Lampy sufitowe – sprawdź, jakie modele sprawdzą się w Twoim mieszkaniu!

Lampy sufitowe to najpopularniejszy sposób, aby oświetlić każde pomieszczenie w mieszkaniu. Dużym uznaniem cieszą się ze względu na estetykę, a także ogromną wszechstronność. Co więcej, mnogość wzorów pozwala odpowiednio je dopasować do różnorodnych stylów wnętrz. Jakie warianty są najlepsze do salonu, kuchni oraz łazienki?

Lampy sufitowe i ich nieograniczone możliwości wyboru

Wśród lamp sufitowych znaleźć można oświetlenie jednopunktowe, jak i wielopunktowe. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są te drugie, ponieważ w zależności od potrzeb lub okazji umożliwiają wykorzystanie dowolnych punktów.

Wykonywane są z najróżniejszych materiałów. Począwszy od metalu, szkła, kończąc na tworzywach sztucznych. Jednocześnie przyjmują różnorodny styl. Nie brakuje wśród nich uniwersalnych wersji z abażurem, czy też popularnych w ostatnim czasie industrialnych wariantów drucianych z odsłoniętymi żarówkami.

Lampy sufitowe odpowiednie do salonu

Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w całym mieszkaniu, w którym ważne jest równomierne oświetlenie wnętrza. Dlatego też decydując się na wybór lamp sufitowych, należy pamiętać, że nie mogą one tłumić, ani rozpraszać światła w nadmierny sposób.

Jakie warianty wobec tego sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim modele z abażurami drucianymi lub te, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Warto przy tym wiedzieć, że ażurowa konstrukcja ułatwia rozprowadzanie światła.

Świetnym pomysłem są przy tym lampy wielopunktowe pozwalające swobodnie rozświetlić określone strefy w salonie. Stają się użyteczne m.in. w sytuacji, gdy całe pomieszczenie łączy się z jadalnią.

Lampy sufitowe do kuchni i łazienki

Jeśli chodzi o lampy sufitowe instalowane w kuchni, bardzo ważne jest, aby klosz nie rozprowadzał światła na boki, ani nie tłumił go. Wobec tego, za optymalne rozwiązanie uchodzą warianty posiadające otwarte i szerokie abażury. Dzięki temu oświetlenie w pełni będzie sprzyjać wykonywanym zadaniom kuchennym.

Nie należy przy tym zapominać, że lampy nie unikną kontaktu, chociażby z wilgocią. Dlatego też warto postawić na łatwe w pielęgnacji materiały ich wykonania. Tak samo, jak w przypadku salonu, sprawdzą się zatem modele z tworzywa sztucznego lub druciane.

Również lampy sufitowe znajdujące się w łazience powinny sprzyjać ich czyszczeniu. Jednocześnie muszą w jak najlepszy sposób pomagać w wykonywaniu wszelkich kosmetycznych czynności. Niezbędne jest zatem równomierne rozprowadzanie światła. Z kolei mając na uwadze wykonanie lamp, optymalne są, chociażby klosze szklane.

Podobne posty:

  • Czym są fotodiody?Czym są fotodiody? Fotodiody to urządzenia, które generują prąd pod wpływem światła. Nazywane są również fotodetektorami lub fotosensorami. Elementy te wykorzystywane są do budowania różnego rodzaju […]
  • Jaką izolację wybrać do ocieplenia domu jednorodzinnego?Jaką izolację wybrać do ocieplenia domu jednorodzinnego? Dobra izolacja to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, ale też komfort przebywania w domu o każdej porze roku, optymalne nawilżenie powietrza i ochrona przed alergenami takimi jak […]
  • Blat drewniany – gdzie kupić?Blat drewniany – gdzie kupić? Kuchenne blaty drewniane nie są może najtańszym rozwiązaniem, jakie zastosować możemy w naszych kuchniach, są natomiast z całą pewnością jednym z bardziej eleganckich. Dlatego właśnie […]
  • Więcej miejsca w pokoju — łóżko na antresoliWięcej miejsca w pokoju — łóżko na antresoli Aranżowanie wnętrz w mieszkaniu to nie najprostsze wyzwanie. W przypadku pomieszczeń o ograniczonej powierzchni należy bardzo dokładnie planować ustawienie i wybór mebli w taki sposób, aby […]
  • Zalety ławek w parkuZalety ławek w parku W miastach powstaje coraz większa ilość terenów zielonych, na których wkrótce po tym można dostrzec ławki parkowe i wypoczywających na nich mieszkańców. Jest to podyktowane kilkoma […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]