Podstawowe elektronarzędzia do domu – co powinno znaleźć się w każdym warsztacie?

W każdym domu prędzej czy później zdarzają się usterki, które różnych elementów lub instalacji, które po prostu trzeba wyeliminować. Niekiedy najzwyczajniej w świecie chcemy zmienić coś w aranżacji, aby poprawić funkcjonalność i wygląd wnętrza. W obu przypadkach niezbędne okazują się elektronarzędzia, dzięki którym wymagane prace możemy przeprowadzić szybko, sprawnie i skutecznie. Podpowiadamy, jakich elektronarzędzi nie powinno zabraknąć w żadnym domu.

Wiertarko-wkrętarka – podstawowe narzędzie w domowym warsztacie

Na co dzień nie wykonujemy w domu zaawansowanych i wymagających prac naprawczych czy monterskich, ale drobne usterki mogą zdarzyć się każdego dnia. Wiertarko-wkrętarka to narzędzie, które pomoże Ci zarówno przy łatwych pracach, takich jak choćby skręcanie mebli, ale może okazać się niezbędna też przy zasadniczym remoncie. Bez problemu wywiercisz nią otwory w nieco miększych materiałach, a także wkręcisz lub wykręcisz wkręty w różnego rodzaju konstrukcjach. Zasilanie akumulatorem dodatkowo podnosi komfort pracy.

Wiertarka – narzędzie do nieco poważniejszych zadań

Oprócz wiertarko-wkrętarki lub wkrętarki w domu może okazać się pomocna także silniejsza wiertarka. Wiele prac naprawczych lub montażowych wymaga wywiercenia otworów w różnych materiałach. W lżejszych pracach w zupełności wystarczająca okaże się zwykła wiertarka elektryczna, choć wiele osób ceni sobie posiadanie w domowym warsztacie wiertarek udarowych. Dzięki nim bez najmniejszego problemu wywiercisz otwory w betonowych ścianach w czasie poważniejszych remontów lub zmiany wystroju wnętrza.

Szlifierka kątowa – pomocna w wielu zadaniach

Ten typ elektronarzędzi może nie będzie potrzebny w mieszkaniu, ale w wolnostojącym domu już jak najbardziej. W domu, garażu czy ogrodzie możesz spotkać się z koniecznością wykonywania znacznie większego zakresu zróżnicowanych prac remontowych, montażowych czy naprawczych. Szlifierkę kątowych wykorzystasz między innymi do:

  • przecinania elementów metalowych, ceramicznych czy nawet betonowych;
  • szlifowania metalowych powierzchni;
  • usuwania rdzy;
  • odnawiania elementów drewnianych;
  • usuwania starych powłok lakierniczych i farb.

Pilarka tarczowa – niezbędna do cięcia różnych elementów

Podobnie jak poprzednie narzędzie, będzie bardzo pomocna w pracach w domu lub wokół domu. Przede wszystkim do przecinania elementów drewnianych, metalowych czy wykonanych z tworzyw sztucznych. Wykorzystasz ją do przecinania m.in. desek, listew, blatów czy paneli.

Zestaw elektronarzędzi – taniej w zestawie

W sklepach z narzędziami dostępne są zestawy elektronarzędzi, które zawierają najpotrzebniejsze urządzenia. Jest to rozwiązanie korzystniejsze cenowo niż kupowanie pojedynczych narzędzi. Pamiętaj, że pomimo efektywności pracy z elektronarzędziami, w każdym warsztacie niezbędne są narzędzia ręczne. W tym przypadku także warto postawić na zestawy cenionych producentów, np. zestawy narzędzi Stanley lub innych jakościowych marek marek.

Informacja prawna