Ścianki akustyczne sposobem na wyciszenie wnętrza

Szukasz sposobu na wyciszenie swojego mieszkania lub biura? Masz dosyć sąsiada uczącego się gry na gitarze czy też głośnych rozmów telefonicznych współpracowników? Rozwiązaniem są ścianki dźwiękoszczelne. Sprawdź, dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie.

W biurze

Szklane ścianki akustyczne to idealne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w nowoczesnych biurach oraz korporacjach. Solidna konstrukcja i materiał, z którego są wykonane dają gwarancję trwałości zapewniając jednocześnie minimalistyczną estetykę oraz nowoczesny design.

Rozwiązanie typu „open-space” jest bardzo popularne w nowoczesnych biurach. Jest to przestrzeń wspierająca zespołowe i kreatywne realizowanie projektów. Pracownicy wykonujący zadania koncepcyjne, mogą jednak czuć się gorzej w źle zaaranżowanej akustyce przestrzeni biurowej. Podnosi to ich stres oraz znacznie obniża koncentrację i wydajność. Aby temu zapobiec, warto wyposażać biura w ścianki dźwiękoszczelne. Pozwalają one na zagospodarowanie własnej, wydzielonej przestrzeni dla każdego pracownika – szczególnie dla tych wykonujących zadania wymagające specjalnej koncentracji.

Za pomocą ścianek dźwiękoszczelnych można również w łatwy sposób wydzielić w biurze tak zwaną „strefę odpoczynku” stwarzając warunki do swobodnej rozmowy. Dzięki temu, pracownicy przebywający akurat na przerwie, w żaden sposób nie zakłócą pracy pozostałym.

W mieszkaniu

Nowoczesnym, a także szczególnie skutecznym sposobem na szybkie wyciszenie mieszkania jest zainstalowanie ścianek akustycznych. Tego typu rozwiązanie sprawdzą się również, jeśli chcemy wyznaczyć nowe strefy – do pracy czy spania. Ścianki dźwiękoszczelne pozwalają na nowo zaaranżować przestrzeń w mieszkaniu bez konieczności przeprowadzania uciążliwych remontów.

W restauracji

Ścianki dźwiękoszczelne sprawdzą się również w restauracjach czy kawiarniach. Ustawione pomiędzy stolikami stworzą klimat intymności i wyłączności. To rozwiązanie sprawia, że goście będą delektować się nie tylko pysznym posiłkiem, ale również swobodną wzajemną obecnością.

Ścianki akustyczne mogą być również idealnym rozwiązaniem w restauracyjnych salach. Dzięki nim, możemy wydzielić przestrzeń w tej części sali, w której akurat odbywają się spotkania. Pozwala to na jednoczesne wyodrębnienie przestrzeni na dane spotkanie, jednocześnie zostawiając „otwarte drzwi” dla indywidualnych klientów restauracji.

Izolacja akustyczna

Jeśli chodzi o ścianki akustyczne, dokładna wartość współczynnika izolacji zależy między innymi od użytego rodzaju szkła oraz techniki konstrukcyjnej. Bezszprosowe szklane ściany zapewniają wytłumianie hałasu na poziomie do 43 dB. Z kolei, w przypadku ścianek z dodatkowym wypełnieniem warstwowym wartość ta wzrasta do ponad 50 dB.

Wytrzymałość

Szklane ścianki akustyczne są konstrukcjami niezwykle trwałymi. Szkło hartowane zapewnia dodatkową odporność na uderzenia. Zdecydowanie podniesie to poziom bezpieczeństwa – tafla ze szkła hartowanego w razie stłuczenia rozpada się na małe, nieostre elementy.

 

Dodaj komentarz

Informacja prawna