Pompy beczkowe FLUX do rozładunku lepkich cieczy – co musisz o nich wiedzieć?

W różnego rodzaju branżach przemysłowych (przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym) podczas wszelkich procesów produkcyjnych konieczne jest opróżnianie beczek z lepkich cieczy w sposób maksymalnie szybki i absolutnie bezpieczny. W tym celu firmy różnego rodzaju stosują nowoczesne pompy beczkowe, które są przystosowane do transportu medium o dużej lepkości. Jednymi z najbardziej popularnych, dostępnych na polskim rynku pomp beczkowych, są oferowane przez GAA Lobex pompy beczkowe FLUX, pochodzące prosto z Niemiec. Skąd ich popularność, jakie mają zalety i co jeszcze musisz o nich wiedzieć? O tym w dalszej części artykułu. Koniecznie zostań z nami do końca, jeżeli jesteś zainteresowany bądź zainteresowana tym tematem!

Pompy beczkowe – co to jest?

Pompy beczkowe to nowoczesne urządzenia przemysłowe, które cechuje niezwykła uniwersalność. Z ich pomocą możecie zarówno napełniać, jak i opróżniać różnego rodzaju beczki, zbiorniki, a nawet wielkie kontenery. Ich zalety doceniają wymienione już we wstępie branże: spożywcza, chemiczna, farmaceutyczna, ale także np. przemysł petrochemiczny, w którego przypadku często wykorzystuje się urządzenia umożliwiające sprawny, komfortowy dla operatorów oraz maksymalnie precyzyjny rozładunek cieczy cechującej się dużą lepkością.

Kompleksowy system opróżniania, czyli pompy beczkowe FLUX

Pompy beczkowe FLUX to w pełni kompleksowy systemy, który powstał z myślą o profesjonalnym opróżnianiu beczek i znalazł finalnie zastosowanie w branżach, w których wymagane jest sterylne oraz wysokowydajne wypompowanie cieczy z beczki bądź pojemnika, który ją przypomina. Urządzenia proponowane nam przez niemiecką markę FLUX świetnie sprawdzają się do wypompowywania lepkich mediów: wszelkiego typu koncentratów, past oraz kremów. Pompy beczkowe tej marki to niezwykle szybki i bardzo efektywny rozładunek. Strata w przypadku tych pomp jest minimalna. Resztkowe ilości medium, które zostają w beczce, stanowią mniej niż jeden procent.

Jakie zalety mają pompy do beczek FLUX?

Systemy do opróżniania beczek FLUX są:

  • w pełni mobilne,
  • kompaktowe (co pozwala korzystać z nich na niewielkiej przestrzeni),
  • uniwersalne (pasują do różnych rodzajów beczek),
  • wygodne i łatwe w czyszczeniu,
  • bezproblemowe w obsłudze.

Poszukujesz wysokiej jakości systemów do opróżniania beczek? Zainteresuj się ofertą firmy GAA-Lobex!

Informacja prawna