyzyjnego ich nanoszenia i oczekiwania, aż zwiążą oraz stwardnieją. Boazeria daje możliwość estetycznego wykończenia ścian tylko na wybranych ich fragmencie, aby je zaakcentować. Deski to także ciekawa alternatywa dla płyt kartonowo-gipsowych, do których przywykło wiele osób budujących domy. Co ważne, przy odrobinie wprawy i kreatywności drewniane lub drewnopochodne okładziny zdoła poprawnie ułożyć nawet amator. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]