Donica ogrodowa z drewna inwestycją na lata

Pragmatyzm to cecha, którą posiada wielu gospodarzy. Jest to czasem wada, czasem zaleta – wszystko zależy od punktu widzenia. Jeśli jednak myślimy wyłącznie o korzyściach finansowych i praktycznych zastosowaniach, to przy zakupie drewnianej donicy ogrodowej warto dłużej zastanowić się nad wyrobami z drewna. Jest to bowiem inwestycja na lata, która w dodatku ma kilka bardzo atrakcyjnych cech, za które warto zapłacić więcej.

Efekt długowieczności – drewniane donice ogrodowe są bardzo trwałe

To, co różni drewniane donice ogrodowe od innych pojemników do nasadzeń jest trwałość. Drewno , jeśli tylko odpowiednio zaimpregnowane, potrafi wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne przez wiele lat. Dodatkowo donice ogrodowe z drewna bardzo trudno uszkodzić czy przewrócić przez wiatr. Ma to znaczenie, zwłaszcza w naszej lokalizacji geograficznej, gdzie niespodziewane, sile wichury potrafią zrywać całe połacie dachów. Drewniane donice ogrodowe są odporne na tarcie, a ich powierzchnia pozwala je malować na dowolny kolor bez utraty właściwości. Jedyną cechą na minus jest to, że drewno jest materiałem o niskiej odporności na ogień, jednak przy standardowym wykorzystaniu istnieje bardzo małe ryzyko zajęcia się drewnianej donicy ogrodowej przez płomienie.

Drewniane donice: www.produktyogrodowe.pl/16-drewniane-donice-ogrodowe

Drewniana donica ogrodowa to produkt uniwersalny

Ogród dziś przez architektów krajobrazów, jak i samych gospodarzy, traktowany jest praktycznie jak jedno z pomieszczeń – wymaga aranżacji, częstych zmian i inwestycji, które sprawią, że będziemy się w nim czuli komfortowo i będziemy mogli się nim pochwalić przed sąsiadami, przyjaciółmi i rodziną. Drewniana donica ogrodowa jest bardzo uniwersalnym dodatkiem, gdyż pasuje praktycznie do każdej aranżacji. Docenią ją posiadacze ogrodów klasycznych i rustykalnych – drewnianą donicę ogrodową w łatwy sposób zaaranżować na sfatygowaną, można ją uzbroić w miedziane lub stalowe dodatki, a także przemalować białą farbą (najlepiej niedbale, co potęguje efekt).

Na rynku dostępne są także drewniane donice ogrodowe wykonywane z importowanych gatunków drewna. Ciemne, gładkie deski pozwalają wkomponować taki typ donicy ogrodowej z drewna w przestrzeń minimalistyczną, aranżowaną na styl skandynawski. Tutaj doceniona zostanie kanciata geometria, oszczędność w zdobieniach i duża praktyczność. Z doborem koloru czy kształtu drewnianej donicy ogrodowej nie ma problemu – producenci mają wielki wybór produktów katalogowych, a w szczególnych przypadkach oferują wykonanie drewnianej donicy ogrodowej na zamówienie.

Donica ogrodowa z drewna jest przyjazna środowisku

W przypadku planowania nowych inwestycji do naszego ogrodu nie sposób nie wspomnieć o tym, by działać zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Kupować powinniśmy produkty długowieczne, a dodatkowo takie, które wykonane są z naturalnych surowców i ulegają biodegradacji. Drewniana donica ogrodowa idealnie wpisuje się w tą charakterystykę. Świadome działanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju powinno zaszczepiać się szczególnie najmłodszym domownikom, bo to z myślą o nich i ich dzieciach musimy dbać o środowisko.

Dodaj komentarz

Informacja prawna