Klasyczne drewno w nowoczesnej odsłonie

Drewno w mieszkaniu kojarzy nam się zazwyczaj z klasycznymi wnętrzami. Zdobionymi krzesłami, masywnymi stołami, komodami i ścianami wykładanymi nieśmiertelną boazerią, którą przeżywała swój renesans w czasach PRL. Jednak drewno tak silnie kojarzone z tradycją i klasyką przebojem wdarło się również do nowoczesnych wnętrz, dodając im ciepła i stylu. Dziś nowoczesne aranżacje nie mogą się obejść bez drewnianych elementów.

Meble

Meble z drewna, o prostych formach opartych głównie na kształcie kwadratu lub prostokąta świetnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach w stylu skandynawskim. Mieszkania w stylu skandynawskim często są połączeniem własnie jednego koloru (przeważnie bieli) który jest świetnym tłem dla drewnianych mebli i detali. W stylu industrialnym (loftowym) raczej nie spotkamy mebli w 100% z drewna, ale drewniane elementy odgrywają dużą role jako detale wykończeniowe lub dekoracyjne np. druciane lampy na drewnianych stojakach. Jednym z najnowszych trendów są coraz częściej spotykane w ogródkach kawiarnianych kanapy i stoliki z drewnianych palet służących do transportu towarów. Pojawiła się również wersja mieszkaniowa lub ogrodowa wykonana w tym samym stylu, ale ze specjalnie przygotowanych elementów.

Podłogi i ściany

Swój renesans drewno przeżywa również na ścianach i podłogach. Większości z nas kojarzące się głównie z boazerią z wąskich listewek i klepką w jodełkę w domach rodziców i dziadków, obecnie drewno wraca do łask stanowiąc idealne wykończenie nowoczesnych pomieszczeń. Eklektyczne połączenie paneli podłogowych z naturalnego drewna z chromowanymi wykończeniami nowoczesnych mebli tworzy niepowtarzalny efekt ciepła i prostoty. Drewniane nieregularne okładziny w formie lamperii świetnie zgraja się z podłogami ze szczotkowanego kamienia, który również ostatnio wraca do łask.

Dekoracje

W nowoczesnej stylistyce drewno sprawdza się również jako element dekoracji. Donice na kwiaty z drewnianą okładziną doskonale uzupełnią wykończenie drewnianego tarasu. Obrazy w ramach z surowego drewna świetnie uzupełnią wnętrze w stylu industrialnym. Proste szkatułki na biżuterię lub inne drobiazgi będą praktycznym dodatkiem do wnętrz w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Drewniane koraliki o prostych kształtach również wpasują się w nowoczesne wnętrze doskonale zastępując zwykłe kotary.

Drewno w coraz większym stylu wraca na rynek dzięki swym zaletom. Jest plastyczne, naturalne więc nietoksyczne a przede wszystkim emanuje wewnętrznym ciepłem, stwarzając atmosferę przytulności i spokoju w każdym pomieszczeniu w którym je zastosujemy.

Informacja prawna