Balon tenisowy nowoczesnym sposobem na zadaszenie zewnętrznych obiektów sportowych

Pogoda w Polsce bywa kapryśna, nieprzewidywalna i zmienna. Niestety, taki klimat absolutnie nie sprzyja funkcjonowaniu zewnętrznych kortów tenisowych czy otwartych boisk. Przez większość roku niemożliwym jest wręcz korzystanie z tego typu obiektów w naszym kraju. Na szczęście jest na to sposób! Bardzo prostym, a przy tym ekstremalnie praktycznym rozwiązaniem tego problemu są tak zwane balony tenisowe. To właśnie one umożliwiają szybkie i stosunkowo niedrogie – w porównaniu do budowy nieruchomości pod zamknięte korty tenisowe – przykrycie kortów i stworzenie całorocznej hali tenisowej. Czym balony tenisowe różnią się od hal łukowych, jakie mają zalety i jak w ogóle wygląda ich budowa? Jeśli jesteście zainteresowani tego typu konstrukcją – koniecznie czytajcie dalej.

Balon tenisowy czy hala łukowa – co wybrać?

Korty tenisowe można zadaszyć w różny sposób. Do rozwiązań najszybszych i stosunkowo najbardziej efektywnych zalicza się przede wszystkim tradycyjne hale łukowe oraz nieco bardziej nowoczesne balony tenisowe. Pierwsze rozwiązanie, jak już wspominaliśmy, jest nieco bardziej tradycyjne i opiera się na solidnej stalowej konstrukcji. Jako poszycie hal łukowych wykorzystuje się specjalną membranę PCV. Hale łukowe to rozwiązanie wybierane jako całoroczne. Gdy inwestor szuka sposobu na zakrycie swojego kortu na stałe – sprawdzają się fenomenalnie. Jeśli szuka on jednak sposobu na sezonowe krycie obiektu (na jesień i zimę) – zdecydowanie lepiej sprawdzą się balony tenisowe. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nadają się one do krycia nie tylko kortów tenisowych, ale także zewnętrznych basenów, orlików, bieżni i innych obiektów rekreacyjno-sportowych.

Hala tenisowa pneumatyczna – mniej kosztów i mniej formalności

Oczywiście, balony tenisowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez 365 dni w roku, jednak ich największą zaletą jest to, że można je rozłożyć nawet w jeden dzień, a dodatkowo montując je na 180 dni w roku, nie wymaga się od Was posiadania pozwolenia na budowę. Jedynym, co leży w Waszej kwestii, jest zgłoszenie takiego obiektu. Ograniczone formalności związane z montażem balonów tenisowych – nazywanych fachowo także halami pneumatycznymi – sprawiają, że są one fantastyczną alternatywą zadaszenia, która dodatkowo jest dużo tańsza niż budowa bardziej skomplikowanej konstrukcji czy klasycznej nieruchomości (murowanej hali sportowej).

Jak wygląda budowa hal pneumatycznych, czyli o montażu balonów tenisowych

Kolejną zaletą, o której wspominaliśmy już we wcześniejszym akapicie, jest niedługi czas montażu i demontażu tenisowych hal pneumatycznych. Już 12 godzin wystarczy, by odpowiednio kompetentny i w pełni profesjonalny wykonawca hal był w stanie postawić stworzony przez jego firmę balon tenisowy. Błyskawiczne rozłożenie i złożenie takiego obiektu są możliwe dzięki temu, że nie jest on wyposażony w typową konstrukcję nośną. W balonach tenisowych jest ona zastąpiona wytwarzanym przez specjalne dmuchawy nadciśnieniem.

Zalety hal pneumatycznych

  • Balony tenisowe świetnie znoszą nawet najbardziej silne, występujące w naszym kraju wiatry. Jest to możliwe dzięki ich specjalnemu kształtowi i konstrukcji.
  • Balony tenisowe nie wymagają odśnieżania podczas zimy.
  • Tenisowe hale pneumatyczne są tańsze niż budynki, a przy tym równie funkcjonalne.

W co wyposażone są balony tenisowe?

Balony tenisowe to obiekty naprawdę bogato wyposażone. Poza tym, że w ich wnętrzu znajduje się oczywiście system grzewczo-nadmuchowy, znajdziemy w nich także oświetlenie oraz pełne zaplecze techniczne i sanitarne, które pozwala na w pełni komfortowe korzystanie z obiektów tego typu.

Podsumowując, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości czy posiadając zewnętrzne korty tenisowe bądź inne obiekty, warto zainwestować w pneumatyczne hale tenisowe, odpowiadamy – WARTO! To jedno z efektywniejszych, tańszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, jeśli mowa o sezonowym kryciu obiektów sportowych.

 

Informacja prawna