jeż w ogrodzie

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome wpływu człowieka na środowisko. W odpowiedzi na te zmieniające się postawy, wiele osób szuka sposobów na wprowadzenie zrównoważonych rozwiązań do swojego życia codziennego. Jednym z miejsc, w którym możemy zacząć, jest nasz własny dom. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na eko-wnętrza, które nie tylko będą korzystne dla planety, ale także mogą przynieść wiele korzyści dla nas samych. (więcej…)

Narzędzia ogrodowe

Staranna pielęgnacja ogrodu wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz technologicznego. Niezwykle ważne jest to, jakie narzędzia ogrodowe ma się do dyspozycji. Warto podzielić je na te podstawowe oraz bardziej zaawansowane. W tym artykule wskażemy na kilka przyrządów, które warto mieć pod rękę na początku swojej przygody z ogrodnictwem. Pod lupę wzięliśmy narzędzia znajdujące się w asortymencie sklepu Mensura. (więcej…)

Zbliżenie na olchową deskę

Olcha jest drzewem liściastym, rosnącym naturalnie na terenach podmokłych, w półcieniu Jej drewno, kora oraz liście mają szerokie zastosowanie, dlatego warto przyjrzeć się im dokładniej. Olchy często rosną w skupiskach, zwanych olszynami. Miękkie drewno olchy (olszy) nie jest proponowane jako drewno opałowe.  (więcej…)

budynek gospodarczy

Budynek gospodarczy to obiekt budowlany, który pełni różne funkcje gospodarcze, jak magazynowanie, składowanie, produkcyjne czy hodowlane. Ten typ budynku charakteryzuje się specyficznymi wymaganiami technicznymi, dlatego przed jego budową warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektowania, budowy i eksploatacji. W niniejszym artykule przedstawimy wszystko, co warto wiedzieć o budynku gospodarczym, aby móc przeprowadzić inwestycję zgodnie z przepisami, a także zagwarantować mu odpowiednie warunki funkcjonowania i bezpieczeństwo. (więcej…)

szkodniki w ogrodzie

Szkodniki w ogrodzie – jak pozbyć się kretów, myszy i nornic?

Obecność różnego rodzaju szkodników jest zmorą każdego, kto uprawia własny kawałek ziemi. Gryzonie oraz inne drobne ssaki wyrządzają wiele szkód. Do tego często przenoszą różnego typu choroby. Z tych powodów lepiej jest się ich pozbyć nich pozwolić na to, aby rozgościły się w naszym ogrodzie. (więcej…)

Szary domek ogrodowy drewniany z oknem

Słoneczne dni zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie. Czas ten jest szczególnie miły, jeśli ogród jest dobrze zaaranżowany. Altana pozwala odpocząć w upalne dni, a szopy, wiaty i domki ogrodowe uporządkować sprzęt czy drewno na opał. Poniżej podpowiadamy, jakie elementy małej architektury wybrać do ogrodu. (więcej…)