Geowłóknina to materiał geosyntetyczny o dużej wytrzymałości na obciążenia. Wykazuje odporność na działanie substancji chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. Geowłóknina zyskuje coraz większą popularność m.in. w budownictwie i ogrodnictwie, gdzie jest wykorzystywana w celu utrwalenia lub wzmocnienia niestabilnego podłoża. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kiedy dysponujemy działką na nierównym terenie, może pojawić się problem z aranżacją ogrodu. Wbrew pozorom pochyły teren daje nam wiele możliwości. Jeżeli dobrze zagospodarujemy wolną przestrzeń, możemy otrzymać ciekawy efekt. Jak zaaranżować ogród dwupoziomowy na pochyłym terenie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Ogrody zimowe są piękną ozdobą zarówno budynku mieszkalnego, jak i ogrodu wokół niego. Pięknie urządzony może stać się prawdziwą wizytówką każdego domu. Tego typu konstrukcje zapewniają domownikom, niezależnie od pory roku czy pogody, wyjątkowy odpoczynek w otoczeniu roślin, które nieraz są bardzo wymagające w uprawie. Oranżeria gwarantuje roślinom, nawet najbardziej egzotycznym, doskonałe warunki do rozwoju i rozkwitu, dzięki optymalnym temperaturom i unikalnemu mikroklimatowi w niej panującym. Urządzenie takiego pomieszczenia powinno być dobrze przemyślane i dostosowane do naszych potrzeb. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Każdy kto próbował wie, jak ciężkie potrafi być utrzymanie trawnika w dobrej formie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń, które mają za zadanie ułatwić nam to zadanie. Niestety wiele osób nie ma pojęcia jak i kiedy z nich korzystać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Istnieją materiały budowlane, których zastosowanie wykracza daleko poza jedną branżę. Do takich tworzyw zalicza się keramzyt. Niewielkie, gliniane kuleczki o dużej wytrzymałości przekonują do siebie kolejne branże. Stosowane do budowy domów jedno i wielorodzinnych, doskonale nadają się także do prac ogrodniczych. W jaki sposób można je użyć? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Oświetlenie zewnętrzne to nieodłączny element każdej posesji. Nie tylko pomaga odnaleźć drogę do domu, gdy zapadnie zmrok, ale również ułatwia wjazd do garażu oraz doskonale chroni przed potencjalnymi włamywaczami. Dobrze dobrane oświetlenie budynku pełni również rolę dekoracyjną. Bez wątpienia wyeksponuje atuty bryły domu. Oprócz tego, lampy zastosowane w ogrodzie nadadzą niepowtarzalny klimat przydomowej przestrzeni, a co za tym idzie umilą czas spędzany na zewnątrz. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich lamp. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak umiejętnie dobrać oświetlenie zewnętrzne domu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]