Czyszczenie tapicerki meblowej – w jaki sposób i dlaczego warto o nią dbać?

Meble tapicerowane od lat cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sympatię zaskarbiają sobie przede wszystkim tym, że są komfortowe w użytkowaniu. Miły w dotyku materiał pozwala poczuć się jak w domu i zrelaksować po dniu spędzonym w pracy. Warto jednak pamiętać o regularnej pielęgnacji mebli tapicerowanych – tak aby zawsze zachwycały estetycznym, nienagannym wyglądem, ale też przyjemnym, świeżym zapachem. Zobacz, w jaki sposób to zrobić i jaka firma może zdjąć z Twoich barków ten obowiązek.

W jaki sposób pielęgnować meble tapicerowane?

Wszelkiego typu sofy, kanapy, narożniki, fotele czy pufy składają się zazwyczaj z wypełnienia (najczęściej gąbki czy pianki poliuretanowej) oraz obicia tapicerskiego. Pomimo starań codzienna eksploatacja wpływa negatywnie na wygląd i świeżość tkanin. W jaki sposób je zatem bezpiecznie odświeżać? Najlepiej zdecydować się na profesjonalne pranie tapicerki, którym zajmują się wyspecjalizowane w tym celu firmy. Pranie tapicerki meblowej Warszawa stanowi domenę firmy https://warszawskie-pranie.pl/pranie-tapicerki-meblowej-w-warszawie-i-okolicach/.

Z jakich etapów składa się czynność czyszczenia tapicerki meblowej?

Czynność czyszczenia składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na ocenie rodzaju, grubości i struktury materiału. To pozwoli dopasować takie detergenty, które najlepiej poradzą sobie z ich odświeżeniem, a zarazem ich nie zniszczą. Profesjonalne firmy dysponują takimi środkami, które są w stanie rozpuścić tłuste plamy z potraw, stary, zaschnięty brud, ale również trudne do usunięcia domowymi metodami ślady krwi, wosku, farb czy ciemnego wina. Zlecając usługę na zewnątrz masz pewność, że tkanina ani też warstwa wewnętrzna (pianka) nie ulegną uszkodzeniu. Kolejny krok, jakim jest pranie tapicerki, przebiega w taki sposób, aby na tkaninie nie były widoczne ślady tarcia czy szorowania. W ostatnim kroku mebel jest poddawany suszeniu.

Jakie zalety wiążą się z praniem tapicerki meblowej?

Pranie tapicerki meblowej pozwala przede wszystkim odświeżyć wygląd i zapach tkanin. Jest istotne w zachowaniu dobrego samopoczucia domowników regularnie korzystających z mebli, takich jak sofy, fotele czy pufy. Nie bez znaczenia jest również usunięcie resztek zabrudzeń, sierści i roztoczy, które prowadzą do powstawania reakcji alergicznych u mieszkańców, często u dzieci. Trudno zrezygnować ze sprzątania puf, kanap czy mebli w sytuacji posiadania w domu zwierząt czy małych dzieci. Każdy, niezależnie od wielkości domu czy liczby domowników, powinien dokonywać regularnego odświeżania mebli tapicerowanych – dla własnego zdrowia i komfortu.

Informacja prawna