Małe zmiany, wielki efekt. Odmień swoje mieszkanie w jeden dzień

Każdego z nas nachodzi czasem chęć do wprowadzenia zmian w mieszkaniu. Niekoniecznie musi wiązać się to z przeprowadzaniem generalnego remontu i wywracaniem wszystkiego do góry nogami. Czasami wystarczy zmienić kilka drobnych rzeczy, które wprowadzą świeżość i wpłyną na całokształt wyglądu mieszkania. Jak w szybki i tani sposób wprowadzić zmiany?

Wymień stare na nowe

Zmiany niekoniecznie wymagają dużego wkładu finansowego. Aby całkowicie odmienić wygląd całego mieszkania, wystarczy czasami puszka farby i wałek. Kolor ścian to baza, która nadaje całemu mieszkaniu niepowtarzalnego klimatu. W ciągu ostatnich kilku lat wiele kolorów ścian wyszło z mody. Coraz rzadziej sięgamy po kolor zielony, żółty, łososiowy czy błękitny. Od lat królują delikatne i neutralne kolory, takie jak: biele, szarości, beże. Chcąc całkowicie odmienić klimat wnętrza, wystarczy zmienić kolor ścian. Nie jest to trudne zadanie. Wiele osób poradzi sobie z tym bez problemu samemu. Taką metamorfozę pomieszczenia można zacząć rano i skończyć wieczorem. Malowanie nie wymaga dużego wkładu finansowego i nie jest też czasochłonne.

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę drzwi, np. na ten model: https://fachura.net/128-drzwi-porta-biale. Są proste i minimalistyczne, dzięki czemu wpasują się w klimat każdego mieszkania. Drzwi przestały pełnić funkcję wyłącznie praktyczną. Teraz wraz z meblami i akcesoriami pełnią także funkcję dekoracyjną. Nic dziwnego! Są bardzo duże i nie da się ich nie zauważyć. Czasami wymiana drzwi w pokojach odmienia całkowicie charakter całego mieszkania i dodaje mu nutki świeżości. Także wymiana drobniejszych dodatków, takich jak zasłony w pokoju, może całkowicie odmienić wygląd całego pomieszczenia. Coraz częściej rezygnujemy z firanek, które w szybkim tempie zostają zastępowane zasłonami. Ich wybór w sklepach jest zaskakująco duży i obecnie możemy zobaczyć je w większości polskich mieszkań.

Nadaj starym rzeczom drugie życie

Osobom, którym budżet nie pozwala na kupno nowych mebli czy akcesoriów, może spodobać się pomysł z nadawaniem drugiego życia starym rzeczom. Renowacja starych mebli i nie tylko stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Nie każdy lubi żegnać się ze starymi rzeczami, które nadal są w świetnym stanie, jednak już dawno wyszły z mody. Często rzeczy kupione kilkanaście lat temu, mimo upływu lat, nadal są świetnej jakości i nie równają się z tymi, które obecnie możemy kupić w sklepach. Chodzi tu nie tylko o elementy wyposażeniu domu, ale także o odzież, obuwie czy sprzęt RTV i AGD

Renowacja starych mebli, choć nie prosta, przynosi dużo satysfakcji i pobudza do kreatywności. Nie zawsze odświeżając stare meble, trzeba je od razu malować. W przypadku mebli drewnianych wystarczy użyć oleju do drewna, który odświeży wyblakły kolor i dodatkowo zabezpieczy meble. Jednak gdy chcemy całkowicie zmienić kolor mebli, musimy użyć specjalnej farby przystosowanej do materiału, z których są wykonane. Oprócz szafek w łatwy sposób można odświeżyć również krzesła, stoliki czy wieszaki na ubrania. Renowacja dotyczy jednak nie tylko mebli. Odmalowanie drobnych rzeczy również wprowadzi świeżość w mieszkaniu. Mogą być to np. ramy od starych obrazów. Ciężki kolor zamienić możemy na lekki, biały, dzięki czemu będziemy patrzeć zupełnie inaczej na cały obraz. Takie renowacje zajmują często dzień lub dwa, a w dużym stopniu wpływają na wygląd całego mieszkania. To właśnie drobne rzeczy nadają wnętrzom charakteru. Dopiero połączone ze sobą tworzą jedną, spójną całość.

Informacja prawna