Dlaczego warto zdecydować się izolację poziomą ścian metodą iniekcji?

Warto mieć świadomość, że w przypadku wystąpienia zawilgocenia ścian fundamentowych, wykonanie izolacji pionowej może nie być wystarczające może nie rozwiązać całkowicie problemu. Należy mieć świadomość, że może wtedy dojść do podciągania kapilarnego. Rekomendowane jest zatem w wykonywaniu izolacji poziomej zastosowanie technologie iniekcji niskociśnieniowej, która w najprostszym możliwym ujęciu będzie polegała na wykonaniu określonego rzędu otworów na właściwej wysokości.

Metoda krystaliczna iniekcji poziomej

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie ogromną popularnością cieszy się osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Nie wszyscy mają świadomość, że wspomniana technologia pozwala na wykonywanie izolacji przeciwwilgociowej bez odkopywania murów zewnętrznych. Ponadto technologia ma znacznie więcej atutów niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest przede wszystkim fakt, że to najtańsza metoda osuszania budynków. Jest także ekologiczna i niezwykle prosta w stosowaniu.

Jakie są największe zalety izolacji poziomej w starym domu?

Należy zdawać sobie sprawę, że brak właściwej izolacji poszczególnych fundamentów może przyczynić się do wywołania długotrwałego zawilgocenia ścian w murze, co z kolei prowadzi do wytworzenia bardzo niebezpiecznych grzybów czy pleśni.

Koniecznie trzeba mieć także świadomość, że zawilgocone ściany będą charakteryzowały się zdecydowanie bardziej ograniczoną izolacyjnością termiczną. W ten sposób znacznie szybciej się ochłodzą, a także zwiększy się ich zapotrzebowanie na ciepło. Doskonałym sposobem na zapobiegnięcie wspomnianego zjawiska jest zdecydowanie się na izolację poziomą.

Osobom, które na co dzień mieszkają w piwnicy rekomendowane jest także bardzo poważne zastanowienie się nad izolacją poziomą piwnicy. Nie wszyscy mają świadomość, że ściany wspomnianego pomieszczenia będą wymagały szczególnego zabezpieczenia przed wodą gruntową czy wilgocią. Izolacja pozioma będzie w stanie bez żadnego problemu zabezpieczyć ściany piwnicy przed kapilarnym podciąganiem wilgoci. Dodatkowo właściwie wykonana hydroizolacja pozioma bardzo efektywnie ochroni ściany tego pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na specjalistów?

Osoby, które planują zdecydować się na izolacje poziomą powinny koniecznie postawić na specjalistów, którzy gwarantują nie tylko osuszanie, ale również zabezpieczenie przed bardzo szkodliwym działaniem wilgoci na bardzo wysokim poziomie. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w tego typu działalności korzystają przeważnie z najnowszej dostępnej technologii.

Informacja prawna