Jak działa mata antyzmęczeniowa?

Długotrwałe utrzymywanie pozycji stojącej może powodować dyskomfort, a z upływem czasu – problemy z układem kostno-stawowym oraz układem krążenia. Istnieją jednak zawody, w których niemożliwe jest zapewnienie pracownikom innej pozycji do pracy. Konieczne staje się znalezienie kompromisu i wyposażenie stanowiska pracy w odpowiedni sprzęt.

Jakimi zasadami działania kierują się maty antyzmęczeniowe? Czy są one w stanie znacząco podnieść komfort pracy? Dlaczego maty antyzmęczeniowe przemysłowe mają tak duże znaczenie dla branży produkcyjnej, gastronomicznej czy handlowej?

Maty antyzmęczeniowe- zasady działania

Podstawowym założeniem produktu, jakim jest mata do stania, staje się minimalizacja negatywnego wpływu przeciążeń, wynikających z wielogodzinnej pozycji stojącej. Maty antyzmęczeniowe przyjmują formę elastycznej podstawki. Rozwija się ją lub stawia na stanowisku pracy stojącej, gdzie pracownicy spędzają najwięcej czasu. Podstawowym problemem dla układu krążenia oraz szkieletu okazuje się długotrwałe utrzymywanie jednolitej pozycji ciała. Wyłączenie z aktywności określonych grup mięśniowych powoduje ich zesztywnienie, tworząc jednocześnie nacisk na naczynia krwionośne. Betonowe podłoże obecne w większości fabryk doskonale spełnia wymogi wytrzymałościowe, jednak nie stymuluje mięśni do działania. Odwrócenie wspomnianych mechanizmów to główny cel maty antyzmęczeniowej przemysłowej. Wykonana z miękkiego materiału, pozwala stopom na odpoczynek. Przejmuje na siebie część wagi użytkownika, odciążając tym samym jego kręgosłup. Co więcej, maty antyzmęczeniowe posiadają wyprofilowany kształt powierzchni, która stymuluje mikroruchy nóg pracownika. Samo to wystarcza, aby mięśnie nie „spoczęły na laurach”, lecz nieustannie musiały minimalnie korygować pozycję stóp. Nawet tak niewielka aktywność fizyczna zapewnia nogom właściwy odpoczynek, dzięki czemu pracownik zachowuje efektywność podczas codziennych czynności.

Maty antyzmęczeniowe przemysłowe

Mata do stania występuje w rozmaitych wersjach. Jej uniwersalny charakter oraz wytrzymałość na uszkodzenia umożliwia zastosowanie w miejscach, gdzie występują niekorzystne czynniki zewnętrzne- oleje, tłuszcze, duża wilgotność, znaczne obciążenie. Maty antyzmęczeniowe przemysłowe zapewniają elastyczne i ruchome podłoże, które nie tylko zwiększa poziom bezpieczeństwa na stanowisku pracy, lecz przede wszystkim wymusza aktywność mięśniową. Porowata powierzchnia dodatkowo stymuluje krążenie krwi w stopach, wywierając zróżnicowany nacisk na skórę. Długotrwałe stosowanie maty antyzmęczeniowej uwidacznia ogromną różnicę dla komfortu i zdrowia pracowników. Mata do stania dla zastosowań przemysłowych została wyposażona w żółtą linię krawędziową, w celu zagwarantowania optymalnej widoczności. Szerokość oraz długość maty należy dopasować do uwarunkowań przestrzennych w zakładzie. Duża elastyczność w dostępności rozmiarów pomaga personalizować zamówienie pod kątem specyficznych wymogów danego stanowiska pracy. Najlepsze maty antyzmęczeniowe przemysłowe znajdują się w ofercie sklepu ULPA. Bogaty asortyment produktów w połączeniu z gwarancją ich ogromnej wytrzymałości i medycznie potwierdzonej skuteczności sprawia, że na stronie ulpa.com.pl klienci znajdą wszystko, co potrzeba do wyposażenia każdego stanowiska pracy. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego, służąc jednocześnie pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania.

Informacja prawna