Co oznacza stan deweloperski

Mając w planach zakup mieszkania, kupiec powinien zdawać sobie sprawę, co oznaczają niektóre aspekty w ofertach firm deweloperskich. Termin ,,stan deweloperski”? Co tak naprawdę obejmuje oraz czy to samo wyposażenie mieszkań znajdziemy u dewelopera Budrem?

Mieszkania w stanie deweloperskim

Stan deweloperski określa zakończenie prac w mieszkaniu, które związane są z ociepleniem domu, doprowadzeniem całej niezbędnej instalacji, przygotowaniem wszystkich podłóg, ścian i sufitów. Poszczególne elementy, jakie znaleźć się mogą w mieszkaniu w takim stanie zależą tak naprawdę od zawieranej między kupcem a deweloperem umowy kupna- sprzedaży. Każdy deweloper ma tak naprawdę własną definicję stanu deweloperskiego, jednak w większości przypadków, po zakupie możemy być pewni zamontowanych drzwi wejściowych, otynkowanych ścian i sufitów, przygotowanej do dalszych prac podłogi oraz zamontowanej odpowiedniej instalacji.

Mieszkania deweloperskie Budrem

Budrem to znany deweloper, który w swojej ofercie posiada sprzedaż domów i mieszkań w stanie deweloperskim m.in. mieszkania przy Alei Pokoju w Krakowie. Jednak w mieszkaniu wykonanym przez tą firmę nie znajdziemy części ścianek działowych, które oddzielają od siebie dane pomieszczenia. Jest to dla niektórych kupujących ogromny plus, gdyż mogą uniknąć niepotrzebnego wyburzania ścian i zaprojektować układ pomieszczeń według własnego uznania. Mieszkania w stanie deweloperskim od firmy Budrem zawierają stolarkę okienną i parapety wewnętrzne wykonane z konglomeratu. Wszystkie ściany w pomieszczeniu i sufity zostały wyprawione tynkiem gipsowym, a podłogi są we właściwy sposób przygotowane do dalszej pracy, dzięki wylewce ,,pływającej”. Była ona rozprowadzana na styropianie i folii PCV. Klient może czuć się bezpiecznie w nowym mieszkaniu dzięki zamontowanym drzwiom antywłamaniowym wysokiej klasy C. Deweloper Budrem oferuje również indywidualne opomiarowanie mediów (liczniki c.o., z.w.u., c.w.u.). Jeśli chodzi o aspekt instalacji w mieszkaniu, to zamontowana została instalacja elektryczna w każdym lokalu mieszkalnym oraz instalacja oświetleniowa, która zakończona jest włącznikiem, gniazdkami oraz kostką. Kuchnia została wyposażona w instalację trójfazową, która będzie w przyszłości zasilać kuchenkę elektryczną. Przy każdym wejściu do klatki schodowej została założona instalacja domofonowa z kasetą domofonową. W każdym lokalu znajduje się również jedna słuchawka domofonowa. Klienci nie muszą przejmować się założeniem instalacji RTV oraz telefonicznej czy internetowej, która jest tak wszystkim potrzebna w tej dobie Internetu. Jeśli chodzi o kwestię ogrzewania mieszkania, to założone zostało centralne ogrzewanie z sieci miejskiej wraz z grzejnikami i termostatem. Pod okapem kuchennym widnieje instalacja wodociągowa pod okap oraz zamontowana została instalacja wentylacji mechanicznej. Jak widać, deweloper oferuje szerokie wyposażenie mieszkania w odpowiadającej cenie. Dodatkowo kupiec dalej ma możliwość własnej ingerencji w wygląd wnętrz, dzięki braku ścian działowych.

W przypadku poznania większej ilości szczegółów dotyczących stanu mieszkań deweloperskich, warto dowiedzieć się więcej w placówce firmy. Fachowcy przedstawią nam okazyjne oferty i na pewno pomogą w wyborze. Mieszkania deweloperskie przy Aleja Pokoju w Krakowie są zatem najczęściej wybierane przez Polaków z uwagi na możliwość szybkiego wykończenia wnętrz, co skutkuje błyskawicznym wprowadzeniem się klientów.

Informacja prawna