Montaż klimatyzacji w mieszkaniu – wymogi, polecane modele

Podczas upału zwykły wiatrak nie schłodzi powietrza w taki sposób, aby stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniu. Klimatyzacja pozwala na swobodną regulację temperatury i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. To dlatego na instalację urządzeń chłodzących coraz częściej decydują się nie tylko właściciele lokali usługowych, ale również prywatnych domów i mieszkań w bloku.

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu

Właściwie dobrana klimatyzacja odpowiednio obniży temperaturę powietrza w mieszkaniu i zapewni komfort cieplny wszystkim domownikom. Instalacja klimatyzacji w domu jest dużo łatwiejsza pod względem formalnym niż w bloku, gdyż nie wymaga spełnienia narzuconych wytycznych przez administratorów budynku. To właściciel wspólnie z wykonawcą decyduje o umiejscowieniu urządzenia i ingerencji w elewację. W bloku czy kamienicy instalacja klimatyzacji konieczne jest uzyskanie indywidualnej zgody zarządcy budynku lub wspólnoty mieszkaniowej. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora typu split wymaga wyprowadzenia jednostki zewnętrznej na balkon, co może zaburzać estetykę całego budynku. Praca klimatyzacji wiążę się również z określonym poziomem hałasu, który może być uciążliwy dla pozostałych mieszkańców. Bardzo często spółdzielnie mają swoje regulaminy, w których określają warunki techniczne montowanych urządzeń. Konieczne jest spełnienie niezbędnych formalności, aby móc zamontować urządzenia klimatyzacyjne w danym obiekcie.

Najpopularniejsze rozwiązania klimatyzacyjne

Wśród dostępnych na rynku marek klimatyzatorów wyróżnić można zarówno urządzenia analogowe, jak i automatyczne charakteryzujące się ultranowoczesnymi rozwiązaniami. Klimatyzatory Fujitsu to cała gama urządzeń z szeregiem dodatkowych użyteczności. Obok podstawowych funkcji możliwa jest praca naprzemienna, kaskadowa, oczyszczanie powietrza specjalistycznymi filtrami czy komunikacja Wi-Fi. Rozwiązania tej firmy idealnie pasują do różnego typu pomieszczeń – niewielkich prywatnych mieszkań czy dużych, komercyjnych obiektów.

Godna polecenia jest również klimatyzacja rotenso. W zależności od modelu ma liczne użyteczne funkcjonalności przydatne w codziennym użytkowaniu: tryb cichy, turbo, programator czasowy czy tryb czuwania. Z kole sinclair klimatyzacja to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają wydajnych rozwiązań atrakcyjnych cenowo. Klimatyzatory tej marki odznaczają się niewielkimi gabarytami, dużą oszczędnością energii oraz możliwością podłączenia pilota przewodowego czy centralnego sterownika.

W razie w wątpliwości, które urządzenie wybrać do mieszkania, warto skorzystać z usług KLIMAON.PL. Firma specjalizuję się profesjonalnym montażu i serwisowaniu klimatyzacji.

Informacja prawna