Kostka brukowa to materiał często wybierany zarówno do wykonywania przydomowych podjazdów czy tarasów, jak również do realizacji większych inwestycji budowlanych. Jest estetyczny, łatwo dostępny i wytrzymały, ale na tym jego zalety się nie kończą. Dlaczego warto zainwestować w kostkę brukową? Podpowiadamy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wbrew pozorom nietoperze to bardzo miłe i pożyteczne zwierzęta. I choć niesłusznie się ich boimy to warto zaprosić je do swojego ogrodu. Z łatwością można zrobić to za pomocą budki dla nietoperzy, którą możesz zawiesić na działkowym drzewie. Dzięki nim ssaki te będą mogły schronić się w ciągu dnia, a nawet wychowywać młode osobniki. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
liliowce

Liliowce to jedne z najbardziej popularnych roślin ogrodowych. Ceni się je za to, że są łatwe w uprawie, mogą rosnąć przez długi czas w jednym miejscu, a także nie wymagają żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak zatem uprawiać rośliny, aby przez długi czas zdobiły ogród? Sprawdź poniżej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Krótki poradnik na temat tego jak stworzyć w ogrodzie plac zabaw dla dzieci i na co zwrócić uwagę podczas dobierania zabawek do ogrodu.

Posiadając nawet niewielki ogród warto znaleźć w nim choć trochę miejsca na stworzenie kącika zabaw dla dzieci. Dzięki temu maluchy będą miały odrobinę miejsca dla siebie a rodzice zyskają chwilę oddechu gdy dzieci będą bawić się w ogrodowym placu zabaw. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
zraszacz automatyczny - nadawdnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu to niezwykle ważna rzecz. Zwłaszcza w naszym klimacie, który w ciągu ostatnich kilku lat lubi zaskakiwać falami niespodziewanych upałów. Życie w biegu jednak nie zawsze sprzyja regularnemu podlewaniu. Wymaga to nie tylko czasu, ale czasem również i wysiłku. Dlatego też warto rozważyć zautomatyzowanie tego procesu. Dzięki temu letnie upały nie wywołają spustoszenia w Twoim ogrodzie. Zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj zalety różnych systemów zautomatyzowanego nawadniania. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Coraz więcej osób próbuje swoich sił w ogrodnictwie. Uprawianie własnych warzyw i owoców, ziół i kwiatów, to teraz modny sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeżeli tylko posiada się kawałek ziemi, warto przystąpić do dzieła. Wiosna to ten czas, gdy pracy nie brakuje, ale dzięki temu można później zbierać jej obfite i bardzo satysfakcjonujące owoce. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]