Pawilony i namioty ogrodowe – tak czy nie?

Pawilon lub namiot ogrodowy to bez wątpienia znakomity sposób na urządzenie strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu albo niebanalnej jadalni na działce. Korzystając ze sprzyjającej aury znacznie więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Warto więc zapewnić sobie odpowiedni komfort i wygodę w trakcie biesiadowania w gronie najbliższych lub w trakcie relaksu z książką. Ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym albo przed deszczem to nie jedyne zalety namiotu ogrodowego. Sprawdź dlaczego i gdzie warto go kupić.

Dlaczego warto mieć swój pawilon w ogrodzie?

Przed zakupem pawilonu lub namiotu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka będzie jego główna funkcja. Pod takimi konstrukcjami można z powodzeniem ustawić leżaki lub okazały komplet mebli ogrodowych ze stołem włącznie. Pod pawilonem lub w namiocie można odpoczywać, jeść posiłki, a także przyjmować gości.

Jeśli w okresie wiosenno-letnim cenisz sobie spotkania towarzyskie w ogrodzie, pawilon lub namiot ogrodowy to świetna inwestycja. Jeśli zadbasz o odpowiednie schronienie przed burzą czy słońcem, z pewnością każde garden party będzie lokalnym wydarzeniem towarzyskim.

Namiot ogrodowy stanowi skuteczną ochronę przed uciążliwymi owadami czy liśćmi spadającymi z drzew. Pawilon ogrodowy, podobnie jak namiot można postawić praktycznie w dowolnym miejscu, a kiedy zmieni się koncepcja, wystarczy go zdemontować, złożyć i schować lub po prostu przestawić w inne miejsce. Bez problemu da się dopasować pawilon do wielkości wolnej przestrzeni oraz do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę kupując namiot lub pawilon ogrodowy?

Pawilony dzielimy na otwarte, półotwarte, a także zamknięte. Te pierwsze mają najprostszą budowę, a co za tym idzie są najpopularniejsze wśród użytkowników. Zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza, ale też w znacznie mniejszym stopniu chronią przed wiatrem czy opadami. Namiot zamknięty sprawdzi się więc lepiej w trakcie niekorzystnej pogody. Złotym środkiem są zatem pawilony półotwarte, do których nie dość, że łatwo się dostać, to jeszcze zapewniają całkiem dobrą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Niektóre modele pozwalają dodatkowo na instalację lub demontaż ścianek w zależności od indywidualnych preferencji. Namioty i pawilony ogrodowe są najczęściej zbudowane na planie kwadratu lub prostokąta.

Pawilony i namioty ogrodowe – gdzie kupić?

W zależności od modelu, zastosowanych w produkcji materiałów i oczywiście producenta ceny namiotów i pawilonów ogrodowych mogą sięgać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Gdzie zatem kupić taki ogrodowy domek, który w dobrym stanie przetrwa niejeden sezon, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu? Wystarczy regularnie sprawdzać ogłoszenia pawilony i namioty ogrodowe w popularnym serwisie ogłoszeniowym jakim jest Pokato.pl, gdzie można znaleźć zarówno nowe, jak i używane modele wiodących marek, zawsze w atrakcyjnych cenach.

Koniec sezonu – co teraz?

Lato dobiegło końca, a piwnica czy komórka lokatorska nie są z gumy? Warto pozbyć się nieużywanego już namiotu ogrodowego lub pawilonu, który zajmuje zbyt dużo miejsca. W serwisie Pokato można w prosty sposób wystawić niepotrzebny przedmiot na sprzedaż, zupełnie za darmo. Dzięki temu namiot lub pawilon zyska drugie życie u kogoś innego, a Ty odzyskasz choć część wydanych na taki zakup pieniędzy.

Informacja prawna