Zabudowa balkonu lub tarasu – daszek z poliwęglanu

Wykonanie daszku nad naszą werandą, tarasem lub na balkonie to nie takie proste zadanie. Oczywiście bardzo wielu z nas automatycznie zdecyduje się na zatrudnienie fachowca, co naturalnie wydaje się słusznym tokiem rozumowania. W bardzo wielu przypadkach jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dość małymi nakładami finansowymi, a także posiadając jedynie podstawowe umiejętności techniczne będziemy w stanie wykonać całą pracę samodzielnie.

Oczywiście pod warunkiem, że Posiadamy dom na posesji prywatnej. Innej sytuacji będziemy musieli występować o zezwolenia na przeprowadzenie tego rodzaju pracy. Kluczem do sukcesu jest poliwęglan. Zastosowanie tego niezwykle lekkiego materiału pozwoli na uzyskanie dokładnie takiego daszku, jakiego potrzebujemy.

Dlaczego daszki z poliwęglanu?

Daszki z poliwęglanu mają wiele ciekawych zastosowań i cech pożądanych na działkach, w przydomowych ogródkach, a także w przypadku balkonów, tarasów czy innych konstrukcji, które chcemy zadaszyć. Przede wszystkim bardzo istotną cechą poliwęglanu jest fakt, że doskonale chroni on przed warunkami atmosferycznymi, często również przed promieniowaniem ultrafioletowym, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo doskonałych parametrów fizycznych. Mowa tu przede wszystkim o niskim masie materiału, doskonałej plastyczności oraz bardzo łatwym montażu. To właśnie te cechy sprawiają, że poliwęglan jest tak doskonałym materiałem do wykonywania rozmaitych zadaszeń. Na rynku znajdziemy różne odmiany, ale warto skupić się na tych, które posiadają filtr UV.

Samodzielne wykonanie zadaszenia – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym problemem w samodzielnym montażu daszku poliwęglanowego będzie przede wszystkim odpowiednie opomiarowanie przestrzeni. To właśnie z tym najczęściej mamy problem, a popełnienie błędu na tym etapie może skutkować niestety nieudanym montażem i zmarnowaniem materiału. Drugim istotnym problemem jest wykonanie odpowiedniego stelażu, na którym poliwęglanowe płyty zostaną przymocowane. Przy odrobinie zmysłu technicznego jednak nie powinniśmy mieć większych problemów z obiema tymi czynnościami. W wielu wypadkach znajdziemy również gotowe mini projekty w sieci, na których możemy bazować w swoim przypadku. Konkretne informacje znajdziecie pod adresem https://robelit.pl/sklep/budownictwo-prywatne/daszki-nad-drzwi-i-balkony/aluminiowe-daszki-nad-drzwi-wejsciowe.

Gdzie kupić płyty poliwęglanowe?

Przede wszystkim unikajmy nieznanych źródeł i materiałów bez odpowiednich atestów. Warto zwrócić uwagę na certyfikat CE oraz ewentualne certyfikaty potwierdzające chociażby skuteczność blokowania szkodliwego promieniowania UV przez materiał. To bardzo ważne, bowiem w przypadku kupna surowca z niesprawdzonego źródła możemy być zawiedzeni. Wybierajmy raczej sprawdzonych dostawców i firmy, które materiał ten posiadają na stanie. Dodatkowym atutem będzie możliwość w takiej firmie fachowego docięcia poliwęglanu do płyt o potrzebnych dla nas rozmiarów.

 

Informacja prawna