Jak wieszać girlandy ogrodowe? Girlandy ogrodowe błyskawicznie zmienią Twoją przydomową przestrzeń w klimatyczne miejsce spotkań rodzinnych lub z przyjaciółmi. Wystarczy kupić odpowiednią girlandę u sprawdzonego sprzedawcy i włożyć odrobinę wysiłku w jej montaż.

Girlandy świetlne – najmodniejszy dodatek w ogrodzie

Girlandy świetlne są na ten czas jednym z najpopularniejszych dodatków do aranżacji ogrodu, patio czy tarasu, który jednocześnie pełni funkcje ozdobne i oświetleniowe. Girlandy ogrodowe są gwarancją niepowtarzalnego efektu, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne, pasując do każdej okazji i miejsca. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]

Posiadasz drewniane deski na tarasie? Masz drewnianą altankę w ogrodzie? Dowiedz się, jak pielęgnować drewno, by móc cieszyć się jego pięknem przez długi czas.

Drewno w ogrodzie

Drewno jest naturalnym surowcem używanym do produkcji rozmaitych przedmiotów. Jest łatwe w obróbce, ekologiczne oraz trwałe. Cechuje się odpornością na działanie wielu czynników chemicznych, a także atmosferycznych. Dodatkowo wykazuje właściwości izolujące termicznie i elektrycznie. Jego zaletą jest również niebanalny, piękny wygląd, a także jego szeroki wybór. Drewno doskonale prezentuje się w swoim naturalnym środowisku, czyli pośród zieleni. Dlatego też często wykorzystywane jest do tworzenia konstrukcji ogrodowych, takich jak altany, garaże czy narzędziownie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W miastach powstaje coraz większa ilość terenów zielonych, na których wkrótce po tym można dostrzec ławki parkowe i wypoczywających na nich mieszkańców. Jest to podyktowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim tworzenie takich miejsc jest wyrazem dbałości o środowisko i ekologię. Większa ilość roślin, to większa ilość tak potrzebnego w miastach tlenu. Jest to także ważne z punktu widzenia estetyki danego miasta. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dużym problemem dla właścicieli trawników jest ich niska trwałość. Niestety trawniki, po których regularnie się chodzi lub jeździ pojazdami mechanicznymi, stale ulegają degradacji. Wystarczy nawet niewielki ruch pieszy, aby trawnik po jednym sezonie miał widoczne wgniecenia, a nawet uszczerbki w systemie korzeniowym. Dotyczy to tym bardziej parkingów i podjazdów. Kratka ogrodowa jest rozwiązaniem na takie problemy, gdyż tworzy swojego rodzaju zbrojenie. Pozwala ona cieszyć się ładnym trawnikiem przez wiele sezonów. Gdzie wykorzystuje się kratkę ogrodową? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Projektowanie oczek wodnych i sadzawek

Zastanawiając się nad urządzeniem w ogrodzie oczka wodnego, bądź sadzawki każdy z nas ma pewne wyobrażenia, jak zrealizować swój pomysł. Bywa jednak, że samo wykonanie stawia przed nami wiele rozterek i problemów, bardzo często zniechęcając do kontynuowania pracy. Dlatego bardzo ważnym etapem jest przygotowanie i zapoznanie się z aspektami technicznymi ogrodu. Pamiętajmy, że sadzawki jak drzewa nie da się już przesadzić. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Wystrój wymarzonego domu lub mieszkania powinien być maksymalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i gustu. Dlatego podczas aranżacji warto rozważyć oryginalne i mniej sztampowe rozwiązania. Doskonałym przykładem jest coraz bardziej popularne krzesło brazylijskie. Podpowiadamy jak z niego korzystać i jak wybrać to najbardziej pasujące do naszego domu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]