Buty robocze – 3 cechy wyróżniające produkt z dobrego sklepu

Buty robocze są w wielu zawodach niezbędną częścią odzieży, bez której nie da się prawidłowo funkcjonować. Dobrej jakości obuwie jest niezastąpione podczas wykonywania prac fizycznych, na przykład na placach budowy lub w magazynach. Oto trzy cechy wyróżniające okazję w sklepie BHP, której nie wolno przegapić!

  1. Tanie buty robocze
  2. Odpowiednia waga butów roboczych
  3. Wytrzymałość butów roboczych na uszkodzenia mechaniczne

Tanie buty robocze

Pierwszym odruchem przy zauważeniu oferty tanich butów roboczych jest chęć ich kupienia. Zanim dojdzie do transakcji warto się jednak zastanowić, czy obuwie to spełni oczekiwania przyszłego właściciela. Dokonując zakupu należy pamiętać o tym, że cena to nie wszystko! Czy tanie buty robocze będą produktem wysokiej jakości? Jest to możliwe! Pierwszym krokiem do sprawdzenia, czy kupowany produkt nie zawiedzie użytkownika może być sprawdzenie źródła, z którego on pochodzi. Jeżeli jest to znany, lubiany i polecany przez grono zadowolonych klientów sklep bhp – najprawdopodobniej zakup butów z promocji okaże się strzałem w dziesiątkę!

Odpowiednia waga butów roboczych

Jeżeli po dokładnym sprawdzeniu okaże się, że buty robocze pochodzą od dobrego, sprawdzonego producenta, można zacząć zastanawiać się nad wyborem konkretnego modelu. Jednym z najważniejszych parametrów jest waga produktu. Obuwie jest noszone przez użytkownika przez wiele godzin każdego dnia – należy zatem zadbać o to, aby nie stanowiło dla nóg zbyt dużego obciążenia. Zbyt ciężkie buty robocze mogą powodować zmęczenie, nadwyrężenie mięśni nóg, a w konsekwencji – urazy mechaniczne ciała podczas pracy. Tego typu kontuzje są dużym problemem zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Warto zatem zminimalizować ryzyko ich wystąpienia poprzez dobór butów roboczych o odpowiedniej wadze!

Wytrzymałość butów roboczych na uszkodzenia mechaniczne

Po upewnieniu się, że obuwie jest wystarczająco lekkie należy sprawdzić, czy zapewni ono odpowiednią ochronę jego użytkownikowi. Zarówno buty robocze męskie, jak i damskie powinny cechować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiada za to wiele nowatorskich rozwiązań, takich jak stalowa wkładka zabezpieczająca stopę przed przekłuciem. Najlepszym sposobem na przekonanie się, czy obuwie posiada odpowiednie zabezpieczenie jest weryfikacja, czy spełnia wymagania stawiane producentom przez odpowiednie normy, na przykład EN20345 oraz EN20344.

Jeżeli buty robocze spełniają wszystkie podane powyżej kryteria – stanowią okazję, której nie można przegapić!

Informacja prawna