Krzesło do biurka – jakie wybrać?

Wygoda podczas pracy biurowej jest niezwykle ważna, szczególnie jeśli spędzamy przed komputerem kilkanaście godzin dziennie. W tym wypadku trzeba dołożyć starań, aby wybrane siedzisko było ergonomiczne i komfortowe. Jakie krzesło biurowe wybrać? Czym się kierować podczas takich zakupów?

Ergonomia – zdrowie i komfort

Krzesła ergonomiczne są zaprojektowane z myślą o budowie ciała człowieka, a więc dobrze współgrają z wykonywanymi ruchami osoby pozostającej w pozycji siedzącej. Są zazwyczaj zaopatrzone w regulację wysokości, kąta nachylenia oparcia, a także głębokości siedziska. Dzięki temu można dostosować krzesło do swoich indywidualnych potrzeb.

Chociaż dobór krzesła biurowego nie jest łatwy, warto poświęcić na takie zakupy nieco więcej czasu. Odpowiedni mebel sprawi, że wielogodzinna praca siedząca nie będzie aż tak bardzo męcząca – skorzysta na tym także nasz kręgosłup. Długie siedzenie negatywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego oprócz wygodnego, ergonomicznego krzesła warto wprowadzić w życie prosty nawyk polegający na wstawaniu od biurka i przeciąganiu się lub robieniu kilku skłonów. Najlepiej robić to co 20 minut, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, można ustalić, że będziemy wstawać od biurka na przykład co godzinę. Gdy jesteśmy zmuszeni do pracy w pozycji siedzącej, warto ulżyć kręgosłupowi poprzez dobór odpowiedniego krzesła oraz wprowadzenie zdrowych nawyków.

Wygodne krzesło biurowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

O ile w biurze nie mamy dużego wpływu na jakość wyposażenia, tak w przypadku urządzania domowego biura możemy dopasować krzesło do swoich indywidualnych potrzeb. Wygodne krzesło sprawi, że wielogodzinna praca będzie bardziej komfortowa, dlatego tak istotna jest ergonomia. Siedzisko powinno stanowić dobre podparcie dla kręgosłupa. Trzeba także zwrócić uwagę na jego zagłówek oraz podłokietniki.

Dobrym wyborem będzie obrotowe krzesło tapicerowane do biurka, gdyż pozwala ono na komfortowe siadanie, wstawanie i obracanie się w miejscu, co może okazać się przydatne, jeżeli w trakcie pracy sięgamy po dokumenty lub inne materiały znajdujące się na blacie roboczym. Ważnym elementem będą także kółka, dzięki którym można szybciej się poruszać w obrębie biurka. Krzesła wykonane z drewna to bardzo dobry wybór, gdyż są trwałe. Co więcej, po latach można poddać je renowacji. Oczywiście nie bez znaczenia jest także design krzesła, bo musi pasować ono do wystroju biura. Obecnie wybór foteli i krzeseł jest duży, dlatego bez problemu znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania.

Krzesło skandynawskie – tapicerowane czy loftowe?

Wybór krzesła biurowego może okazać się trudniejszy, niż się wydaje, gdyż możliwości jest naprawdę wiele. Przede wszystkim mebel musi być dopasowany stylem do wybranej aranżacji wnętrza.

Krzesło skandynawskie tapicerowane będzie dobrym dopełnieniem biura utrzymanego w nowoczesnym stylu. Takie siedziska są wykonane z naturalnych surowców, a więc przede wszystkim z drewna. Wyróżnia je minimalizm i prostota. Zazwyczaj są utrzymane w jasnych kolorach, co jest ich znakiem rozpoznawczym. Wśród krzeseł skandynawskich można znaleźć zarówno modele plastikowe o prostej formie, jak i wykonane z drewna lub tapicerowane. Te ostatnie będą doskonałym wyborem, jeśli zależy nam na tym, aby wnętrze było bardziej przytulne.

Dużą popularnością cieszą się obecnie krzesła loftowe, które są bardzo stylowe, a zarazem solidne, a więc świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu — bez wyjątku. Można umieścić je zarówno w kuchni, jadalni, jak i w salonie. Takie krzesła są wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno oraz metal. Można je spotkać w różnego rodzaju odsłonach i kolorach. Będą dobrym wyborem do wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym i minimalistycznym, choć nie tylko. Zazwyczaj wśród krzeseł loftowych dominują modele utrzymane w ciemnych lub jaskrawych barwach. Cechuje je oryginalne wzornictwo oraz niezwykle solidna konstrukcja, dlatego można mieć pewność co do tego, że posłużą przez długi czas.

Informacja prawna