Jakie narzędzia ogrodowe wybrać na początek przygody z ogrodnictwem?

Narzędzia ogrodowe

Staranna pielęgnacja ogrodu wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz technologicznego. Niezwykle ważne jest to, jakie narzędzia ogrodowe ma się do dyspozycji. Warto podzielić je na te podstawowe oraz bardziej zaawansowane. W tym artykule wskażemy na kilka przyrządów, które warto mieć pod rękę na początku swojej przygody z ogrodnictwem. Pod lupę wzięliśmy narzędzia znajdujące się w asortymencie sklepu Mensura.

Początek przygody z ogrodnictwem nie musi być dużym wyzwaniem

Nieestetyczny nieużytek przy domu lub altance na działce nie wygląda zbyt zachęcająco. Już nawet małą połać ziemi można zaaranżować z pomysłem i z korzyścią dla siebie. Starannie przygotowany ogród może stać się Twoją wizytówką, a jego estetyka wpłynie pozytywnie na odbiór całej nieruchomości. Jeżeli posiadasz ogródek działkowy, to również szkoda, aby nie korzystać z jego potencjału.

Wbrew pozorom początek Twojej przygody z ogrodnictwem nie musi być dużym wyzwaniem. Wiele zależy od tego, jak się do tego przygotujesz. Oczywiście do wykonywania prac ogrodniczych niezbędne są narzędzia. W tym artykule wskażemy na niezbędnik narzędziowy każdego początkującego ogrodnika oraz na sprzęt akumulatorowy, który przyda się w przypadku bardziej zaawansowanych prac. Przy okazji weźmiemy pod lupę ofertę przygotowaną przez specjalistów sklepu Mensura. Bez trudu skompletujesz w nim swój niezbędnik narzędziowy ogrodnika.

Podstawowe narzędzia ogrodnicze

Kluczem do uzyskania estetycznego i funkcjonalnego ogrodu jest jego odpowiednia aranżacja, a następnie systematyczne prowadzenie prac pielęgnacyjnych. Podstawowe wyposażenie stanowią wówczas narzędzia ręczne. W niezbędniku początkującego ogrodnika nie może zabraknąć takich przyrządów jak m.in.:

 • łopata;
 • szpadel;
 • grabie;
 • motyka;
 • sekator;
 • taczka;
 • siekiera;
 • widły;
 • piła;
 • konewka;
 • nożyce do krzewów i trawy;
 • wiadro.

To proste w budowie i intuicyjne w użytkowaniu przyrządy, które pozwalają na przeprowadzenie wielu podstawowych prac. Wybrane z nich znajdziesz w dobrze zaopatrzonym sklepie Mensura.

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe i sieciowe

Sporym ułatwieniem w pielęgnacji ogrodu są narzędzia ogrodowe akumulatorowe i sieciowe. To w ich dystrybucji specjalizuje się sklep Mensura. Oczywiście w większości ogrodów znajduje się dedykowana przestrzeń wypoczynkowa, która obsiana jest trawą. W jej pielęgnacji świetnie sprawdzają się kosiarki elektryczne. Dzięki nim szybko i sprawnie przytniesz trawę, co korzystnie wpływa na jej wzrost i kondycję.

Kolejnym funkcjonalnym narzędziem jest elektryczna dmuchawa do liści. Okres późnego lata i jesieni ma to do siebie, że wiele roślin gubi liści. Ich ręczne grabienie i zbieranie jest monotonne i zabiera sporo czasu. Alternatywą pozostają dmuchawy elektryczne, które przyspieszają codzienną pracę i mogą być wykorzystywane nie tylko przy sprzątaniu liści, ale również innych zanieczyszczeń. Inne wydajne i sprawdzone narzędzia, które mogą stanowić niezbędnik początkującego ogrodnika, to m.in.: myjki ciśnieniowe, glebogryzarki, pilarki łańcuchowe i podkaszarki.

Dopasuj narzędzia do swoich potrzeb

Ważne jest to, aby dobrać je bezpośrednio do swoich potrzeb i preferencji. Jeżeli Twoja przygoda z pielęgnacją ogrodu dopiero się zaczyna, to najpierw sprawdź, czy to w ogóle dla Ciebie. Postaw na podstawowe narzędzia i wraz ze wzrostem Twoich potrzeb i oczekiwań, uzupełniaj braki. Podczas zakupów w sklepie internetowym Mensura z powodzeniem skomponujesz szyte na miarę zestawy ogrodnicze w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy do zakupów w Mensura

Sklep Mensura to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników. Eksperci marki przygotowali w asortymencie wysokiej jakości narzędzia od renomowanych producentów. Jeżeli interesuje Cię dmuchawa elektryczna do liści, to bez trudu znajdziesz urządzenie o pożądanych parametrach technicznych. Narzędzia ogrodowe z oferty Mensura pochodzą od takich producentów jak m.in.: Black+Decker, Wolfcraft, Greenworks, DeWalt czy Stanley. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do zakupów bezpośrednio w sklepie Mensura.

Artykuł partnera.

Informacja prawna