Jaki narożnik wybrać do salonu?

naroznik w salonie

Urządzanie salonu przez jednych traktowane jako wyzwanie, dla innych może być prawdziwą przyjemnością. Wszystko zależy od tego, czy wiemy jak się do tego zabrać, mamy sprecyzowane oczekiwania, a samo pomieszczenie jest łatwe do zaaranżowania. W nowoczesnym wnętrzu narożnik w salonie stanowi główną część strefy wypoczynkowej. Od tego, jaki wybierzemy, będzie zależał komfort całej rodziny i estetyka pomieszczenia przez następne lata. Na co warto zwrócić uwagę wybierając narożnik do salonu? Sprawdźcie.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę wybierając narożnik do salonu?

Wybór odpowiedniego narożnika może okazać się łatwy, jeśli odpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań:

– Czy szukamy narożnika z funkcją spania, czy bez?

– Ile miejsca może zająć mebel?

– Jaka tapicerka nas interesuje?

– Czy narożnik w salonie powinien posiadać zagłówki?

– Do jakiego stylu musi pasować?

Jeśli udzielimy sobie odpowiedzi na tych kilka pytań, zawęzimy wybór do konkretnych modeli, mieszczących się w naszych kryteriach. Jeśli jednak nie mamy jasno sprecyzowanych oczekiwań i trudno nam się zdecydować na dany rodzaj obicia, lub nie wiemy, czy wybrać mebel rozkładany, czy nie, oto kilka wskazówek:

Kiedy warto wybrać rozkładany narożnik do salonu, a kiedy nie?

Narożnik z funkcją spania z pewnością będzie potrzebny wtedy, gdy nie ma w domu sypialni. Z reguły jednak nawet jeśli ta sypialnia jest i nie ma potrzeby codziennego rozkładania narożnika, warto, aby tę funkcję posiadał. Nigdy nie wiadomo bowiem, czy nie przyda się w przyszłości, jak odwiedzą nas goście z daleka. Jedynie w przypadku, gdy przestrzeń jest niewielka i boimy sie, aby narożnik w salonie nie przytłoczył pomieszczenia, a funkcji spania nie potrzebujemy, warto wybrać lżejszy model na nóżkach.

Jaka tapicerka sprawdzi się najlepiej?

Do obicia narożników stosuje się różne tkaniny, w tym naturalne, z grubym splotem, ale też plamoodporne velvety, czy welury. Niektóre posiadają właściwości trudnopalne, inne są przyjazne dla zwierząt. Są też pokrycia skórzane, zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej. Wybór rodzaju tapicerki należy rozważyć, biorąc pod uwagę potrzeby i stylizację ogólną salonu. Jeśli w domu są małe dzieci, czy zwierzęta, najlepiej wybierać tkaninę odporną na plamy. Palacze tytoniu powinni szukać tapicerki trudnopalnej. Warto pamiętać, że elegancka tkanina sprawdzi się w wielu stylizacjach, ale czasem skórzana tapicerka może dodać charakteru wnętrzu, szczególnie w wersji pikowanej.

Jak dobrać narożnik do stylizacji ogólnej?

Wybierając narożnik do salonu, warto wiedzieć, że sprawdzi się on w każdym wnętrzu nowoczesnym, jeśli będzie dopasowany do niego kolorystycznie na zasadzie harmonii, lub kontrastu do otoczenia. W salonach glamour najlepiej sprawdzą się modele pikowane, a w industrialnych skórzane. Jasne, obite gładką tkaniną narożniki, mogą zdobić salony w stylu skandynawskim. W kochającej harmonię stylizacji klasycznej najlepiej sprawdzą się modele symetryczne z dwoma szezlongami po bokach.

Współczesne narożniki do salonu są nie tylko estetyczne wizualnie, ale w pełni funkcjonalne. Posiadają często sporo dodatkowych udogodnień, na które warto także zwrócić uwagę, takich jak np. regulowane zagłówki, które umożliwiają odpowiednie podparcie głowy podczas wypoczynku osobom różnego wzrostu. Zabierając się za urządzanie salonu, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki i wybrać taki narożnik, który najbardziej zaspokoi nasze potrzeby.

Informacja prawna