Co warto wiedzieć o taśmach LED?

Rozwój technologii LED zrewolucjonizował oświetlenie domów i mieszkań. Nowoczesne źródła światła skutecznie wyparły tradycyjne żarówki żarowe, oferując zdecydowanie większą żywotność przy jednoczesnej redukcji kosztów eksploatacyjnych. Cechy użytkowe są ważne, nie sposób jednak pominąć wartości estetycznych oferowanych przez oświetlenie korzystające z technologii LED.

Jak to jest zrobione?

Dziś mówiąc o oświetleniu, nie mamy już na myśli żyrandola i kilku kinkietów na ścianach. Punktowe źródła światła nadal wprawdzie cieszą się dużą popularnością, dobrze sprawdzają się w roli ogólnego oświetlenia, czy też podświetlenia blatów roboczych, jednak coraz większe znaczenie zyskują ukryte źródła oferujące możliwość budowania interesujących scen świetlnych. Na szczególną uwagę zasługują taśmy LED, które dzięki elastycznej formie mogą być stosowane w miejscach trudnych, czy też wręcz niedostępnych dla tradycyjnych żarówek.

Na pierwszy rzut oka taśma LED nie wydaje się być konstrukcją skomplikowaną. Jeżeli jednak zdecydujemy się na rozebranie jej na czynniki pierwsze, to okaże się, że składa się ona z kilku umiejętnie połączonych elementów. Na samej górze znajdziemy diody odpowiedzialne za emitowanie światła. Ich moc, rodzaj, ilość przypadająca na jeden metr bieżący to podstawowe parametry bezpośrednio wpływające na moc i charakter oświetlenia. Diody przymocowane są do elastycznego laminatu, na którym rozmieszczono ścieżki przewodzące – laminat występuje w dwóch warstwach rozdzielonych izolatorem, na spodzie natomiast znajdziemy dwustronną taśmę samoprzylepną, dzięki której bez trudu przymocujemy taśmę do dowolnej powierzchni.

Zwiększamy możliwości taśm LED

Powyższy opis budowy taśmy LED sugeruje, że można ją przymocować bezpośrednio do podłoża i rzeczywiście, w niektórych przypadkach takie rozwiązanie może się sprawdzić. Warto jednak pamiętać, że diody LED są delikatne i podatne na uszkodzenia, a ponadto emitowane przez nie w sposób bezpośredni światło nie zawsze spełnia oczekiwania użytkowników – może na przykład okazać się zbyt ostre i nadmiernie skupione. Remedium na te niedogodności stanowią aluminiowe profile, które możemy znaleźć na stronie https://sklep.profiled.pl/profile-led-cat-3. Odwiedzając ten adres trafimy na witrynę internetową firmy Profiled, która specjalizuje się w dystrybucji elementów oświetleniowych oraz akcesoriów pomocnych podczas budowy systemów oświetleniowych LED.

Wykorzystując profile aluminiowe, nie tylko skutecznie zabezpieczamy delikatną strukturę taśmy, ale dzięki możliwości zastosowania transparentnych, mlecznych lub mrożonych kloszy możemy wpłynąć na wygląd i charakter światła. W ofercie Profiled znajdziemy gotowe rozwiązania dedykowane do rozmaitych zastosowań – z łatwością dobierzemy produkty przeznaczone do oświetlenia schodów, półek, czy też wnętrza szaf. Dużym udogodnieniem jest możliwość zakupu profili za pośrednictwem wygodnego i intuicyjnego w obsłudze sklepu internetowego. Warto w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez technologię LED – teraz jest to wyjątkowo proste.

Informacja prawna