Montaż ogrodzeń: Rybnik, Wrocław, Szczecin – gdzie opłaca się najbardziej?

Montaż ogrodzenia to dużo pracy, a także konieczność posiadania wiedzy i umiejętności. Te zawsze są w cenie – jak się jednak okazuje, w niektórych miastach bardziej od innych. Rybnik, Wrocław i Szczecin – gdzie najbardziej opłaca się inwestować w ogrodzenia?

Od czego zależy cena ogrodzenia?

Ogrodzenie to konieczność, jeśli budujemy własny dom. Ceny jego zakupu i montażu jednak różnią się w zależności od miasta, w którym szukamy usługi – czasem nawet znacznie. Wpływ na to ma przede wszystkim koszt zakupu materiałów i transportu. Jeśli bowiem elementy konstrukcyjne trzeba specjalnie dowozić – naturalnie cena będzie wyższa. Pod lupę weźmiemy dzisiaj trzy miasta – Rybnik, Wrocław i Szczecin. W którym z tych trzech miast montaż ogrodzeń opłaca się najbardziej?

Ile kosztują ogrodzenia w Rybniku?

Już na wstępie można zaznaczyć, że ogrodzenia w Rybniku są zdecydowanie najtańsze spośród wszystkich rozpatrywanych miast. Za montaż ogrodzenia kutego z podmurówką zapłacimy tutaj bowiem jedynie ok. 142,44 złote od metra bieżącego. Jest to aż o kilka złotych mniej, niż w przypadku dwóch pozostałych miast – co po obliczeniu wartości całej inwestycji daje wręcz kolosalną różnicę. Tak niski koszt wynika najprawdopodobniej z łatwej dostępności materiałów w Rybniku. Firmy zajmujące się montażem ogrodzeń dostępne na https://building-companion.pl/ogrodzenia-i-bramy/rybnik–slaskie.

Czy montaż ogrodzeń we Wrocławiu się opłaca?

Montaż ogrodzeń we Wrocławiu jest nieco droższy niż w przypadku Rybnika – jednak nie są to aż tak rażące różnice i nie dotyczą wszystkich możliwych usług. Za wykonanie podmurówki betonowej zapłacimy tyle samo – czyli około 104,52 zł za metr bieżący. Drożej wychodzi montaż ogrodzenia z siatki – bez podmurówki (Wrocław – 40,29 zł/mb vs. Rybnik – 33,57 zł/mb), a także ogrodzenia kutego z podmurówką (150,28 zł/mb vs. 142,44 zł/mb). Oferty firm dostępne pod adresem https://building-companion.pl/ogrodzenia-i-bramy/wroclaw.

Dlaczego warto zainwestować w montaż ogrodzeń w Szczecinie?

W naszym zestawieniu zdecydowanie najdroższy będzie montaż ogrodzeń w Szczecinie. Różnica w cenie względem taniego Rybnika jest znacząca i dotyczy praktycznie każdej z uwzględnionych przez nas usług:

  • Podmurówka betonowa – 109,74 zł/mb
  • Montaż paneli ogrodzeniowych bez podmurówki – 47,47 zł/mb
  • Montaż siatki ogrodzeniowej bez podmurówki – 40,29 zł/mb
  • Ogrodzenie kute z podmurówką – 156,82 zł/mb

Jak więc widzimy, montaż ogrodzeń w Szczecinie będzie kosztował znacznie więcej, niż w Rybniku. Być może ma to związek ze stosunkowo dużymi kosztami transportu materiałów konstrukcyjnych. Szczecińskie firmy zajmujące się ogrodzenia można sprawdzić i porównać na stronie https://building-companion.pl/ogrodzenia-i-bramy/szczecin–zachodniopomorskie.

Informacja prawna