Pompy ściekowe, czyli jak szybko i wydajnie przepompować wodę na posesji lub w firmie

Od czasu do czasu wielu z nas potrzebuje sprzętu do pompowania cieczy zanieczyszczonych, ale i całkowicie czystych. Wszystko zależy od danej sytuacji. To dotyczy właścicieli gospodarstwach rolnych, domowych, a także przedsiębiorców. Warto więc dowiedzieć się, jakie pompy ściekowe sprawdzą się najlepiej w konkretnym przypadku.

Sprzęt do pompowania wody czystej

Jako czystą wodę należy rozumieć płyn wolny od mułu, ścieków komunalnych czy zanieczyszczeń chemicznych. Woda ze studni to doskonały przykład cieczy, którą czasami trzeba wypompować do określonego użytku. W rolnictwie robi się to dosyć powszechnie, ale i do zastosowań przydomowych, jak chociażby podlewanie ogródka warzywnego, również stosuje się czystą wodę ze studni. Jeśli więc mamy do czynienia z taką cieczą znajdującą się na niewielkiej głębokości, pompy hydroforowe mogą w zupełności wystarczyć.

Jednak gdy lustro wody w studni znajduje się poniżej ośmiu metrów, należy zaopatrzyć się w pompę głębinową. Tego rodzaju urządzenia przeznaczone są do stałego zanurzenia w pompowanej cieczy i poboru surowca o każdej porze dnia i nocy. Jeśli zaś zaistnieje potrzeba przepompowania wody czystej z miejsca, w którym nie powinna się znajdować – na przykład z piwnicy, która została zalana – należy skorzystać z pompy zatapialnej. Poczytaj o tym więcej. W tym celu odwiedź stronę https://ogrody24.pl/blog/post/pompa-glebinowa-czy-pompa-zatapialna-ktora-gdzie-sprawdzi-sie-lepiej.

Pompy ściekowe do brudnej wody

Kwestia wody brudnej to już zupełnie inna para kaloszy. Jako wodę brudną mamy na myśli konkretne zanieczyszczenia stałe, których zwykły filtr nie przeczyści. W gospodarstwach domowych chodzi np. o pompy ściekowe do szamba. Do zastosowań profesjonalnych natomiast potrzeba już konkretnego sprzętu od brudnej roboty, który możemy znaleźć chociażby w oczyszczalniach ścieków.

Profesjonalna pompa zatapialna świetnie sprawdzi się przy obsłudze ścieków surowych, jak i innych zanieczyszczeń typu szlam czy materiałów z rowów melioracyjnych, w tym także ciał włóknistych. Wiele przedsiębiorstw może korzystać z takiego urządzenia do różnych celów. Pompy zatapialne cechują się ogromną uniwersalnością. W gruncie rzeczy niekiedy nawet trudno przewidzieć, kiedy może być potrzebna. Jednak w zdecydowanej większości przypadków tego typu sprzęt jest nieoceniony w budownictwie, przemyśle mięsnym czy na stacji paliw. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj: https://ogrody24.pl/pompy-zatapialne/pompa-zatapialna-wq-750-professional-ibo-230v.html.

Urządzenia przeznaczone do cieczy agresywnych chemicznie

Sama pompa ściekowa, choćby z najlepszej stali nierdzewnej i o dużej wydajności, może nie wystarczyć, aby poradzić sobie z wodą zanieczyszczoną chemią, która stanowi poważne zagrożenie dla środowiska, o zdrowiu lub nawet życiu ludzkim już nie wspominając. Do takich celów potrzebne są pompy dozujące, które zostały wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia i czujniki wskazujące stężenie danej substancji. Akcesoria do pomp także nie są bez znaczenia. Przewody chociażby muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, stosownie do rodzaju i poziomu agresywności chemii, jaka znajduje się w cieczy.

Jak widać, sprawa pompowania wody może mieć wiele wymiarów i nie da się wszystkiego załatwić jednym rodzajem pompy. Poszukaj konkretnego sprzętu. Zajrzyj na https://ogrody24.pl/pompy/pompy-zatapialne i przejrzyj ceny oraz możliwości poszczególnych modeli zarówno do pompowania wody czystej, jak i brudnej.

Informacja prawna