Toaleta przenośna na budowie – czy jest obowiązkowa?

Budynki powstają nierzadko w szczerym polu. A nawet, jeśli inwestycja dotyczy gęsto zaludnionej miejscowości, to wciąż mogą pojawić się problemy z dostępem do sanitariów. Nie można więc tego zostawiać przypadkowi. Co więcej, sytuację przewidział też ustawodawca. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby uniknąć nieprzyjemności.

Toalety przenośne – co mówi o nich prawo?

Jak już zostało wspomniane, prawo doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb pracowników, dlatego dokładnie opisuje obowiązki inwestorów. Chodzi w szczególności o art. 111 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z 26.09.1997 r., który traktuje o ogólnych przepisach bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Został on opublikowany w Dzienniku Ustaw z 2003 r. nr 169, poz.1650, ze zmianami.

Co jest w nim napisane? Otóż wszystkie firmy budowlane mają obowiązek zapewnić dostęp do zaplecza sanitarnego. Zwłaszcza dla pracowników pracujących poza siedzibą firmy. To bardzo dobrze wpisuje się w warunki panujące na budowach, gdzie zespół musi wykonywać swoje obowiązki nawet na drugim końcu kraju.

Toalety przenośne Gniezno – czy można z nich skorzystać na budowie?

Opisany artykuł jasno precyzuje kilka kwestii, jak na przykład odległość do toalety, jej wyposażenie czy liczbę kabin w przeliczeniu na pracowników. Nie ma za to wskazania, jakiego rodzaju zaplecze sanitarne powinno pojawić się na budowie. To otwiera drogę na wynajem toalet.

Oczywiście inwestor może przeznaczyć dla swoich pracowników pomieszczenia sanitarne znajdujące się w pobliżu budowy. Dużo częściej spotykanym obecnie rozwiązaniem są toalety przenośne Gniezno nie wyróżnia się pod tym względem w żaden sposób. W typowym budowlanym krajobrazie znajdują się tak zwane toi-toie, czyli nowoczesne rozwiązania w zakresie sanitariów.

Prawo nie tylko dopuszcza ich użycie, ale nawet dopuszcza pominięcie pewnych wymogów z uwagi na charakter prowadzonej budowy. Mowa tutaj o inwestycji powstającej na otwartym terenie. Tak więc toalety przenośne nie muszą mieć dostępu do bieżącej wody ani odprowadzać ścieków do kanalizacji.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie w nich zapewnionego odpowiedniego poziomu higieny. Wywożeniem nieczystości oraz dostawą świeżej wody zajmie się firma specjalizująca się w wynajmie toalet.

Smieci.eu – sprawdzony wynajem toalet na budowę domu w Gnieźnie

Zadanie zamontowania, utrzymania w czystości i późniejszego zdemontowania należy powierzyć doświadczonemu przedsiębiorstwu, takiemu jak smieci.eu. Tylko w ten sposób zyskuje się pewność, że spełni się wszystkie wymogi prawa, a pracownicy nie będą uskarżać się na trudne warunki pracy. Na dodatek może zaproponować naprawdę korzystne warunku współpracy, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze na inwestycji.

Gniezno i jego okolice mogą liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie przygotowywania zaplecza sanitarnego. W tym celu wystarczy skontaktować się z przedstawicielami firmy smieci.eu. Z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Podobne posty:

  • Ocena podłoża przed malowaniemOcena podłoża przed malowaniem Kiedy zabieramy się za malowanie mieszkania, najwięcej czasu poświęcamy zazwyczaj na wybór farby do malowania ścian, ponieważ to od niej będzie zależało, czy wnętrze będzie ładne i […]
  • Czy warto stosować siatkę ogrodzeniową?Czy warto stosować siatkę ogrodzeniową? Siatka ogrodzeniowa z roku na rok zyskuje na popularności. Wykorzystana może być, na przykład, do ogrodzenia posesji, działki, ogródka działkowego czy placu budowy, z tego rozwiązania […]
  • Panele drewniane na ścianęPanele drewniane na ścianę Dom czy mieszkanie, to miejsce, do którego pędzimy codziennie z pracy czy szkoły. Skoro jest naszą codzienną myślą, powinno się miło kojarzyć. Największa powierzchnia naszych wnętrz to […]
  • Designerskie meble – styl ponad funkcjonalność, czy wręcz przeciwnie?Designerskie meble – styl ponad funkcjonalność, czy wręcz przeciwnie? Rosnące dochody polaków sprawiają, że przy zakupie mebli coraz więcej osób zastanawia się na wyborem czegoś bardziej wyszukanego. Poza tradycyjnymi sieciówkami na rynku możemy znaleźć […]
  • Tablice i znaki bhp na budowieTablice i znaki bhp na budowie Plac budowy jest miejscem, z którym związanych jest wiele zagrożeń. Dlatego też trzeba stosować na nim niezbędne oznaczenia, które pomogą pracownikom w uniknięciu przykrych konsekwencji, a […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]