Zasłony dekoracyjne – idealny dodatek do każdego wnętrza!

W pięknym pomieszczeniu aż chce się przebywać! Musisz jednak wiedzieć, że na atrakcyjność całego pokoju wpływają różne czynniki – mowa między innymi o kolorze ścian, konkretnych meblach, czy też drobnych dodatkach. Zasłony dekoracyjne są więc ważnym elementem, podkreślającym atuty wybranej kompozycji. Jak stworzyć fantastyczną oprawę dla okien? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania!

Rodzaje zasłon. Na jaki materiał postawić?

Choć wybór zasłon dekoracyjnych może się wydawać prostym zajęciem, to jednak warto pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Należy więc zwrócić uwagę na gramaturę materiału. Masz do czynienia z produktem ciężkim, a może wolisz postawić na coś lekkiego i przewiewnego?

W stylu skandynawskim zdecydowanie sprawdzi się ten drugi typ materiału. Przyjęło się bowiem, że do tych aranżacji pasują bardziej przewiewne dekoracje. Lekkie zasłony odnajdą się także w niewielkim pokoju dziennym, gdyż nie zmniejszą go wizualnie. Ciężkie wariacje nadadzą się za to do okazałych, wysokich wnętrz.

Zasłony dekoracyjne. Postaw na len!

Niecodzienne rozwiązania często wydają się najlepsze! Cudowne zasłony z lnu są tego doskonałym przykładem – charakteryzują się niespotykaną wręcz delikatnością, nie rezygnując przy tym z praktyczności. Pasują do rustykalnych wnętrz, choć równie dobrze sprawdzą się w skandynawskich i naturalnych kompozycjach.

Przyda się matowa zasłona PANAMA. To nowoczesna dekoracja z gładkiego materiału, wykonana na metalowych srebrnych przelotkach. Dostępna jest w aż 38 różnych barwach, dzięki czemu łatwo dostosujesz ją do konkretnych wymagań.

Dobór kolorystyki. Jakie powinny być zasłony?

Zasłony dekoracyjne stanowią świetne uzupełnienie aranżacji. Trzeba jednak podjąć ważną decyzję – czy stonowana kolorystyka jest lepsza od bogatych i wielobarwnych rozwiązań? Musisz wiedzieć, że wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia.

Elegancki salon minimalistyczny, którego tonacja utrzymana jest wyłącznie w kremach i beżach, będzie potrzebował długich zasłon, stworzonych w ciepłych tonacjach. Jednak w żywszych pokojach, nastawionych na różnorodną stylistykę, zdecydowanie lepiej sprawdzą się barwne dodatki.

Przykładem niech będą turkusowe rozwiązania, pasujące między innymi do wielobarwnych dywaników. A może chcesz trochę poeksperymentować? Białym salonom często brakuje temperamentu. Da się go uzyskać stosując soczystą kolorystykę. Mocna zieleń nada aranżacji potrzebnego spokoju, z kolei ognista czerwień przysporzy wnętrzu nieco agresywnego charakteru.

Informacja prawna