Lampy sufitowe – sprawdź, jakie modele sprawdzą się w Twoim mieszkaniu!

Lampy sufitowe to najpopularniejszy sposób, aby oświetlić każde pomieszczenie w mieszkaniu. Dużym uznaniem cieszą się ze względu na estetykę, a także ogromną wszechstronność. Co więcej, mnogość wzorów pozwala odpowiednio je dopasować do różnorodnych stylów wnętrz. Jakie warianty są najlepsze do salonu, kuchni oraz łazienki?

Lampy sufitowe i ich nieograniczone możliwości wyboru

Wśród lamp sufitowych znaleźć można oświetlenie jednopunktowe, jak i wielopunktowe. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są te drugie, ponieważ w zależności od potrzeb lub okazji umożliwiają wykorzystanie dowolnych punktów.

Wykonywane są z najróżniejszych materiałów. Począwszy od metalu, szkła, kończąc na tworzywach sztucznych. Jednocześnie przyjmują różnorodny styl. Nie brakuje wśród nich uniwersalnych wersji z abażurem, czy też popularnych w ostatnim czasie industrialnych wariantów drucianych z odsłoniętymi żarówkami.

Lampy sufitowe odpowiednie do salonu

Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w całym mieszkaniu, w którym ważne jest równomierne oświetlenie wnętrza. Dlatego też decydując się na wybór lamp sufitowych, należy pamiętać, że nie mogą one tłumić, ani rozpraszać światła w nadmierny sposób.

Jakie warianty wobec tego sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim modele z abażurami drucianymi lub te, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Warto przy tym wiedzieć, że ażurowa konstrukcja ułatwia rozprowadzanie światła.

Świetnym pomysłem są przy tym lampy wielopunktowe pozwalające swobodnie rozświetlić określone strefy w salonie. Stają się użyteczne m.in. w sytuacji, gdy całe pomieszczenie łączy się z jadalnią.

Lampy sufitowe do kuchni i łazienki

Jeśli chodzi o lampy sufitowe instalowane w kuchni, bardzo ważne jest, aby klosz nie rozprowadzał światła na boki, ani nie tłumił go. Wobec tego, za optymalne rozwiązanie uchodzą warianty posiadające otwarte i szerokie abażury. Dzięki temu oświetlenie w pełni będzie sprzyjać wykonywanym zadaniom kuchennym.

Nie należy przy tym zapominać, że lampy nie unikną kontaktu, chociażby z wilgocią. Dlatego też warto postawić na łatwe w pielęgnacji materiały ich wykonania. Tak samo, jak w przypadku salonu, sprawdzą się zatem modele z tworzywa sztucznego lub druciane.

Również lampy sufitowe znajdujące się w łazience powinny sprzyjać ich czyszczeniu. Jednocześnie muszą w jak najlepszy sposób pomagać w wykonywaniu wszelkich kosmetycznych czynności. Niezbędne jest zatem równomierne rozprowadzanie światła. Z kolei mając na uwadze wykonanie lamp, optymalne są, chociażby klosze szklane.

Informacja prawna