Czym jest nawiewnik higrosterowany i kiedy warto go wybrać?

Nowoczesne nawiewniki higrosterowane montowane w oknach wspierają cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Za pomocą nawiewników można zmniejszyć poziom zawilgocenia pomieszczeń i poprawić jakość powietrza wewnątrz nich. Elementy te montowane są w oknach, które obecnie bardzo często są też zbyt szczelne. Jednym z typów nawiewników jest nawiewnik higrosterowany. Czym dokładnie są tego typu elementy? Jak działają? Gdzie warto je zastosować?

Czym są nawiewniki higrosterowane?

Nawiewniki higrosterowane to automatyczne nawiewniki montowane na oknach, które pozwalają na sterowanie cyrkulacją powietrza na podstawie wilgotności względnej panującej w pomieszczeniu. Taki nawiewnik nie wymaga przy tym zasilania elektrycznego.

Podobnie jak zwykłe nawiewniki, także modele higrosterowane przeznaczone są do montażu na ramie okna. Nawiewniki te oferowane są w różnych kolorach do wyboru, dlatego można także dopasować je do wyglądu stolarki.

Tego rodzaju nawiewniki są wyposażone w taśmy poliamidowe, które reagują na zmianę wilgotności względnej. Wówczas, w zależności od wartości wilgotności względnej, nawiewnik powoduje otwarcie albo zamknięcie przysłony, co powoduje doprowadzenie do wnętrza odpowiedniej ilości powietrza.

Podwyższona wilgotność względna panuje:

  • podczas gotowania
  • w trakcie prania i suszenia prania
  • gdy powietrze jest bardziej zanieczyszczone

Wobec tego nawiewniki higrosterowane są elementami wygodniejszymi w użyciu niż standardowe nawiewniki, które są sterowane ręcznie. Dzięki temu, że ich praca odbywa się automatycznie, są także znacznie skuteczniejsze!

Warto także zaznaczyć, że niektóre nawiewniki higrosterowane wyposażane są także w uchwyty przeznaczone do ręcznej regulacji. Wówczas użytkownik może ustawić odpowiedni tryb pracy urządzenia.

Gdzie można kupić nawiewnik higrosterowany?

Aktualnie nawiewniki higrosterowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też można zakupić je dzisiaj w wielu sklepach, w tym także w internecie.

Nowoczesne nawiewniki higrosterowane, a także innego rodzaju nawiewniki można zakupić także w sklepie internetowym okucia-Sklep.pl. Oferuje on między innymi nawiewnik Aereco.

Nawiewniki higrosterowane – gdzie można je zastosować?

Ze względu na swoje działanie nawiewniki higrosterowane mogą być używane w różnych pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność względna.

Najczęściej nawiewniki tego typu używane są w:

  • kuchniach
  • łazienkach
  • pralniach
  • suszarniach
  • pomieszczeniach gospodarczych

Również nawiewniki tego typu mogą być używane w wielu innych pomieszczeniach, w których czasowo pojawia się wilgoć.

Jak wybrać odpowiednie nawiewniki higrosterowane?

W sprzedaży można znaleźć obecnie różne rodzaje nawiewników sterowanych wilgotnością względną. Jak dobrać te odpowiednie?

Najlepiej postawić na modele renomowanych marek, na przykład na nawiewniki Aereco, które rekomendowane są także przez fachowców. Warto także zwrócić uwagę na estetykę. Przykładowo, nawiewnik Aereco można zakupić w różnych kolorach do wyboru: biały, kasztanowy brąz, dębowy, szary, antracytowy.

Podsumowując, nawiewnik higrosterowany jest bardzo dobrym wyborem do tych pomieszczeń, w których pojawia się nadmiar wilgoci. Nawiewnik tego typu może automatycznie otworzyć przysłonę i poprawić wentylację pomieszczenia, aby wyprowadzić z niego nadmiar wilgoci i poprawić jakość powietrza.

Dodaj komentarz

Informacja prawna