Spodobały Ci się ogrody zimowe i chciałbyś stworzyć taki na swoim tarasie? Pewnie zastanawiasz się, jakie rozwiązania technologiczne są dostępne i które z nich powinieneś wybrać do swojego domu. Postaramy się pokrótce przedstawić Ci kilka najważniejszych spośród nich. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Drewniany domek to inwestycja na długie lata, a do tego wygodne rozwiązanie ogrodowe. Co nie bez znaczenia, może on stanowić swoistą ozdobę naszego zielonego terenu. Jego funkcjonalność jest jednak kluczowa. Możemy składować w nim narzędzia, wykorzystać go jako drewutnię czy nawet miejsce dla letnich gości. Współczesne budownictwo pozwala na pominięcie najbardziej problematycznej kwestii, mianowicie budowy. Modułowe rozwiązania są coraz bardziej popularne i szerzej dostępne. To z kolei skutkuje tym, że wreszcie świadomie traktujemy środowisko i staramy się spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Geowłóknina to materiał geosyntetyczny o dużej wytrzymałości na obciążenia. Wykazuje odporność na działanie substancji chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. Geowłóknina zyskuje coraz większą popularność m.in. w budownictwie i ogrodnictwie, gdzie jest wykorzystywana w celu utrwalenia lub wzmocnienia niestabilnego podłoża. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kiedy dysponujemy działką na nierównym terenie, może pojawić się problem z aranżacją ogrodu. Wbrew pozorom pochyły teren daje nam wiele możliwości. Jeżeli dobrze zagospodarujemy wolną przestrzeń, możemy otrzymać ciekawy efekt. Jak zaaranżować ogród dwupoziomowy na pochyłym terenie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Ogrody zimowe są piękną ozdobą zarówno budynku mieszkalnego, jak i ogrodu wokół niego. Pięknie urządzony może stać się prawdziwą wizytówką każdego domu. Tego typu konstrukcje zapewniają domownikom, niezależnie od pory roku czy pogody, wyjątkowy odpoczynek w otoczeniu roślin, które nieraz są bardzo wymagające w uprawie. Oranżeria gwarantuje roślinom, nawet najbardziej egzotycznym, doskonałe warunki do rozwoju i rozkwitu, dzięki optymalnym temperaturom i unikalnemu mikroklimatowi w niej panującym. Urządzenie takiego pomieszczenia powinno być dobrze przemyślane i dostosowane do naszych potrzeb. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Każdy kto próbował wie, jak ciężkie potrafi być utrzymanie trawnika w dobrej formie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń, które mają za zadanie ułatwić nam to zadanie. Niestety wiele osób nie ma pojęcia jak i kiedy z nich korzystać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]