Sterowniki do pieca c.o. – z nimi będzie cieplej, oszczędniej i bardziej komfortowo

Nowoczesny dom to nowoczesne rozwiązania technologiczne. W innowacyjnym budownictwie rozwiązania szybko się rozwijają. Z roku na rok pojawiają się nowe produkty, które podnoszą efektywność ogrzewania. Termoizolacje, okna wieloszybowe, drzwi, a nawet odpowiednie ogrzewanie. To wszystko ma niebagatelny wpływ na efektywność termiczną twojego domu. Skupmy się dziś na trzecim punkcie z naszej wyliczanki. Ktoś mógłby stwierdzić, że nie ma to żadnego znaczenia. Piec jak piec, kaloryfery jak kaloryfery, ogrzewanie jak każde inne – czy coś może sprawić, że całość byłaby bardziej dopasowana do potrzeb? Zdecydowanie tak! Wystarczy posłużyć się sterownikami do pieca, które nie dość, że redukują koszty ogrzewania, to dodatkowo sprawią, że obsługa stanie się zdecydowanie prostsza.

Zobacz jak to wygląda na przykładzie – trzeba złapać temat już na jego początku

Domy energooszczędne urywają na każdej stracie ciepła od kilku do kilkunastu procent. Kolejne innowacje i nowe produkty poprawiają swoje parametry czasem tylko u ułamki procentów, ale w skali roku będą dawać bardzo wymierne oszczędności. Zwłaszcza tak będzie w perspektywie podwyżek cen gazu, prądu i węgla. Nie da się ukryć, że efektywność termiczna budynków to inwestycja w przyszłość. Z pomocą przychodzą tu także sterowniki c.o. centralnego ogrzewania. Ktoś może zapytać, jaką mogą dawać oszczędność? Powodów jest tu bardzo wiele.

Sterowniki redukują zużycie energii na każdym etapie – spójrz na ten temat z perspektywy nowoczesnego podejścia

Sterownik c.o. nie jest obowiązkowym dodatkiem do pieca. Możesz przecież na sztywno ustalić temperaturę substancji grzewczej. Zawsze możesz także podejść do kotła i przesunąć wskazówkę na inną wartość. Wstawanie w nocy też nie jest problem, wystarczy, że kilkakrotnie przebudzisz się ze snu i skorygujesz wartość na panelu, a jeśli się pomylisz i przypadkiem ustawisz szesnaście stopni? Żaden problem, chłód w sypialni szybko postawi cię na nogi. To oczywiście słaby żart i nikt nie wyobraża sobie takiej obsługi instalacji grzewczej! Z pomocą przyjdzie proste narzędzie, jakim jest sterownik do pieca co z nadmuchem. Wróćmy do sytuacji opisywanej powyżej. Wyobraź sobie, że za pomocą sterownika z łatwością zaprogramujesz cały cykl ogrzewania budynku. Bez problemu wskażesz graniczne temperatury, a nowoczesne modele pozwolą ci rozbić je na konkretne dni tygodnia i godziny. Dzięki temu wygenerujesz ogromne oszczędności, bo w żadnej chwili nie nastąpi przechłodzenie pomieszczeń lub ich przegrzanie. Ustabilizowanie słupka rtęci wewnątrz pomieszczeń jest z punktu widzenia oszczędności kluczowe.

Programowanie temperatury w pomieszczeniach jest kluczowe w temacie oszczędności

Dodatkowa oszczędność będzie płynąć z obniżenia temperatury nocą w pomieszczeniach nieużywanych przez ciebie. To jednak nie koniec – wyobraź sobie możliwość zdalnego korygowania jej przez aplikacje mobilne. Takie rozwiązanie może bardzo pozytywnie wpłynąć na twoje finanse. Pomyśl o takiej sytuacji – zawsze z pracy wracasz o godzinie 17, jednak, z uwagi na świetne wyniki działu, przełożony zaprasza cię na firmowe piwo i z całym zespołem udajecie się do pobliskiego baru. Dodatkowo w ramach premii, na drugi dzień nie musisz przychodzić do biura przed południem. Siłą rzeczy w domu pojawisz się grubo po północy. W takiej sytuacji nie ma sensu ogrzewać pustego mieszkania. Dlatego temperatura w nim zacznie podnosić się godzinę przed twoim przyjazdem, ale żebyś nie spał w niekomfortowych warunkach, to nocne parametry zostaną przedłużone do godziny dziesiątej. Wszystko dzięki temu, że masz możliwość edycji jej w czasie rzeczywistym. Sprawi to, że w pracy stawisz się w samo południe wyspany i zrelaksowany. Oszczędność i komfort w jednym.

Gdzie zdobyć takie sterowniki – szukaj pewnych sprzedawców!

Odpowiedź na to pytanie nie jest proste. Na rynku dostępne jest wiele produktów, które mogą nie do końca spełniać twoje wymagania. Spójrzmy na powyższe przykłady, o których pisaliśmy. Dobrze dobrany sterownik powinien być proponowany klientowi na podstawie jego potrzeb. Dokładnie tak dzieje się u pewnych i doświadczonych sprzedawców. Dlatego warto sprawdzić na stronie https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-kotlow,c17.html. Dlaczego to może być pomocne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kluczowe jest szerokie spojrzenie na różne produkty. Wyrobisz sobie na tej podstawie odpowiednią opinię na temat najlepszego produktu dla ciebie. Dowiesz się, jakie możliwości dają ci inne sprzęty i czy są w ogóle tobie potrzebne.

Sterownik do pieca co i cwu – z podajnikiem, nadmuchem i w innych konfiguracjach. Czy działa to dobrze?

Sterowniki są zwykle dopasowane do różnych urządzeń. Komunikacja na linii regulator – kocioł powinna przebiegać sprawnie i jeżeli nie jest zakłócona to nie powinno być problemów z jego prawidłowym działaniem. Warto jedynie sprawdzić jakie produkty są rekomendowane i co muszą posiadać, żeby wszystko było tak jak należy.

Informacja prawna