Maszyny ogrodnicze – niezawodni przyjaciele nie tylko wiosną

Wielofunkcyjne maszyny ogrodnicze to przyjaciele każdego miłośnika ogrodnictwa. A co tu dużo mówić, marzec za pasem, przyroda budzi się do życia. Budzi się z powrotem również nasz zapał do pielęgnacji ogrodu i czerpania radości z przebywania na łonie natury. W co warto się zaopatrzyć w tym roku i na co warto zwrócić uwagę?

Jakie maszyny ogrodnicze wybrać?

Mało przecież powiedzieć, że te najlepsze. W sklepie al.to znajdziemy szeroki wybór maszyn ogrodniczych (https://www.al.to/g-65/c/3059-pielegnacja-ogrodow.html), które spełnią oczekiwania każdego zapalonego miłośnika ogrodnictwa. Nasze nowe narzędzie powinno być trwałe, bezpieczne i ułatwiać nam pracę w ogrodzie.

Kosiarki

Wybór kosiarki to jeden z najistotniejszych elementów dbania o ogród. Dobra kosiarka nie tylko ułatwia przycinanie trawy, ale stanowi również doskonały sposób na aktywny relaks. Wybór udogodnień zależy tylko od nas. Jeżeli zależy nam na sporej kosiarce, to wybierzmy taką, która posiada ponad 40 cm szerokości cięcia. Mniejsze trawniki i zakamarki wymagają subtelniejszych rozwiązań, dlatego do takich zadań poleca się kosiarki posiadające 30 cm szerokości cięcia. Jeżeli nasz ogród ma mniejszą powierzchnię niż 500 m2, wystarczy nam pojemnik na trawę o pojemności 30 litrów. Jeżeli nasz trawnik jest większy, warto zaopatrzyć się w większy kosz – nawet do 65 litrów.

Dmuchawy do liści

To narzędzie pozwoli szybko i bezproblemowo pozbyć się z naszego trawnika suchych liści, niewielkich śmieci, czy resztek skoszonej już trawy. Warto kupić dmuchawę bezprzewodową, by móc swobodnie operować nią w każdym najdalszym kącie. Dobra dmuchawa do liści posiada również odpinaną dyszę, która umożliwia formowanie zebranych śmieci w stosy, które później łatwiej jest uprzątnąć. A jeżeli jakieś niepożądane elementy przykleiły się do ziemi, niezbędny może okazać się specjalny skrobak, który poderwie je do góry i pozwoli dorzucić niesfornego śmiecia na stosik. Prędkość nadmuchu porządnej dmuchawy do liści wynosi około 250 km/h. To ważny aspekt, bo przecież nie chodzi o to, by dmuchawa zamiatała, tylko… dmuchała.

Nożyce akumulatorowe

Dbanie o żywopłot jest równie istotne co dbanie o trawę, czy piękne kwiaty. Równo przystrzyżony żywopłot cieszy oko i jest bardzo funkcjonalny – oddziela nas od hałasów i zapachów z zewnątrz, dzięki czemu przebywanie w ogrodzie staje się niezakłóconą przyjemnością. Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę kupując nożyce akumulatorowe, to możliwość włączenia jej dwoma rękoma. Ma to zapobiegać przypadkowym włączeniom, co podnosi poziom bezpieczeństwa użytkownika. By nożyce pewnie się trzymały w dłoni muszą posiadać ergonomiczny uchwyt, który będzie stanowił wygodne i bezpieczne miejsce na ręce. Długość cięcia zależna jest od wysokości żywopłotu. Dla niskich krzewów wystarczy 40 cm, ale dla wyższych należy wybrać nożyce o dłuższej długości cięcia – zwiększa to wygodę i bezpieczeństwo pracy.

Zadbaj o swój ogród z maszynami ogrodniczymi, a ogród zadba o Ciebie

Jeżeli chcemy cieszyć się pięknym, równie przyciętym i zdrowym ogrodem to zadbajmy dobre jakościowo narzędzia, które pozwolą nam relaksować się podczas pracy w ogrodzie i nie będą stanowiły żadnego zagrożenia. Zapraszamy do sklepu al.to, w którym znaleźć można najlepsze wielofunkcyjne maszyny ogrodnicze.

Informacja prawna