Jakie mieszkanie kupić, by na nim zarobić?

Polacy wciąż bardzo chętnie kupują mieszkania. Nie zawsze jednak kupują je z myślą o przeprowadzce. Mieszkanie to inwestycja, która nigdy nie traci na wartości. Można potraktować ją jak zabezpieczenie finansowe na starość lub na wypadek kryzysu (zdrowotnego, rodzinnego, ekonomicznego) oraz jako stały dochód, uzyskiwany co miesiąc bez większego wysiłku. Ważne jednak, by z uwagą wybrać mieszkanie, które będzie skutecznie przyciągało lokatorów.

W jakim mieście?

Kraków to metropolia, w której możliwości nasuwają się same. Funkcjonuje tutaj ponad 20 uczelni wyższych, tysiące restauracji i klubów, teatry, opery, regularnie organizuje się w stolicy małopolski festiwale muzyczne, teatralne czy filmowe. Chociaż Kraków zamieszkuje już ponad 770 tys. mieszkańców, ludności wciąż przybywa. Miasto, które słynie z niepowtarzalnych zabytków, ma też walor w postaci dzielnicy mieszkalnej. Prądnik Czerwony to obszar, w którym rozwinęło się budownictwo mieszkaniowe, a wraz z nim wszelka infrastruktura i udogodnienia w postaci sklepów, miejsc rozrywki, szkół i przedszkoli. Nie brakuje też skwerów czy parków. Każdy mieszkaniec Krakowa wie też, że właśnie w Prądniku Czerwonym jest Multikino, Hotel Swing, Park Wodny, centrum Serenada i Krokus.

Komu wynajmować mieszkanie?

Studenci, turyści oraz młodzi, ambitni pracownicy krakowskich firm to potencjalni lokatorzy poszukujący mieszkań na wynajem w Krakowie. Ci ostatni są najlepszymi lokatorami: mają stałą pracę, szukają miejsca, w którym mogą zapuścić korzenie, wychowywać dzieci, płacą regularnie za wynajem, bo zależy im na stabilności. Turyści to lokatorzy na kilka dni, studenci mieszkają i płacą za lokum od października do końca czerwca. Może płacą odrobinę więcej, ale jednocześnie oczekują większego zaangażowania właściciela mieszkania.

Najlepsze mieszkania na wynajem w Krakowie

Mają od 33 do 105 metrów kwadratowych, świetnie rozplanowane przestrzenie, słoneczne tarasy. Z myślą o wynajmie warto kupić mieszkanie nowe, które można samodzielnie i neutralnie urządzić, co zwiększa szansę na trafienie w gusta potencjalnych lokatorów. Mieszkania w nowym budownictwie, np. w Apartamentach Kaskada dewelopera Super Krak S.A. są ciepłe, energooszczędne, bo dobrze izolowane, gwarantują ciszę, spokój i niskie opłaty eksploatacyjne. Do mieszkań przynależą komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe. Apartamenty Kaskada znajdują się na osiedlu Prądnik Czerwony, co czyni je wyjątkowo atrakcyjnymi dla rodzin lub młodych ludzi, którzy rodzinę chcą założyć. Ponieważ sprzedaż już trwa, a zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego w tej części Krakowa nie powstaną już kolejne budynki mieszkalne, warto już rozważyć zakup lokum.

Dodaj komentarz

Informacja prawna