Listwy ledowe – jak kreatywnie je zamontować?

Taśma LED to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Oświetlenie LED pozwala na uzyskanie efektownego dodatkowego źródła światła o uniwersalnym zastosowaniu. Gdzie warto zastosować pasek LED?

Listwy oświetleniowe LED – główne zastosowania

Listwy oświetleniowe LED są produktem o wielu zastosowaniach. Świetnie sprawdzają się jako dodatkowe źródło światła zarówno w korytarzu, na schodach, jak i w całym domu. Wizualnie listwy ledowe przypominają nieco taśmy, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Doskonale sprawdzają się jako oświetlenie obrazów, półek czy kuchennych blatów.

Listwy ledowe są płaskie, dzięki czemu z łatwością przykleisz je np. pod sufitem, tworząc ciekawy efekt świetlny. Do wyboru masz światło ciepłe lub zimne, w zależności od rodzaju zastosowania czy indywidualnych preferencji. Listwy LED doskonałej jakości znajdziesz tutaj: https://sklep.neonica.pl/listwy-led.

Taśmy LED – jakie wybrać do oświetlenia schodów?

Listwy ledowe są doskonałym sposobem na efektowne oświetlenie schodów. Do tych celów najlepiej sprawdzają się taśmy LED ze zwiększoną ilością świetlnych punktów. Pozwalają one na stworzenie spójnej poziomej linii światła, co daje estetyczny efekt. Jeszcze lepszy rezultat daje umieszczenie taśmy ledowej w profilu LED. Dzięki temu nie są widoczne żadne nierówności czy załamania światła. Z racji charakteru umiejscowienia zaleca się zastosowanie taśmy w silikonie. Pozwala to na ochronę diod przed wilgocią czy mechanicznym uszkodzeniem, ale także znacząco ułatwia czyszczenie. Jeżeli chodzi o natężenie światła, wiele zależy od tego, czy listwa LED ma znaleźć się na każdym stopniu, czy też np. na co drugim bądź w poręczy schodów. Jeżeli wybierzesz diody LED o dużym natężeniu światła, nie musisz ich umieszczać na każdym stopniu, by uzyskać równomierne oświetlenie całych schodów. Doskonałym wyborem do oświetlenia schodów będzie taśma https://sklep.neonica.pl/pl/p/NEONICA-tasma-LED-AMBIENT-300-FPC-5mm-CRI-90-24V/1016.

Listwy ledowe do oświetlenia korytarza

Taśmy LED dobrze sprawdzają się do stworzenia efektownego oświetlenia korytarza. Diody LED umieszczone pod sufitem czy przy podłodze stworzą przyjemny klimat, a samo oświetlenie ledowe ma mnóstwo zalet. Należy do nich przede wszystkim energooszczędność. Warto wspomnieć, że diody ledowe niemal wcale nie produkują ciepła, a do tego minimalizują promieniowanie UV. Są uznawane za wyjątkowo korzystne dla środowiska naturalnego. Ogromne znaczenie przy wyborze taśm LED mają lumeny. Jest to jednostka określająca moc strumienia świetlnego. Im wyższa wartość lumenów, tym diody są jaśniejsze. Jeżeli potrzebujesz jasnego oświetlenia, wybierz taśmy o wyższej mocy. Jeśli natomiast chcesz stworzyć przyjemny i nastrojowy klimat, wybierz listwy LED o mniejszej mocy. Znaczenie ma także długość taśmy LED. Pojedyncza taśma nie powinna być dłuższa niż 5 metrów. Pozwala to na uzyskanie równomiernej mocy światła każdej diody na całej długości taśmy.

Jak jeszcze możesz wykorzystać listwy LED?

Taśma LED może być doskonałym sposobem na efektowne oświetlenie półek np. w szafie czy w garderobie, ale także półek wiszących na ścianie. Wykorzystanie taśm w ten sposób pozwoli na uzyskanie ciekawych efektów świetlnych i nowoczesnych aranżacji, a jednocześnie będzie funkcjonalne zwłaszcza w przypadku subtelnego oświetlenia garderoby. Jeżeli szukasz taśm ledowych najwyższej jakości do stworzenia stylowego i nowoczesnego oświetlenia w swoim domu, zajrzyj na https://sklep.neonica.pl/.

Informacja prawna