Nasze miasta pięknieją

Współczesne miasta, zarówno te większe jak i te mniejsze inwestują w wygląd swoich przestrzeni publicznych. Niejednokrotnie przebijają się pomysłami i rozwiązaniami architektonicznymi. Często rywalizują ze sobą o miano najbardziej atrakcyjnej przestrzeni nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów.

Mała architektura

Mała architektura to zespół niewielkich obiektów budowlanych, które znacząco wpływają na odbiór przestrzeni przez jej użytkowników i tworzą miejski ład przestrzenny.  Dobrze zaprojektowane ławki, kosze, stojaki na rowery, donice z kwiatami oraz place zabaw, siłownie zewnętrzne czy alejki rekreacyjne mogą z powodzeniem ożywić okolice, tchnąć w nią nowego ducha, sprawić, że stanie się ona wyjątkowa dla mieszkańców i przyciągnie turystów. Miasto stanie się ładniejsze i przede wszystkim uporządkowane i zaplanowane.

Nawierzchnie pod małą architekturę

Poza małą architekturą bardzo istotne jest również podłoże jakie pod  nimi się znajdzie. Nawierzchnie produkowane przez Flexizone znalazły szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są jako podłoże na plac zabaw, w przedszkolach, boiskach wielofunkcyjnych, siłowniach zewnętrznych czy alejkach rekreacyjnych. Firma oferuje również obrzeża gumowe. Często spotkać je możemy w naszych miastach podczas spacerów. To one sprawiają, że otoczenie naszych miast wygląda przyjemnie i estetycznie.

Architektura zielona

Poza różnymi elementami małej architektury takimi jak kosze i ławki oraz specjalnym podłożem na plac zabaw czy alejki miejskie projektanci miast powinni pamiętać również o drzewach, krzewach i kwiatach, które z jednej strony zdobią nasze miasta, dają nam cień, ale również zapewniają nam czyste powietrze. Przy wysokiej zabudowie blokowisk co raz częściej pojawiają się parki, które zaprojektowane są w sposób przemyślany i współgrają z otoczeniem. To również dodaje uroku naszym miastom i sprawia, że jest piękne i atrakcyjne.

Informacja prawna