Sprzątanie po remoncie – jak je zaplanować?

Każdy remont, bez względu na jego rozmiary, generuje konieczność wykonania porządnego sprzątania. W zależności od tego, jakiego rodzaju był to remont, sprzątanie będzie wyglądało nieco inaczej. Czasami może być konieczny profesjonalny wywóz odpadów przy użyciu specjalistycznych pojemników, a innym razem wystarczy mop i detergent. Zawsze jednak warto odpowiednio zaplanować sprzątanie, aby przebiegło jak najszybciej i najsprawniej.

Sprzątanie krok po kroku

Jeżeli wykonałeś remont kuchni czy pokoju, kwestia sprzątania jest dosyć prosta. Jeżeli natomiast elementem remontu było wyburzanie jakiś elementów konstrukcji, sprawa nie jest już tak łatwa. Być może usługa, której będziesz potrzebował to wywóz odpadów. Oznacza to, że do sprzątania trzeba wynająć firmę, która się w tym specjalizuje. Niemniej jednak, bez względu na rodzaj remontu, sprzątanie można podzielić na następujące etapy:

  1. Usunięcie z przestrzeni największych elementów.
  2. Pozbycie się mniejszych elementów poprzez odkurzanie.
  3. Czyszczenie powierzchni przy użyciu specjalistycznych środków.

Pozbycie się dużych elementów to kwestia kluczowa. Nawet, jeśli remont był stosunkowo niewielki, czynność ta może być konieczna do przeprowadzenia. Przykładowo, jeśli wymieniałeś posadzkę, trzeba się pozbyć części starej podłogi. Zawsze należy zaczynać od dużych elementów, aby zrobić sobie przestrzeń do dalszego sprzątania. Jeśli mowa o dużym remoncie, w wyniku którego w pomieszczeniu lub na zewnątrz zgromadziłeś gruz, będzie trzeba skorzystać z profesjonalnego wywozu odpadów. W takim przypadku prace porządkowe należy rozpocząć od zamówienia usług firmy specjalistycznej, która posiada odpowiednie pojemniki lub worki na ciężkie i duże odpady. Dopiero później można przejść do kolejnego etapu.

Kiedy uda się już pozbyć największych elementów, warto usunąć te mniejsze zabrudzenia, których rozmiar uniemożliwia jednak pozbycie się ich poprzez mycie detergentami. Trzeba zatem użyć odkurzacza – przy mniejszych remontach domowego, przy większych profesjonalnego. Później pozostaje już tylko mycie powierzchni odpowiednimi środkami chemicznymi z wodą. Jeśli zabrudzenia są duże, może się przydać myjka ciśnieniowa.

Po więcej informacji zapraszamy: wywóz odpadów Pruszcz gdański

Informacja prawna