Girlanda ogrodowa – jak wieszać?

Jak wieszać girlandy ogrodowe? Girlandy ogrodowe błyskawicznie zmienią Twoją przydomową przestrzeń w klimatyczne miejsce spotkań rodzinnych lub z przyjaciółmi. Wystarczy kupić odpowiednią girlandę u sprawdzonego sprzedawcy i włożyć odrobinę wysiłku w jej montaż.

Girlandy świetlne – najmodniejszy dodatek w ogrodzie

Girlandy świetlne są na ten czas jednym z najpopularniejszych dodatków do aranżacji ogrodu, patio czy tarasu, który jednocześnie pełni funkcje ozdobne i oświetleniowe. Girlandy ogrodowe są gwarancją niepowtarzalnego efektu, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne, pasując do każdej okazji i miejsca.

Proces wieszania girland żarówkowych może się różnić w zależności od tego, gdzie i jak zdecydujesz się je umieścić. Sprawdź, jakie narzędzie będą Ci potrzebne i jak powiesić girlandę świetlną bez wykonywania otworów.

Narzędzia niezbędne do powieszenia girlandy ogrodowej

Jeśli Twoja girlanda ogrodowa ma wisieć na przykład nad gankiem czy tarasem, zastosuj specjalne haki sufitowe. Przy pomocy wiertła wykonuj nieduże otwory, następnie wkręć śruby oczkowe, do których doczepisz haki i zawiesisz na nich swoją girlandę.

Jak przystroić girlandą ceglany kominek? Potrzebne Ci będą klipsy do cegieł, płaski wkrętak, zaprawa murarska oraz kotwy do ścian. Klamrę umieść na cegle, na której ma wisieć girlanda, w ten sposób, by była jak najbardziej dociśnięta do ściany na górze i na dole cegły. Zaznacz miejsce wkrętu, wykonaj otwór i włóż do niego kotwy ścienne. Na ich główkach zawieś klipsy. Gdy girlanda Ci się znudzi, możesz zamiast niej powiesić inne ozdoby bądź ukryć ślady przy pomocy zaprawy murarskiej.

Powyższe mocowania mogą oczywiście służyć także do powieszenia innego rodzaju ozdobnych girland, na przykład świerkowych w okresie Bożego Narodzenia.

Jak wieszać girlandy bez robienia otworów?

W tym wypadku niezbędne okażą się specjalne haczyki z taśmą dwustronnie klejącą. Im więcej waży girlanda (na przykład ta, która posiada żarówki ze szkła), tym więcej haczyków potrzebujesz. Przed mocowaniem oczyść daną powierzchnię alkoholem. Po mocowaniu poczekaj kilka minut aż klej połączy się z podłożem. Kolejno przy pomocy wieszaczków zaczep girlandę.

Jeśli Twoja girlanda świetlna będzie wisieć na balustradzie, wymaga to użycia bezbarwnych żyłek lub cienkich, metalowych drucików.  Innym, uniwersalnym sposobem montażu girlandy z żarówek jest wykorzystanie specjalnych wieszaków z zabezpieczającym hakiem. Możesz to rozwiązanie zastosować zarówno we wnętrzu, jak i na przykład na tarasie.

Girlandę ogrodową możesz też oczywiście owinąć wokół poręczy, przymocować do dachu altany bądź do pergoli, na gałęziach drzew lub wysokich krzewów bądź do konarów wykorzystując na przykład stalowe obejmy.

 

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]

Podobne posty:

  • Donica ogrodowa z drewna inwestycją na lataDonica ogrodowa z drewna inwestycją na lata Pragmatyzm to cecha, którą posiada wielu gospodarzy. Jest to czasem wada, czasem zaleta – wszystko zależy od punktu widzenia. Jeśli jednak myślimy wyłącznie o korzyściach finansowych i […]
  • Agrowłóknina czy agrotkanina – co lepiej wybrać?Agrowłóknina czy agrotkanina – co lepiej wybrać? Agrowłóknina i agrotkanina to materiały służące do ściółkowania roślin. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są różnice między agrowłókniną, a agrotkaniną oraz którą z nich lepiej […]
  • Nowoczesne ogrodzenia domówNowoczesne ogrodzenia domów Ogrodzenie to nie tylko element na działce, który ma zabezpieczyć nasz dom przed wejściem niepożądanych osób, ale również element ozdobny, który będzie zwracał uwagę. Wybór materiałów jest […]
  • Kiedy i jak siać trawę?Kiedy i jak siać trawę? Trawnik jest jednym z najbardziej efektownych elementów kompozycyjnych, które można podziwiać w wielu pięknych i zadbanych ogrodach. Jeśli jest on dobrze pielęgnowany, to wówczas staje się […]
  • Jak skutecznie pozbyć się mrówek z ogrodu?Jak skutecznie pozbyć się mrówek z ogrodu? Mrówki to pracowite i pożyteczne dla środowiska naturalnego owady. Gdy jednak pojawią się w ogrodzie mogą wyrządzić wiele szkód. Wówczas to warto czym prędzej się z nimi rozprawić. Jak […]