Marzy Ci się uniwersalna trawa ozdobna do Twojego ogrodu? Chcesz zabłysnąć przed znajomymi swoim nowym okazem? A może chcesz wprowadzić odrobinę świeżości i ukryć nieestetyczne ogrodzenie? Odpowiedzią na wszystkie te pytania, jest Miskant chiński Gracillimus. Trawa ozdobna, która pochodzi z podgórskich terenów południowo-wschodniej Azji, a w Polsce zyskuje coraz większe uznanie wśród ogrodników. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zadbany ogród i wypielęgnowane rabaty to duma wielu hodowców roślin ozdobnych, dla których oczkiem w głowie jest znaleźć najlepsze sadzonki. Róż wielkokwiatowych w okresie kwitnienia nie sposób przeoczyć – prężą się dumnie i górują ponad niższymi bulinami na rabacie. Każdy nowy pączek to powód do radości, gdy wiadomo, że rozwinie się z niego okazały kwiat, który cieszy barwą i uwodzi zapachem. Doświadczeni ogrodnicy mają swoje sposoby, dlatego warto dowiedzieć się właśnie od nich, jak dbać o róże wielkokwiatowe! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Właściciele przydomowych ogrodów, w których uprawiane są warzywa i owoce często zmagają się ze szkodnikami. Równie poważnym zagrożeniem są jednak choroby liści. Oto przykłady najczęściej występujących dolegliwości oraz skuteczne sposoby ich zwalczania. Dowiedz się, jak ochronić tegoroczne zbiory, zanim będzie za późno! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Posiadanie własnego domu otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych – możemy urządzić zgodnie z własnym gustem zarówno jego wnętrze, jak i otoczenie. Wiele osób będzie się zatem zastanawiać, czy warto włożyć nieco czasu i trudu w kreację przydomowego ogrodu. Odpowiedź na to pytanie brzmi niewątpliwie „tak”, aczkolwiek podobne zagospodarowanie przestrzeni będzie wymagało nieco wytrwałości. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wiosna i zbliżające się lato sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Aby móc w pełni cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu, ogrody wyposażamy w meble wypoczynkowe: sofy, kanapy, pufy, fotele, narożniki, leżaki. Część mebli często posiadamy z poprzednich sezonów, część chcemy dokupić. Nie jest to problem, bowiem oferta mebli ogrodowych jest niezwykle szeroka. Meble kupować można solo lub w kompletach. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne i kiedy warto kupić komplet ogrodowy? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Szpadel, grabie, nożyce i sekatory, czy też motyka. To narzędzia, bez których trudno byłoby obejść się w ogrodzie. Jednak taki sprzęt to nie wszystko. Zanim przystąpimy do pielęgnowania warzywnika, czy kwiatowych rabat potrzebne nam będzie solidne wsparcie. Urządzenia mechaniczne pozwolą uporządkować ogród na wiosnę i utrzymywać go w doskonałej kondycji przez cały sezon. W co warto się zaopatrzyć? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]