Pergola tarasowa w nowoczesnym wydaniu – zwiększy Twój komfort wypoczynku

Nowoczesne pergole tarasowe cechuje atrakcyjny wygląd i duża funkcjonalność. Wykonuje się je z aluminium oraz stali nierdzewnej, co sprawia, że są stabilne i wytrzymałe. Mogą być wolnostojące, jak tradycyjne altany lub stanowić poszerzenie przestrzeni tarasu. Ponieważ mają zadaszenie, można pod nimi przyrządzić grilla lub zorganizować spotkanie towarzyskie niezależnie od pogody.

Zalety pergoli tarasowej

Pergole tarasowe stanowią funkcjonalną ozdobę każdego ogrodu. Warto je zainstalować na swoim tarasie, ponieważ:

  • są niezwykle atrakcyjne i podnoszą walory estetyczne elewacji,
  • poszerzają przestrzeń tarasową,
  • są doskonałym miejscem odpoczynku i relaksu,
  • stanowią osłonę przed wiatrem, słońcem i deszczem,
  • umożliwiają obcowanie z naturą,
  • zwiększają prywatność i pozwalają stworzyć intymny nastrój (zastosowanie paneli bocznych, zadaszenie),
  • są bezpieczne, stabilne i wytrzymałe.

Nowoczesne pergole tarasowe

Pergola tarasowa w nowoczesnym wydaniu jest obszerna. Można w niej wydzielić osobne miejsce na część gospodarczą (grillową) oraz wypoczynkową (jadalną i rekreacyjną). Zadaszenie sprawia, że wygodnie korzysta się z niej niezależnie od warunków pogodowych. Ze względu na rodzaj materiału, jaki został użyty do zadaszenia, altany zostały podzielone na trzy kategorie: tekstylne (rolowane, rzymskie lub segmentowe), lamelowe oraz szklane.

Pergole rzymskie, nawiązujące do estetyki śródziemnomorskiej są wyjątkowo piękne i niedrogie. Pergole segmentowe wyróżnia stabilność i odporność na wiatr. Można je dopasować praktycznie do każdej architektury. Posiadają szeroki zakres maksymalnych rozmiarów. Segmentowe pergole znajdziesz na pergole.pl www.pergole.pl. Pergole lamelowe (bioklimatyczne) są najbardziej efektywne termicznie. Pasują do nowoczesnej architektury, pozostają stabilne i odporne na wiatr. Pergole szklane stanowią rozwiązanie całoroczne. Pozwalają przechowywać meble tarasowe przez okres zimy.

Nowoczesne pergole tarasowe to doskonały sposób na przedłużenie salonu, w którym można odpoczywać, biesiadować i przyjmować gości na wolnym powietrzu, bez konieczności wychodzenia z domu.

Informacja prawna