Czym wyróżniają się taśmy LED na tle innych rozwiązań oświetleniowych?

W ciągu ostatnich kilku lat technologia LED rozwinęła się w zadziwiającym tempie. Dzisiejsze oświetlenie LED jest wydajniejsze i bardziej naturalne niż kiedykolwiek wcześniej, a ceny za najbardziej pożądane taśmy led kolorowe zmniejszają się każdym kwartałem. Oświetlenie taśmą LED to niezawodny i opłacalny sposób na dodanie dodatkowego światła w dowolnym miejscu, w pomieszczeniu lub na zewnątrz albo zmianę dotychczasowych rozwiązań na najbardziej nowoczesne. Już dziś zacznij odkrywać zalety tego wyjątkowego i przyjaznego dla środowiska źródła światła. Zacznij od porad, które przygotowaliśmy i poznaj te najbardziej charakterystyczne właściwości, które przemawiają za stosowaniem taśm led.

  1. Taśmy LED a ich żywotność
  2. Czy paski LED są ekonomicznym rozwiązaniem?
  3. Czy taśmy LED są przyjazne dla środowiska?
  4. Dlaczego warto zdecydować się na taśmy LED?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór oświetlenia – warto zatem dowiedzieć się, dlaczego podczas poszukiwania nowego rozwiązania do swojego domu, dobrze w pierwszej kolejności jest spojrzeć właśnie na taśmy LED.

Taśmy LED a ich żywotność

Żarówki LED są zaprojektowane tak, aby działać przez długie lata – czas ten ma być znacznie dłuższy, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. Konieczność wymiany jest niezwykle rzadka. Aby zaprezentować korzyści zdecydowania się na paski LED i wskazać ich przewagę nad innymi źródłami światła pod względem długości użytkowania, warto przytoczyć kilka liczb. Żarówki klasyczne są w stanie cieszyć swoim światłem bardzo długo – jak wskazują producenci, czas ten szacuje się na okres od 1000 do aż 2000 godzin. Wydaje się, że to dużo, ale okazuje się, iż może być znacznie lepiej. Potwierdzają to producenci oferujący żarówki halogenowe o żywotności 2000-3000h, czy źródła światła LED. W tym wypadku wartość ta może sięgać od 15 000 do nawet 50 000 godzin (!).

Czy paski LED są ekonomicznym rozwiązaniem?

Ponieważ oświetlenie taśmowe LED, takie jak https://boxlab.pl/tasma-led zużywa tak mało energii elektrycznej, podczas remontu warto zastanowić się nad tym właśnie rozwiązaniem. Zamontowanie taśm led, których działanie możliwe jest dzięki specjalnym zasilaczom, może spowodować natychmiastowe zmniejszenie miesięcznego rachunku za prąd. By mieć stuprocentową pewność w kwestii oszczędności, należy jednak upewnić się, że taśmy posiadają odpowiednie diody – przede wszystkim wysokiej jakości.

Dobrze jest też zakupić dedykowany, wysokiej jakości zasilacz do taśm led. Sporo interesujących propozycji można znaleźć na przykład na https://boxlab.pl/zasilacz-led. W razie wątpliwości można skontaktować się ze specjalistami, którzy służą poradą. Warto, ponieważ mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną i długa żywotność sprawiają, że oświetlenie LED jest jedną z najbardziej opłacalnych metod oświetlenia.

Czy taśmy LED są przyjazne dla środowiska?

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości – w odróżnieniu od wielu innych źródeł światła, technologia LED jest jak najbardziej przyjazna dla środowiska. Większa żywotność to mniejsza konieczność wymiany źródła światła na nowe, a więc realnie mniej odpadów, które mogą nie podlegać recyklingowi.

Dlaczego warto zdecydować się na taśmy LED?

Plusy stosowania taśm LED to nie tylko ekologia i ekonomia. Stosowanie taśm LED w trudno dostępnych miejscach, takich jak klatki schodowe lub wokół nich, wewnątrz szafek lub wokół balustrad pozwala na efektowne oświetlenie bez obawy o trudną lub czasochłonną wymianę żarówek. Coraz więcej właścicieli sięga po rozwiązania oświetleniowe, takie jak https://boxlab.pl/tasma-led-rgb, by nie musieć się martwić takimi zadaniami częściej, niż to konieczne. Dodatkowo są one niezwykle dekoracyjne i stosunkowo tanie.

Informacja prawna