Nowoczesne ogrodzenia domów

Ogrodzenie to nie tylko element na działce, który ma zabezpieczyć nasz dom przed wejściem niepożądanych osób, ale również element ozdobny, który będzie zwracał uwagę. Wybór materiałów jest naprawdę ogromny począwszy od drewna, poprzez metal i beton, a na kamieniu kończąc. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i stylu budynku.

Ogrodzenia drewniane

Drewniane ogrodzenia są kojarzone przede wszystkim z klasycznymi wiejskimi płotami. Jednak współczesne konstrukcje mogą wyglądać zdecydowanie inaczej i będą pasować również do nowoczesnych budynków w dużych miastach, szczególnie jeśli na elewacji budynku będą znajdować się również drewniane elementy, lub gdy w otoczeniu domu jest dużo zieleni. Nowoczesne ogrodzenia – https://fello.pl/ogrodzenia/ drewniane mogą być wykonane np. z ażurowych płyt zamocowanych poziomo lub pionowo pomiędzy betonowymi słupkami. Minusem takiego ogrodzenia jest niestety konieczność czyszczenia i malowania drewna co kilka lat.

Ogrodzenia metalowe

Coraz częściej spotykane zarówno przy domach jak i przy budynkach biurowych ogrodzenia metalowe mają bardzo uniwersalny wygląd. Ogrodzenia metalowe mogą być wykonane zarówno z kształtowników o różnej wielkości jak i z siatki, która sprawi że ogrodzenie będzie wyglądało bardzo lekko. Z metalu można wykonać również ogrodzenia wyraźne i zasłaniające wnętrze działki. Konstrukcja tego typu będzie wykonana z szerokich profili umieszczonych blisko siebie tak samo jak w przypadku ogrodzenia wykonanego z drewna. W wielu przypadkach można powtórzyć element znajdujący się na elewacji budynku (np. na balustradach balkonowych czy barierkach przy schodach) co sprawi, że cała działka będzie wyglądać spójnie. Ciekawym rozwiązaniem jest delikatne pochylenie paneli. Doda ono lekkości całej konstrukcji.

Ogrodzenia betonowe

Często wykorzystywane, aby uzyskać efekt kamienia. Wykonywane z pustaków lub z odlewanej konstrukcji doskonale będzie łączyć się z nowoczesnymi konstrukcjami budynków. Ogrodzenie będzie sprawiało wrażenie solidnego, a wykonanie go z jasnego betonu stworzy wrażenie lekkości.

Dodaj komentarz

Informacja prawna