Grzejnik elektryczny do łazienki – szczególnie odporny na niekorzystne warunki

Odpowiednie ogrzewanie to jeden z najważniejszych elementów w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy. Powinno być ono dobrane tak, aby spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Grzejnik elektryczny do łazienki posiada pewne właściwości, które chronią go przed parą wodną, wilgocią oraz wodą.

Łazienka – pomieszczenie jak każde inne?

Łazienka w naszym mieszkaniu lub domu jest pomieszczeniem szczególnym. Panują w niej znacznie inne warunki niż w pozostałych wnętrzach. Każde urządzenie się w niej znajdujące narażone jest na działanie wody – w każdej postaci. Warto zatem zadbać o wybór odpowiedniego grzejnika, który posłuży nam na lata. Ważna jest przede wszystkim jego szczelność oraz odporność na warunki panujące w pomieszczeniu.

Połączenie funkcjonalności oraz nowoczesności

Oferowany przez nas grzejnik elektryczny do łazienki jest szczególnie przystosowany do tego typu wnętrza. Pomimo większego stopnia wilgoci – w porównaniu do pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu – urządzenie to doskonale radzi sobie z niekoniecznie sprzyjającymi warunkami (parą wodną, wilgocią oraz wodą). Dzięki swojej szczelnej budowie bez obaw umieścimy grzejnik w każdej łazience. Posiada on bowiem stopień ochrony IP44. Skrót IP oznacza Index of Protection – jest to zatem współczynnik ochrony. Pierwsza 4 informuje nas o ochronie przed obiektami większymi niż 1 mm, natomiast druga 4 to ochrona przez nieoczekiwanie bryzgającą wodą. Jest to zatem jasna informacja dla nas, iż grzejnik elektryczny może zostać umieszczony w łazience. Pamiętajmy, aby zawsze zwracać szczególną uwagę na informację tego typu, bowiem dzięki nim dowiemy się, do jakiego pomieszczenia dedykowane jest dane urządzenie grzewcze.

Sterowanie analogowe oraz cyfrowe

W zależności od naszych potrzeb oraz konkretnych wymagań, jakie stawiamy przed urządzeniem grzewczym, grzejnik elektryczny do łazienki sterowany może być analogowo lub cyfrowo. Funkcje występujące w obu grzejnikach to: praca manualna, przełącznik trybu komfort/redukcja, programator tygodniowy, funkcja wykrywania otwartego okna oraz adaptacyjnego startu. Ogrzewacz sterowany cyfrowo wzbogacony jest o kilka dodatkowych opcji, które sprawdzą się w rodzinach posiadających małe dzieci lub u osób starszych – są to bowiem: funkcja TURBO umożliwiająca szybkie wypełnienie pomieszczenia ciepłem, funkcja NIGHT redukująca wartość temperatury nocą oraz bardzo przydatna opcja CHILD – czyli brak możliwości oparzenia się powierzchnią grzejnika przez dziecko. Zatem bez obaw możemy umieścić ogrzewacz w pokoiku dziecięcym.

Informacja prawna