Korzyści wynikające z zakupu działki od dewelopera

Własny dom z dala od centrum miasta to marzenie przede wszystkim osób, które uciec chcą od codziennego zgiełku, a własny dom na przyjaznym osiedlu, ale jednak z sensownym dojazdem do cywilizacji to marzenie wielu mieszkańców wsi. Naprzeciw oczekiwaniom klientów z obu grup wychodzą współcześni deweloperzy, którzy stawiają na nieruchomości 2 w 1. To działki pod domy jednorodzinne z dala od tłumnych okolic, ale za to w pełni uzbrojone, a więc pewne. Jakie są korzyści zakupu działki od dewelopera?

Działka uzbrojona, działka pewna

Działki uzbrojone od dewelopera, jak działki na Osiedlu Nowy Horyzont z okolic Stargardu i Szczecina od Biura Obsługi spółki INLAND BIMO PROPERTY, to działki z pewnym dostępem do drogi publicznej w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą. Działkami uzbrojonymi nazywamy działki z doprowadzonymi mediami, a więc wodą i prądem, opcjonalnie też kanalizacją i gazem – w przypadku działek, którym się przyglądamy, kanalizacja i gaz również wchodzą w stan uzbrojenia. Choć dostępne dziś nowoczesne przydomowe oczyszczalnie biologiczne i biologiczno-chemiczne są znacznie prostsze (i mniej wymagające) w obsłudze niż dawne szamba, kanalizacja to oczywiście bardzo duża wygoda. A gaz? – Cóż, większość z nas z instalacją gazową kojarzy kuchnie, podgrzewacze wody, domowe ogrzewanie, jako rozwiązanie tańsze pod względem eksploatacji od alternatywnych sprzętów i instalacji zasilanych prądem. Podsumowując, kupując uzbrojoną działkę od dewelopera mamy pewność dostępu do drogi publicznej, (i tego, że nikt nas od niej nagle nie odetnie) i pewność dostępu do instalacji.

Pewność pozyskania pozwolenia na budowę z urzędu i pewne sąsiedztwo

Nieruchomość kupiona od dewelopera w formie uzbrojonej działki nadaje się od razu pod zabudowę domu. Jeśli chodzi o formalności, konieczne jest jedynie wykonanie cesji z gazownią oraz innymi zakładami i pozyskanie pozwolenia na budowę z urzędu. Formalności tych nie możemy pominąć, ale trzeba przy tym zaznaczyć, że na pewno uda nam się ich dopełnić. Nie zawsze tak jest w przypadku innych działek – na działce kupionej z niepewnego źródła budowa domu może się okazać niemożliwa. Warto też dodać, że jeśli zdecydujemy się na zakup działki od dewelopera, od początku będziemy wiedzieć, jakie czeka nas sąsiedztwo: obok naszej posiadłości nie powstanie na przykład głośny zakład produkcyjny, nieprzyjemnie pachnąca stacja benzynowa, czy inna uciążliwa inwestycja. Zakup działki od dewelopera to po prostu pewność, wygoda i korzystna cena.

Informacja prawna