Nowoczesny minimalizm w kuchni. Jakie meble kuchenne wybrać?

meble kuchenne

Styl minimalistyczny cieszy się teraz ogromnym powodzeniem. Zamiast bogato zdobionych mebli i przestrzeni po brzegi wypełnionych przedmiotami dużym zainteresowaniem cieszą się te proste, uporządkowane, często wręcz ascetyczne. Jakie meble kuchenne wybrać do nowoczesnej i minimalistycznej kuchni?

Minimalizm we wnętrzach nie oznacza żadnego konkretnego stylu, dlatego można wtedy aranżować je na różne sposoby, aby dopasować je do swojego gustu. Najczęściej jednak wybór pada na meble nowoczesne – proste, bez zbędnych ozdobników, ale również eleganckie.

Meble w nowoczesnej kuchni – inspiracje

Kuchnia wcale nie musi być zabudowana od ściany do ściany i podłogi do sufitu meblami kuchennymi. W minimalistycznych wnętrzach montuje się tylko takie meble kuchenne, które rzeczywiście są potrzebne.

Modnym trendem, w który wpisują się także minimalistyczne, nowoczesne meble kuchenne, jest zabudowa wykonana tylko z dolnych szafek. Dzięki temu przestrzeń wygląda na bardziej otwartą, szykowną. Uzupełnieniem mogą być proste półki zawieszone na ścianie, na których układa się najpotrzebniejsze przedmioty, na przykład szklanki, talerze. Mniej mebli to mniej problemów!

Także bardzo często w nowoczesnych wnętrzach goszczą wyspy kuchenne lub półwyspy kuchenne, które stosowane są w aneksach kuchennych. Taka przestrzeń podnosi ergonomię zabudowy i może być wykorzystana nie tylko do przechowywania czy gotowania, ale również jako stolik kuchenny.

Aby uzyskać jednolity efekt, warto także zdecydować się na AGD do zabudowy. Wiele inspiracji można znaleźć na stronie: www.kelman.com.pl

Minimalistyczna kuchnia – ważna wysoka jakość mebli

W minimalistycznych wnętrzach jakość powinna górować nad ilością. Właśnie dlatego zabudowa kuchni powinna wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Gdy umeblowania jest mało, uwagę przyciągają nawet najmniejsze niedociągnięcia. Dodatkowo wysokiej klasy materiały to również większa trwałość na lata.

Meble kuchenne mogą być wykonane z użyciem drewna albo dobrych płyt meblowych. Warto postawić na wysokiej klasy blaty, na przykład drewniane albo kamienne – z granitu albo z marmuru. Również warto zwrócić uwagę na wyposażenie mebli kuchennych, aby przechowywanie było jeszcze łatwiejsze.

Minimalistyczna kuchnia to propozycja dla każdego, kto chce w swoim domu korzystać z ergonomicznej, funkcjonalnej, ale też prostej przestrzeni. Urządzenie takiego wnętrza nie jest skomplikowane, ale należy zwrócić wtedy szczególną uwagę na jakość zabudowy.

Informacja prawna