Co przygotować do ciepłego montażu okien?

Ciepły montaż, nowoczesna metoda osadzania okien powoli wypierająca tradycyjne rozwiązania montażowe, to doskonały sposób na zapewnienie budynkom dodatkowej izolacji termicznej (stąd wzięła się nazwa ciepły montaż okien) i akustycznej. Jego wykonanie jest jednak skomplikowane i nieco czasochłonne. Jeśli chcemy, aby całość prac z tym związanych przebiegła szybko i sprawnie, warto dobrze się do tego przygotować, przede wszystkim zaopatrując się w niezbędny sprzęt i akcesoria.

Jak wykonać ciepły montaż okien?

Żeby wiedzieć, co będzie nam potrzebne do wykonania ciepłego montażu okien, musimy przyjrzeć się bliżej tej technice montażowej. Składa się ona z trzech kroków. Pierwszy to położenie warstwy paroprzepuszczalnej, która umożliwi odprowadzanie wilgoci z wnętrza budynku na zewnątrz. Drugi polega na aplikacji uszczelniacza w pustej przestrzeni między murem a oknem – to głównie on odpowiada za termoizolację. W trzecim kroku natomiast kładziemy warstwę paroszczelną, której zadaniem jest zapobieganie przenikaniu wilgoci do wnętrza budynku.

Co będzie nam potrzebne do wykonania ciepłego montażu okien?

Jak wyjaśniliśmy, ciepły montaż okien składa się z trzech warstw. Każda z nich wymaga użycia innego materiału. Pierwszą warstwę wykonuje się przy użyciu taśmy rozprężnej, do zabiegów uszczelniających posłuży pianka poliuretanowa, zaś do wykonania trzeciej warstwy będzie nam potrzeba taśma paroizolacyjna. Zarówno taśmy, jak i pianki przeznaczone do tego rodzaju prac można znaleźć w większości sklepów budowlanych. Pamiętajmy jednak, by wybierać materiały dobrej jakości, znanych i cenionych producentów takich jak Soudal. Więcej o usłudze pod adresem cieplymontaz.com.pl.

Jakie akcesoria przydają się przy ciepłym montażu okien?

Pianka poliuretanowa i taśmy to podstawa ciepłego montażu okien, ale poza nimi będziemy potrzebować też dodatkowych akcesoriów, na przykład ostrych narzędzi do odcinania taśmy i pozbywania się nadmiaru pianki – świetnie się do tego celu sprawdzi nóż introligatorski. Wydawać by się mogło, że to nic nie znaczący szczegół, ale warto pamiętać o takich drobiazgach, dzięki nim praca będzie łatwiejsza i ciepły montaż okien szybciej się zakończy.

Informacja prawna