Podlewanie systemami nawadniania zyskuje coraz większą popularność. Nie dzieje się tak bez powodu – jest to wygodny i skuteczny sposób dostarczenia roślinom wszystkich potrzebnych substancji. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z systemami nawadniania przygotowaliśmy krótki poradnik.

  1. Jak stworzyć system nawadniania ogrodów?
  2. Jakie produkty do nawadniania warto wybrać?

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Trudno wyobrazić sobie park czy uliczny skwerek bez ławeczek parkowych. To jeden z podstawowych elementów małej architektury. Ławki pozwalają na chwilę relaksu i odpoczynku, to ulubiony meble młodych mam i osób starszych, które mogą na nich usiąść i spędzić czas na świeżym powietrzu. Jakie ławki parkowe są dostępne? Na co zwrócić uwagę, wybierając ławki miejskie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie zielonymi akcentami w mieszkaniach i przestrzeniach biurowych. Rośliny we wnętrzu powodują, że prezentuje się ono bardziej przytulnie i ma unikalny, oryginalny charakter. Jakie są najpopularniejsze zastosowania ogrodów wertykalnych i dlaczego warto dekorować nimi wnętrza? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Marzy Ci się uniwersalna trawa ozdobna do Twojego ogrodu? Chcesz zabłysnąć przed znajomymi swoim nowym okazem? A może chcesz wprowadzić odrobinę świeżości i ukryć nieestetyczne ogrodzenie? Odpowiedzią na wszystkie te pytania, jest Miskant chiński Gracillimus. Trawa ozdobna, która pochodzi z podgórskich terenów południowo-wschodniej Azji, a w Polsce zyskuje coraz większe uznanie wśród ogrodników. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zadbany ogród i wypielęgnowane rabaty to duma wielu hodowców roślin ozdobnych, dla których oczkiem w głowie jest znaleźć najlepsze sadzonki. Róż wielkokwiatowych w okresie kwitnienia nie sposób przeoczyć – prężą się dumnie i górują ponad niższymi bulinami na rabacie. Każdy nowy pączek to powód do radości, gdy wiadomo, że rozwinie się z niego okazały kwiat, który cieszy barwą i uwodzi zapachem. Doświadczeni ogrodnicy mają swoje sposoby, dlatego warto dowiedzieć się właśnie od nich, jak dbać o róże wielkokwiatowe! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Właściciele przydomowych ogrodów, w których uprawiane są warzywa i owoce często zmagają się ze szkodnikami. Równie poważnym zagrożeniem są jednak choroby liści. Oto przykłady najczęściej występujących dolegliwości oraz skuteczne sposoby ich zwalczania. Dowiedz się, jak ochronić tegoroczne zbiory, zanim będzie za późno! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]